arama

Yaz tatilinin olmazsa olmazları

Yaz ayları yaklaşırken herkesi aklına deniz, kum ve güneş üçlemesi geliyor. Artık bir klasik haline gelen bu üçlemeyi yaşamayı bütün yıl boyunca hayal ederiz. Tatilde zamanın ne ara geçtiğini anlamadan dönüş yoluna geçtiğimizde içimize bir hüzün çöker. Ama dönüp baktığımızda bolca eğlendiğimiz, iyi vakit geçirdiğimiz ve stresimizi attığımız bir tatil geçirdiğimizi görürüz. Peki bir yaz tatilinin olmazsa olmazları neler?

İşte biz de bu yazımızda sizler için Yaz tatilinin olmazsa olmazlarını inceledik.

1-İster arabayla ister otobüsle ama en güzeli arkadaşlarla…

Yazın tatile nereye gidersek gidelim veya neyle gidersek gidelim arkadaşlarla gitmenin keyfi gerçekten ayrı oluyor. Muhabbetin goygoyun dibine vuracağınız yolculuklarda hem eğlenir hem de zamanın nasıl geçtiğini, yolun ne zaman bittiğini anlamazsınız. Arkadaş candır!

2-Yol üzerindeki yerleri keşfetmek

Eğer arabayla gidiliyorsa yol üzerinde karşımıza çıkan tarihi ve turistik yerleri keşfederek gidilen yolculuğun tadı da başka olur. Hem uzun ve sıkıcı yolculukların önüne geçer hem de ara ara arabadan inip yürüyüş yapmak, keşif yapmak sağlığımız açısından da yararlı olacaktır.

3-Dev bir tepsi midye

Seveni vardır, sevmeyeni vardır. Bu maddeyi sadece sevenler okusun öyleyse. Şöyle kocaman bir tepsi midyeye deniz kenarında limon sıka sıka yemekten daha çok keyif verici bir şey düşünemiyoruz. Hadi bir tane daha yiyeyim derken tepsiyi yarılamak hepimizin başına gelmiştir herhalde. Olsa da yesek valla!

4-Parmaklarımızın buruşana kadar denizde kalmak

Sıcak ve bunaltıcı havalarda ayağımızın altını yakan kumsaldan koşa koşa denize girmek ve o serinliği hissetmek… İşte dünyanın en güzel duygularından bir tanesi… Su biraz soğuk ama girince alışıyorsun kısmının çoktan geçilip parmakların buruş buruş olana kadar denizden çıkılmaması bir yaz tatilinin olmazsa olmaz en önemli özelliğidir.

5-Deniz kenarında voleybol ya da tenis oynamak

Oldu ya hani bir ara denizden çıktık! O zaman da aniden bir top ortaya çıkar. Kimin getirdiği, nereden alındığı arkadaş grubu içerisinde hep bir bilinmeyen olan top geldiğinde denizin kenarında voleybol oynama serüveni başlar. Genelde sonu deve güreşine kadar giden bu keyif olmazsa olmazlardan birisidir.

6-Yorulunca yataktan bile rahat olan şezlonglar

Denizin ve kumsalın tadını çıkarırken bir hayli yorgun düşeriz. İşte tam o anlarda sere serpe yattığımız şezlonglar, o an bize 5 yıldızlı otelin yatağının konforunu verir. Geleneksel hale dönüşen şezlonga havlu atma yarışı da böylece başlamış olur.

7-Koy koy gezilen tekne turları

Arkadaş grubundan birkişinin çıkıp “Tekne turu yapalım abi ya” demesiyle başlayan süreç, koy koy gezme ve muhteşem sularda yüzmeyle son bulur. İlk bakışta saçma gibi gelen bu fikir, koyların muhteşem suları ve sakinliğinin tadını yaşamakla git gide isabetli bir fikir olduğu kanısına dönüşür.

8-Su altı selfiesi

Birkaç yıldır denize karşı uzatılmış ayakların çekildiği fotoğraflar artık ilgi görmüyor. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da zamanın bir modası var. Şimdilerde tatilin olmazsa olmazlarından birisi de su altında çekilen selfieler. Tatile çıkacaklara şimdiden söyleyelim. Sosyal medya hesabınıza denize karşı uzattığınız ayaklarını çekip koyarsanız az beğeni alırsınız!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.