arama

Wakesurf Nedir ve Fiyatları

Wakeboarding ve wakesurfing asırlar boyu karıştırılıyor. Her ne kadar birbirine benze de farklı sporlardır. Wakeboard yaparken bildiğiniz gibi bir halat yardımı ile tekneye bağlı yani teknenin yaptığı dalgalar sayesinde sörf yapmaktadır. Ancak wakesurf da bir tekneye bağlı olarak sörf yapılması zorunlu değildir. Dalgıç doğal dalgalarda da sörf keyfi yapabilmektedir.

Sörfçüler arasında oldukça popüler olan wakesurf ne zaman başladığı bilinmemektedir. Bazı kaynaklara göre 1920’li yıllarda wakesurf yapmaya başlandığı bilinmektedir. Her ne kadar wakesurf diğer ülkelerde daha yaygın olsa da bizim ülkemizde de son zamanlarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Wakesurf ile wakeboard arasında en yaygın farklardan biri de ekipmanlardır. Wakesurf ve wakeboard ekipmanları internet üzerinden sıfır ve ikinci el olacak şekilde alabilirisiniz. Bu ekipmanları kendiniz alarak yaz aylarında daha cüzi fiyatlara su sporları aktivitelerine katılmış olacaksınız.

Wakesurf Nerede Yapılır?

Wakesurf yapmak için tercih edilen en ideal yerler tabi ki güney sahilleridir. Yine de wakesurf yapabileceğimiz birçok yer bulunmaktadır. Alaçatı, Bodrum, Datça, Marmaris ve Alanya tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Adrenalinin tavan yapacağı sporlardan biri olan wakesurf yaparken bu bölgede diğer su sporlarının tadını da çıkarabilirsiniz. Genel olarak wakeboard yapabileceğiniz yerlerde de wakesurf yapma şansınız da bulunmaktadır. Kalabalıklar arasında wakesurf yapmak çok daha eğlencelidir. Datça, Bodrum ve Çeşme gibi yerler daha canlı olduğu için oralarda daha çok tercih edilmektedir.

Wakesurf Fiyatları

Wakesurf Fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlarda wakesurf yapmak istiyorsanız eğer daha batı illerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin; İstanbul’da iki yerde wakesurf yapılmaktadır. Daha fazla yerde yapılsa da iki yer wakesurf için popülerdir. İstanbul Anadolu’da Caddebostan Sahilde wakesurf yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Burada aynı zamanda wakeboard ve flyboard da yapabilme şansına sahipsiniz. Ortalama fiyat vermek gerekirse saatlik fiyatı 100 TL civarıdır. İstanbul’da bir de Beylikdüzü sahilde wakesurf yapılmaktadır.

Batıdan güneye doğru inildikçe wakeboard ve wakesurf daha doğrusu su sporlarında büyük bir artık görülmektedir. Bunun sebepleri arasında ise turistik yerlerin fiyat bakımından daha pahalı olmasıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.