arama

Wakeboard Nedir ve Fiyatları

Yaz aylarını deniz ile haşır neşir bir şekilde geçirmek herkesin hayalidir. Bunaltıcı sıcakları denizde geçirmek bir nebze de olsa serinlememize yardımcı olmaktadır. Deniz ile haşır neşir olmak demişken hemen akla su sporları gelmektedir. Yüzme bunların arasında en yaygın olan su sporu olsa da arada farklı su sporları denemenizi tavsiye ediyorum. Parasailiing, Wakeboard, Flyboard, Kano vb. sporlar yer almaktadır. Bu yazımızda ise “wakeboard nedir?” ve “wakeboard nasıl yapılır?” sorularına cevap vereceğiz.

Öncelikle olarak wakeboard; su kayığı yani jet ski ile snowboard arasında kalmış bir spordur. Bir sürat motorunun arkasına ip ile tutunarak yapılan spor oldukça eğlencelidir. Zor bir spor olarak bilinmektedir. İlk denemelerde başarılı olma oranı çok düşüktür. Ancak zor olduğu kadar da eğlenceli olan bir spordur.

Wakeboard Nasıl Yapılır?

Wakeboarda başlamaya karar verdiyseniz eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsunuzdur. İlk olarak tüm teorik bilgileri öğrendikten sonra wakeboarda başlamanız gerekmektedir. Board üzerinde iki çeşit duruş tipi vardır. Regular olarak adlandırılan duruşta sol ayak öndedir, Goofy denilen duruşta ise tam tersi sağ ayak öndedir. Bunu kararına sizin vermeniz gerekmektedir. Hangi şekilde daha kolay dengede duruyorsanız onu yapmanız önerilmektedir. Hangi ayağınızın denge ayağını olduğunu öğrenmek için ise ayağa kalkın ve bir arkadaşınızdan sizi itmesini isteyin bu durumda hangisi ile öne giderseniz denge ayağınız odur.

Wakeboard yaparken sizin kalkmaya çalışmanıza gerek yoktur bunun yerine bırakın tekne sizi kaldırsın. Unutmadan geçmemek adına başlamadan önce mutlaka can yeleğinizi takmanızı öneriyoruz. Ani düşme durumlarında yaralanmanızı önleyecektir. Can yeleğiniz ile hazırda beklerken tekne hareket edince denge ayağınızı öne verip denizin, dalgaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Wakeboard Fiyatları

Uzun süre wakeboard sporu ile ilgilenmek istiyor ve her fırsatta etkinliklere katılmak istiyorsanız eğer tabi ki wakeboard ürünlerini satın almanızı tavsiye ederiz. İkinci elden ya da sıfır ürünleri satın alıp uygun yerlerde wakeboard yapabilirsiniz. Ancak denemek istiyorsanız wakeboard deneyimi sunan tesisler bulunmaktadır. İstanbul’da ortalama wakeboard fiyatları saatlik 80 ve 100 TL arasındadır. Bu fiyatlar güneye doğru inildikçe artmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.