arama

Viasea Tema Park (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

Viasea

Eğlencenin tanımını değiştiren Via Properties, hayata geçirdiği tema parkları ile Türkiye’nin en iddialı yaşam merkezlerine imzasını atmaya devam ediyor. Viasea Tema Park, İstanbul Tuzla’da Dünyanın ilk 5 fonksiyonlu marina projesi olan Viaport Marina bünyesinde yer alıyor. Ailece eğlence sloganıyla 2015 yılı Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan Viasea eğlence kompleksi ziyaretçilerine tema park, akvaryum, oyun salonu, bowling ve sinemayı bir arada sunuyor.

Anadolu Yakası’nın ilk tema parkı olma özelliği gösteren Viasea, her yaş grubuna uygun eğlence ünitesini ziyaretçilerin hizmetine sunarak onların eğlenceli bir gün geçirmesine imkan sağlıyor. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan Viasea Tema Park’ta 28 eğlence ünitesi yer alıyor. Klasik Türk lunapark kültürünü de ziyaretçilerine yaşatan Viasea Tema Park, hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap ediyor.

Avrupa’nın en büyük 5. roller coaster’ına (hızlı tren) ev sahipliği yapan Viasea Tema Park, adrenalin tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatmak için davet ediyor.

Parkın içerisinde oyun alanlarının yanı sıra; kayıp çocuk, kayıp eşya, aile ünitesi, toplanma yeri, yeme ve içme alanları da bulunuyor. Ziyaretçilere güvenlik, bebek bakım, temizlik ve revir hizmetleri sunuluyor.

Viasea Tema Park’tan kısa bir süre sonra hayata geçirilen Via Entertainment ise sinema, bowling ve oyun salonu olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Bowling tutkunlarının, sinema severlerin ve oyun düşkünlerinin tercihi de Via Entertainment’dan yana oluyor.

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu Viasea Akvaryum da 12 bin deniz canlısını sualtı dünyasının meraklıları ile buluşturuyor. Bu büyüleyici atmosferde yolculuk yaparken biberonla balık besleyebilecek ve elinizle vatoz sevebileceksiniz.

Viasea Tema Park’ın çeşitli kuralları bulunuyor. Sigara ve yiyecek-içecek ürünleri ile eğlence ünitelerini kullanmak yasak. Ayrıca yakın geçmişte ameliyat olmuş bireyler, hamileler, kalp problemi olanlar, boyun veya omurga sorunu yaşayanlar veya engelliler park içerisindeki eğlence ünitelerinden yararlanamıyor.

VIASEA NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

İstanbul Tuzla’da deniz üzerinde tasarlanmış Tuzla Viaport Marina bünyesinde yer alan Viasea Tema Park, ziyaretçilerine 3 farklı ulaşım alternatifi sunuyor. Özel aracı ile Viasea Tema Park’ı ziyaret etmek isteyenler E-5 karayolunun Tuzla Piyade Okulu kavşağından veya Tuzla İçmeler kavşağından çıkış yaparak Viasea’ye ulaşabilir. Araçlarını alıveriş merkezinin otoparkına park edebilir.

Viasea Tema Park’a toplu taşıma ile ulaşmak için Kadıköy-Kartal metrosunu kullanarak metro durağının önünden 130 numaralı Kadıköy-Tuzla IETT otobüsü ile tema parka gelmek mümkün. Şehitler Caddesi durağında inerek Viasea’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Deniz yolu ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler İDO tarafından düzenlenen seferlerle Bostancı-Kartal ve Yalova İDO iskelelerinden Tuzla İDO iskelesine ulaşabilir.

Diğer ulaşım seçeneği ise ücretsiz servislerdir. Anadolu Yakası’nın bazı semtlerinden geçen ücretsiz servisler ile Viasea Tema Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

VIASEA SiNEMA

Sinema severleri son sistem teknoloji ile buluşturan Via Entertainment Sinemaları, vizyonun en kaliteli yapımlarını ziyaretçilerine sunuyor. 5 salonda 539 seyirci kapasitesine sahip Via Entertainment Sinemaları; 3D, Dolby Digital Ses Sistemi, 87 santimetrelik koltuk mesafesi ve gümüş perde kullanarak sinema severlere ev konforunda film seyretme fırsatı veriyor. Viasea sinema bileti fiyatı yetişkinler için 24 TL, çocuklar için ise 20 TL’dir.

VIASEA AKVARYUM

Binlerce deniz altı canlısının yaşamlarını gözlemleme imkanı sunan dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu Viasea Akvaryum, Viasea Tema Park’ta meraklılarını bekliyor. 47 farklı temalı sergide 12.000’in üzerinde deniz canlısını ziyaretçilerine sunan Viasea Akvaryum, İstanbul’un en uzun su altı akvaryum tünelinde köpekbalıklarıyla dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Biberonla Koi balığı ve elle Vatoz balığı besleme aktivitelerini sadece Viasea Akaryum’da bulabilirsiniz. 7 bin canlının arasında balıkadamlar eşliğinde dev akvaryumda 45 dakikalık unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Viasea Akaryum’a giriş ücreti yetişkinler için 69 TL, çocuklar için ise 59 TL’dir. Dalış etkinliği ise 250 TL’dir. Dalış etkinliği; dalış eğitimi, balık besleme, balıklar arasında yüzme ve profesyonel balıkadamlar gözetiminde de dalmayı kapsıyor.

VIASEA TEMA PARKI’NDA YER ALAN ÜNİTELER

Her yaş grubuna hitap eden Viasea Tema Park’ta 28 eğlence ünitesi yer alıyor. Ziyaretçilerine hem modern eğlence ünitelerini hem de klasik Türk lunapark kültürünü yaşatıyor. Viasea Tema Parkı’nda yer alan ünitelerde dünya satandartlarında teknoloji kullanılıyor.

Eğlence ünitelerinin yanı sıra park içerisinde kayıp çocuk ünitesi, kayıp eşya ünitesi, adrenalin ünitesi, çocuk wc ve yetişkin wc üniteleri, revir, sigara içme alanı ve mescid yer alıyor. Red Fire olarak adlandırılan Avrupa’nın en hızlı 5. eğlence treni Viasea Tema Park’ın favori ünitelerinden biri olarak gösteriliyor.

Viasea Tema Park’ında yer alan üniteler; Red Fire, Nautilus Aile Treni, Girdap, Torpido, Dönence, Formula Marina, Büyük Çarpışan, Küçük Çarpışan, Reis Gondol, Miço Gondol, Sekiz, Orka, Ahtapot, Uçan Balıklar, Hürkuş, Deniz Salıncağı, Mini Dönme Dolap, Atlı Karınca, Tornado Bot ve Panayır Oyunları. Park içerisinde yer alan üniteleri gelin yakından inceleyelim…

VIASEA RED FIRE

Adrenalin tutkunlarının favori ünitesi Red Fire, park ziyaretçilerinin en çok merak ettiği üniteler arasında yer alıyor. 55 metre yükseklikte 115 kilometre hıza ulaşan roller coaster (hız treni) macera severlere keyifli dakikalar yaşatıyor.

VIASEA NAUTILUS AİLE TRENİ

Tüm aile üyelerinin birlikte deneyimleyebileceği Nautilus Aile Treni, 70 kilometre hıza ulaşarak misafirlerine güvenli bir yolculuk sağlıyor.

VIASEA GİRDAP

Adından da anlaşılacağı gibi Gridap’a kapılmak isteyenleri ağırlayan ünite, kendi ekseni çevresinde 360 derece dönerken, yatay eksende 180 derece ile heyecanı zirveye taşıyor.

VIASEA TORPİDO

Viasea ve Viaport Marina manzarasına 42 metre yükseklikten bakmaya ne dersiniz? O halde Viasea Torpido sizi bekliyor…

VIASEA DÖNENCE

Viasea Tema Park’ın popüler ünitelerinden olan Dönence, kendi etrafında dönebilen ve çarpışan otoya benzetilen kullanımı kolay ünite olarak park içerisinde yer alıyor.

VIASEA FORMULA MARINA

1 veya 2 kişilik elektrikli özel araçlar eğimli pistte hız tutkunlarına sürüş keyfi yaşatıyor.

VIASEA BÜYÜK ÇARPIŞAN

Lunaparkların vazgeçilmezi çarpışan otolar 7’den 70’e herkesin favorisidir. Viasea büyük çarpışan da eğlence parkının favorileri arasında.

VIASEA KÜÇÜK ÇARPIŞAN

Küçük ziyaretçilerin sürüş keyfini yaşadıkları küçük çarpışan, deneyimli operatörlerin yardımı ile daha güvenli hale geliyor. Onlara sadece gaza basmak ve direksiyonu çevirmek kalıyor.

VIASEA REİS GONDOL

Viasea Tema Park’ta her yaştan misafirlere hitap eden Resi Gondol deniz üzerinde eğlenceli bir seyir sunuyor.

VIASEA MİÇO GONDOL

3 yaş ve üzeri minik ziyaretçiler deniz üzerindeki ilk keşiflerini eğlenceli korsan gemi üzerinde yapıyor.

VIASEA SEKİZ

Viasea Tema Park’ın popüler ünitelerinden Sekiz, yetişkinlerin keyif aldığı üniteler arasında bulunuyor. Görünüşü sizi yanıltmasın, oldukça baş döndürücü…

VIASEA ORKA

Her yaş grubuna hitap eden Orka, 9 metre yüksekten dönerek, heyecanlı ve keyifli bir serbest düşüş hissini misafirlerine yaşatıyor.

VIASEA AHTAPOT

Süpriz bir eğlenceye hazır mısınız? Yunus balıklarının peşine düşen Ahtapot, 10 farklı program ve senaryo seçeneği ile her yaş grubundan misafirlere eğlencenin kapılarını aralıyor.

VIASEA UÇAN BALIKLAR

En güzel manzarayı görebilmek için anemon balıklarının üzerinde pedallara asılın. Uçan Balıklar ünitesine, boyu 105-130 cm arasında olan minik ziyaretçiler refakatçi eşliğinde binebilir.

VIASEA HÜRKUŞ

Hürkuş, uçuş tutkusunu kendi kontrollerindeki uçaklarla yaşamak isteyenleri bekliyor.

VIASEA DENİZ SALINCAĞI

Maviliklerin üzerinde deniz salıncağı ile gökyüzünde süzülmeye ne dersiniz? Deniz Salıncağı, minik ziyaretçilerin vazgeçilmez üniteleri arasında yer alıyor.

VIASEA MİNİ DÖNME DOLAP

Lunaparkların olmazsa olmazı dönme dolaplar… Minik ziyaretçiler refakatçileri eşliğinde Dönme dolabı kullanabilir.

VIASEA ATLı KARINCA

Boyu 80 cm – 105 cm arası olan minik ziyaretçiler refakatçi eşliğinde Atlı Karınca ünitesini kullanabilir.

VIASEA TORNADO BOT

Viaport Marina Outlet Shopping AVM Yeme İçme bölümündeki havuzlarda 80 cm’lik uzaktan kumandalı Tornado Bot ile denizciliğe ilk adımı atabilirsiniz.

VIASEA PANAYIR OYUNLARI

Lunapark kültürünü Viasea Tema Park’ta yaşamak isteyenler atış galerileri, halka atma, at yarışı, çarkıfelek, basket oyunu ve kuka devirme ile keyifli bir gün geçirme imkanını yakalıyor.

VIASEA GİRİŞ ÜCRETLERİ

Viasea Tema Park giriş ücretleri sezona ve yaş grubuna göre değişiklik gösteriyor. 0-3 yaş çocuklar için giriş ücretsiz iken 3 yaş üzeri çocuklar için 89 TL, yetişkinler için ise 99 TL ücret talep ediliyor. Ebeveynler hiç bir eğlence ünitesini kullanmayıp sadece çocuklarına refakat edecekler ise 10 TL ödeyerek tema parka giriş yapabiliyor. Giriş kartlarına yüklenen 10 TL’lik bakiye içerde panayır oyunlarında veya eğlence ünitelerinde kullanılabiliyor.

Viasea’de yıllık 179 TL’ye viasea kart alıp Sinema, Temapark, Aslanpark(hayvanat bahçesi), Akvaryum ve Gamecenter gibi kullanım alanlarından ücretsiz yararlanmak da mümkün.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.