arama

Vialand Tema Parkı (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Türkiye’nin ilk tema parkı Vialand 26 Mayıs 2013’de kapılarını ziyaretçilere açtı. İstanbul Eyüp’te 600 dönümlük arazi üzerinde bulunan Vialand, Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı olma özelliğini gösteriyor. Bir eğlence parkından daha fazlasını ziyaretçilerine sunan Vialand’ın içerisinde alışveriş merkezi, sinema, bowling salonu, restoranlar, fitness merkezi ve otel yer alıyor. Hem büyüklere hem de küçüklere hitap etmesi Vialand Tema Parkı’nın kısa sürede hafızalara yerleşmesine neden oldu. Gelin, yaşam ve eğlence kompleksimizi daha yakından inceleyelim. Gitmeden önce bu büyülü atmosfer hakkında bilgi sahibi olalım.

VIALAND NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

İstanbul’un Eyüp ilçesi Yeşilpınar Mahallesi’nde, TEM VE E-5 aksının tam ortasında yer alan Vialand, ulaşım alternatifleri ile ziyaretçilerin bölgeye rahatça ulaşmalarına olanak sağlıyor. Kişisel araç seçeneğinin yanı sıra ücretsiz servisler ve toplu taşıma alternatiflerinden yararlanmak mümkün.

Kişisel aracı ile gelen misafirler için tema park ve alışveriş merkezinin ortak kullandığı 8000 araç kapasiteli ücretsiz otopark mevcut. Tema parka geldiyseniz ve aracınızı kapalı otoparka bırakacaksanız, aracınızı üst katta sol bölüme bırakmakta fayda var. Böylece yürüyen merdivenler ile direkt tema parka çıkabilirsiniz.

İstanbul’un 16 farklı noktasından ücretsiz servis imkanı da siz değerli ziyaretçilere sunuluyor. Ancak kapasitesi kontenjanla sınırlı olduğundan sadece biletli ziyaretçiler bu imkandan yararlanabiliyor. Ücretsiz servis hizmeti, sabah saat 10:00’da başlıyor ve Vialand Tema Parkı’nın kapanışına kadar devam ediyor. Bu hizmet özel bir firma aracılığı ile sağlanıyor.

Vialand Tema Parkı’nın ulaşım alternatiflerinden biri de toplu taşıma seçeneğidir. Vialand Tema Parkı’na gelmek için aşağıdaki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

49G, 390, 39D, 39Y, 47, 49T, 49Y, 49K, 47E, 47L, 39, 49A

VIALAND SiNEMA

Haftanın her günü farklı yaş gruplarından ziyaretçilerini ağırlayan Vialand Tema Park AVM’nin sinema salonları da en çok tercih edilen etkinliklerin başında gelmektedir. Seansların esnekliğinden dolayı hem hafta içi hem de hafta sonu film severlere farklı alternatifler sunan Vialand sinemada salonlar Cinemaximum ile anlaşmalıdır. Rahat koltukları, 2D-3D seçenekleri ile vizyon filmlerini mükemmel bir deneyim içerisinde seyredebilirsiniz. Cinemaximum Vialand bilet fiyatları; tam 16,50 TL, öğrenci 14,00 TL. 3D özellikli filmler için ise tam 19,50 TL, öğrenci 17,50 TL’dir.

VIALAND AVM

Tema parkı, avm ve gösteri merkezi ile birleştiren dünyanın ve Türkiye’nin ilk alışveriş ve eğlence kompleksi Vialand AVM, mimari tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Vialand AVM bir katı açık ve bir katı kapalı olmak üzere 2 kattan oluşuyor. Cadde mantığında tasarlanan açık katta ziyaretçiler tramvay ile dolaşma imkanı buluyor. Diğer katta ise alışveriş merkezi, geniş teraslı fast food alanı ve sinema yer alıyor.

250 markalı mağazaya ev sahipliği yapan Vialand AVM’de mağazaların büyüklükleri 100 metrekare ile 6500 metrekare arasında değişiyor. Eyüp Yeşilpınar Mahallesi’nde yer alan Vialand AVM 600.000 metrekarelik arazi üzerinde yükseliyor. 3000 araçlık açık ve 5000 araçlık kapalı olmak üzere toplam 8000 araçlık otoparkı bünyesinde bulunduran Vialand AVM, 100’e yakın futbol sahası büyüklüğünde tasarlandı. Her yaşa ve her zevke uygun 250 markanın yer aldığı Vialand AVM, alışveriş tutkunlarına farklı alternatifler sunuyor. Vialand Avm sabah 10:00’da açılıp,akşam 22:00’da kapanmaktadır.

VIALAND OTEL

İstanbul’da sıradışı konaklama imkanı sunan Vialand Otel, bünyesinde bulunan İSFANBUL HOLIDAY HOME ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Otel hizmetinin yanı sıra 53 adet evini 22 yıl süre ile satışa sunuyor. Gürsoy Grup güvencesiyle hizmet veren Holiday Home’da yılın her dönemi konaklama imkanı mevcut. Şık mimariye sahip 4 farklı ev seçeneğinin sunulduğu projede evlerin büyüklükleri 60 ile 110 metrekare arasında değişiyor. Ziyaretçi konforunun ön planda tutulduğu Holiday Home’da concierge hizmetinden kat hizmetine kadar her şey mevcut.

VIALAND TEMA PARKI’NDA YER ALAN BÖLÜMLER

Vialand Tema Park içerisinde her yaş grubuna uygun eğlence ünitesi mevcut. Özellikle hafta sonu çocuklarla gidilebilecek gözde yerler arasında bulunan Vialand Tema Park, hem yetişkinlerin hem de çocukların harika bir gün geçirmelerine, unutulmaz anılar biriktirmelerine imkan tanıyor. Peki Vialand Tema Parkı’nda yer alan bölümler hangileri? İşte en çok tercih edilen eğlence üniteleri…

Tema park bünyesinde yetişkinlere ve çocuklara özel 29 farklı eğlence ünitesi bulunuyor. Tüm ünitelerde yaş ve boy sınırlaması var. Böylece güven içerisinde üniteleri kullanmak mümkün. Nefeskesen, Adalet Kulesi, Viking, 360, Minik Kaşifler, Fatih’in Rüyası, Safari Tüneli, King Kong, Çılgın Nehir, Bir Zamanlar İstanbul ve Kahraman İtfaiyeciler en çok tercih edilen eğlence ünitelerinden bazıları. Üniteler özel hediyelik eşya mağazalarından hediyeler alarak geçirdiğiniz güzel anları evinize götürerek unutulmaz kılabilirsiniz.

VIALAND NEFESKESEN

Adrenalin tutkunlarının sıraya girdiği Nefeskesen, üç saniyede 110 kilometreyi aşan bir hızla sizi göklere çıkarıyor. Çığlık atmanın serbest olduğu Nefeskesen, hız treninden çok daha fazlasını sunuyor.

ilgili içerik Vialand Nefeskesen

VIALAND ADALET KULESİ

Vialand Tema Parkı’na 50 metre yüksekten bakmak için Adalet Kulesi sizi bekliyor. Harika bir manzaranın ardından sizi hızla aşağı indiriyor.

VIALAND VIKING

Viking Treni ile sulu eğlenceye merhaba diyin. 15 metreden aşağıya bir anda düşmek ve ıslanmak… Sulu eğlenceyi sevenlerin tekrar tekrar binecekleri ünite. Yağmurluğunuzu giymeyi unutmayın.

ilgili içerik Vialand Viking

VIALAND 360

Nefeskesen ünitesinden sonra adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan 360, 28 metre yükseklikte ters durarak tema park manzarasını sizlere izlettiriyor.

ilgili içerik Vialand 360

VIALAND KING KONG

Vialand Tema Parkı’nın en favori eğlence ünitelerinden biri King Kong. King Kong’un kolları arasında yükseğe çıkarak filmdeki gibi aksiyon ve heycan dolu sahnelere tanıklık edebilirsiniz.

ilgili içerik Vialand King Kong

VIALAND MİNİK KAŞİFLER

Küçük ziyaretçilerin ebeveynleri ile birlikte kullanacağı minik kaşifler ünitesi, kayıklar eşliğinde çeşitli ülkelere ait kültürleri tanıma fırsatı sunuyor. Dünya turuna çıkan minik ziyaretçiler bu üniteden oldukça keyif alıyor.

VIALAND FATİH’İN RÜYASI

Ziyaretçilerini zaman yolculuğuna çıkaran Fatih’in rüyası, İstanbul’un fethedildiği günü video mapping ve hologram teknikleri ile sunuyor.

VIALAND SAFARİ TÜNELİ

Küçük ziyaretçilerin keyif alacağı safari tünelinde araçlar eşliğinde size gösterilen hedeflere lazer tabancaları ile ateş ediyorsunuz. Böylece puan kazanıyorsunuz.

VIALAND ÇILGIN NEHİR

Nehirde soft bir gezinti için 9’ar kişilik botlarla unutamayacağınız bir serüvene çıkabilirsiniz. Islanmayı göze alıyorsanız bu ünite tam size göre…

VIALAND BİR ZAMANLAR İSTANBUL

Geçmişte yolculuğa çıkmak için Bir Zamanlar İstanbul sizi geçmişe götürecek. İstanbul’un cumbalı evleri ve sokakları arasında dolaşırken dükkanlarda satılan eşsiz lezzetlerin tadına bakma fırsatını yakalayacaksınız.

VIALAND KAHRAMAN İTFAİYECİLER

Küçük ziyaretçilerin yangın tatbikatı yapmalarına bunu yaparken eğlenmelerine fırsat veren Vialand Kahraman İtfaiyeciler, büyük beğeni topluyor. Ufak araçlara binerek pencerelerden çıkan kırmıxı alevleri su tabancaları ile vurma deneyimini küçük ziyaretçilere yaşatıyor.

VIALAND GİRİŞ ÜCRETLERİ

Vialand Tema Park giriş ücretleri kampanyalara göre farklılık göstermektedir. Günlük ve yıllık bilet olmak üzere iki farklı seçenek ziyaretçilere sunuluyor. Günlük biletleri hem gişelerden hem de internet üzerinden satın almak mümkün. Ancak online olarak alınan biletler gişede satılan biletlere göre daha uygun oluyor.

Vialand Tema Park’ına gelen 0-3 yaş arası çocuklar ücretsiz giriş yaparken, 3-14 yaş arası çocuklar refakatçi eşliğinde eğlence parkına giriş yapabiliyor. Vialand Tema Parkı girş ücreti; Ekim, Kasım gibi sezon dışı aylarda daha düşük oluyor. Tema Parkı için İstanbul dışından geliyorsanız tercihinizi bu aylara yapabilirsiniz. Hem daha sakin hem de daha uygun olacaktır.

Vialand Tema Park giriş ücreti kişi başı gişeden alındığında 129 TL iken online satış kanalından aynı bileti 84 TL’ye almak mümkün. Ancak online üzerinden bilet satışı sadece Türk vatandaşlarına yapılmaktadır. Yabancı turistler için bu uygulama geçerli değildir. Yıllık sınırsız giriş imkanı sunan Vialand Tema Park’ta giriş ücreti 144 TL’dir. Yılın 12 ayı limitsiz giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sadece 144 TL ödemek…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.