arama

Vialand Nefeskesen

Vialand Avm’nin hemen bitişiğinde yer alan Vialand Tema Park özellikle her yaştan insanın ilgisini çekiyor. Hafta sonu tatillerinde farklı bir aktivite arayan ya da dost, ailesiyle eğlenmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biri de bu tarz parklar olmaktadır. Bu park içerisinde tüm ünitelerin tadını çıkarmak istiyorsanız buraya bir gün gibi bir süre ayırmanız gerekmektedir. Birbirinden farklı üniteler ile eğlencenin dibine vuracağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Vialand Tema Park’ta birbirinden eğlenceli çok fazla ünite yer almaktadır. Saray Salıncağı, Nefeskesen, 360, Adalet Kulesi, King Kong bu ünitelerden sadece birkaçıdır.  3 saniyede 110 km hız sınırına ulaşan hızıyla korku ve adrenalin yaşatan Vialand Nefeskesen’e herkes katılamıyor. Diğer bazı ünitelerde olduğu gibi bunda da yaş ve boy sınırı vardır.

Vialand Nefeskesen Yaş Sınırı

Adrenalin ve korku üzerine kurulu olan Nefeskesen ünitesine her yaştan insanın katılması pek doğru değildir. Bu yüzden yaş anlamında bazı sınırlar konulmaktadır. Vialand Nefeskesen yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. Yani 13 yaş altında kalanlar bu üniteye binmeleri uygun değildir. 900 kişilik kapasitesi olan Vialand Nefeskesen yaş sınırı ile birlikte bir de boy sınırı yer almaktadır. Eğer yaş sınırına uyup boy sınırına takılırsanız da üniteye binememe durumu söz konusu olabiliyor. Ancak alınan bu önlemlerin doğru olduğunu ve ünitenin koşulları değerlendirdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Vialand Nefeskesen Boy Sınırı

Özellikle gençlerin severek tercih ettiği ünitelerden birisi de Nefeskesen’dir. Roller coaster olarak yapılan ve heyecan, adrenalinin tavan yapacağı ünitelerden birisidir. Bu adrenalin deposu olan üniteye 13 yaş üstü çoğu insan katılabilir. Ancak 13 yaş üstü olma sınırın yanında bir boy sınırı vardır.

Vialand Nefeskesen boy sınırı ise 140 cm ile sınırlıdır. Yani bu boy sınırının altında kalanların üniteye binmesi doğru değildir. Çocukların bu boy sınırı ve yaş sınırına uyumluluğu kontrol edildikten sonra ise ailelerinin refakati eşliğinde üniteye binebilirler.

Vialand Nefeskesen ünitesi için detaylı bilgi almak isterseniz eğer bizimle iletişime geçerek aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.