arama

Uzun Uçak Yolculukları İçin Tavsiyeler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Saniye Kavas Saniye Kavas

Uzun zamandır hayalinizi kurduğunuz ülkeye ya da şehre gitmek istiyorsunuz. Her şey ayarlanmış, şartlar müsait, planlar yapılmış. Size kalan uçağa binip yapacağınız yolculuğun hayalini kurmak. Ama korkuyorsunuz, tedirginsiniz, saatlerce havada kalmak size işkence gibi geliyor. O zaman uzun uçak yolculukları için hazırladığımız yazımıza göz atın. Bir kaç ip ucu işiniz kolaylaştırabilir.

Öncelikle, zaman zaman hepimiz uçak korkusu yaşarız. Sonuçta havada olma fikri, uçak kazası haberleri hepimizi ürkütür. Bunun önüne geçmek bazen zor olabiliyor ama kendimize bazı küçük tüyolar verebiliriz. Eğer aşamayacağımız bir korku ile karşı karşıyaysak elbette bir doktora görünmek iyi fikir. Bunun dışında bizim yapabileceklerimiz de var tabi.
Mesela, bir gün öncesinden kendimizi hazırlamaya başlayabiliriz. Ertesi gün uzun bir uçak yolculuğumuz varsa, belki biraz uykusuz kalmak uçakta rahat bir uyku için bize yardımcı olabilir. Bu süre içinde gerilim filmlerinden ziyade daha sakin, belki komedi türünde filmleri izleyerek endişeli ruh halimizden uzak kalabiliriz.

Valizimizi hazırlarken, uçakta yanımıza alacağımız küçük bir valiz de hazırlamalıyız. Uzun bir yolculukta neye ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Yanımıza son günlerde okumayı düşündüğümüz ama bir türlü fırsat bulamadığımız kitaplarımızdan alıp, okumaya başlayabiliriz. Ya da iş yoğunluğunda izlemeye fırsat bulamadığımız filmlere göz atıp, kaçırdığımız dizilerin bölümlerini izleyebiliriz. Tüm bunları yaparken, eğer gözlerimizde bir rahatsızlık varsa ve gözlük kullanıyorsak, çantamıza ilk koyacaklarımızdan olmasına dikkat edelim.

Uçağa binmeden önce karnınızı iyice doyurun çünkü uçak yolculuklarında verilen yiyeceklerden memnun kalmassasınız açlık hissi ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer kolidor tarafından bilet alabilirseniz alın, zaman zaman kalkıp bacaklarınıza hareket alanı açmak için yanınızdan izin isteyip kalkmak zorunda kalmassınız. Ayrıca hem yanınızdaki kişi ile hem de kolidorun diğer tarafında oturan yolcu ile konuşma fırsatı bulabilirsiniz.

Tatile gittiğiniz yer hakkında ufak notlar alın. Eğer yabancı bir ülkeye gidiyorsannız kültürlerini, dillerini, gezilecek, yemek yenebilecek yerleri öğrenebileceğiniz bir kitap edinebilir ve notlar alabilirsiniz.
Tüm bunlar size uzun bir yolculukta ihtiyacınız olan ip uçlarını verebilir. İçlerinden en sevdikleriniz yaparak, yolculuklarınızı daha güzel ve eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Şimdiden iyi yolculuklar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.