arama

Ulus Parkı Nerede Nasıl Gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Bazı semtlerin veya şehirlerin simgesel anlamda özel mekanları olur. Bu bazen bir park, bazen bir meydan veya daha farklı bir yer olur. İstanbul’da bu anlamda bir çok yer var. Ancak, boğaza yakın olan ve manzarası boğaz olan mekanlar daha revaçta. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan ve boğaz manzarasına sahip olan Ulus Parkı, aynı zamanda tarihi yarımada’nın da muhteşem güzelliğine hakim bir konuma sahip.

Ulus Parkı Nerede Nasıl Gidilir?

Park aynı zamanda, size Boğaz Köprüsü’nü izleyebileceğiniz mükemmel bir manzara sunuyor. Kalabalık kent hayatından bunaldığınızda veya gürültüden sıkıldığınızda, Ulus Park’ı size nefes alabileceğiniz bir alan sunuyor. Parka gittiğinizde, açsanız karnınızı doyurabileceğiniz gibi çay ve kahve çeşitlerini de kolayca bulabilirsiniz.

Ulus Parkı’nın yer aldığı konum itibariyle, şehre şöyle huzurlu sakin bir yerden bakmanın tadına varacaksınız. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı’nın, manzarasını sevdiklerinizle izleyebileceğiniz en iyi mekan olduğunu belirtmeliyim.

Ulus Parkı Nerede Nasıl Gidilir?

ULUS PARKI NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde, pazar kahvaltısı için de tercih edebileceğiniz Ulus Parkı, kısacası sizin için kentin içinde kentin karmaşasından uzak bir dünyanın kapılarını açıyor Ulus Parkı, aynı zamanda aşıkları için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden.Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Ortaköy’den DT1 ve DT2, Beşiktaş ve Zincirlikuyu U1 numaralı otobüsle veya Kabataş’tan hareket eden 58UL numaralı otobüsle Çamlıtepe durağında inerek, Ulus Parkı’na gitmeniz mümkün.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.