arama

Tatilde En Çok Fotograf Paylaşan 2. Ülkeyiz!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Tatilde En Çok Fotograf Paylaşan  2. Ülkeyiz! Tatile çıktığımızda, kısa süreliğine de olsa mevcut, hayat rutinlerimiz dışına çıkmayı hepimiz arzu ediyoruz. Zaman zaman işleri takip ve kontrol etmemiz gerekse de, tatilin hayatımıza yeni bir renk ve keyif kattığı da bir gerçek. Tatil öncesi tatile çıkma heyecanı, tatil sırasında geçirdiğimiz zaman ayrı güzel ve tatil sonrası ise, tatilde çektiğimiz fotoğraf ve biriktirdiğim anılarla mutlu oluyoruz.

Yapılan bir araştırmada, seyahat tutkunlarının sosyal medya kullanımı araştırılmış.  Sözkonusu araştırma, 23 ülkede yapılmış ve seyahat severlerin tatil de sosyal medyadan uzak duramadığı gerçeğini ortaya koymuş. Buna göre, Türklerin yarısından fazlası ki, %64 oranında kişi tatil sırasında fotoğraf paylaşmadan duramıyor.

Öyle ki,  dünyada tatildeyken en çok fotoğraf paylaşımı yapan 2.ülke durumundayız. Elbette, bizden daha sosyal medya tutkunları var. Araştırmaya göre, ilk sırada yüzde 65’le Çin, bizden önce ki sırada yer alıyor. Yani, kısaca tatilde telefon veya tabletini tamamen kapatan Türklerin oranı, yalnızca yüzde 11 olarak belirlenmiş.

Tatilde  Sosyal Medya’dan Uzak Duramıyoruz!

Tatilde her ne kadar kafa dinlemeyi arzu ediyor olsak da, sosyal medya’dan uzak duramıyoruz. Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ülke sıralamasında  2. Sıradayız. Türkiye’yi yüzde 60’la Brezilya, %52 ile Romanya ve %44’le Norveç takip ediyor.

Araştırmaya göre, tatilde sosyal medya paylaşımlarına en fazla ara veren ülkeler arasında Almanya %20 ve Avusturya %23’lük orana sahip. Öte yandan, Türklerin ise yüzde 15’i tatil sırasında sosyal medya’da bir şey paylaşmıyor.

Tatilde, İş Hayatından Kopamıyoruz!

Aylarca hayalini kurduğumuz tatilde, iş hayatından uzak durmak da pek mümkün değil. Araştırmaya göre; Türklerin yarısından fazlası (%57) iş ile ilgili telefon görüşmelerine devam ediyor. Aynı süreçte mailler söz konusu olduğunda ise, oran yüzde 68’lere ulaşıyor.

Kadınların yüzde 7’si tatilde iletişim araçlarını kapatıyor; Türk erkekleri arasında bu oran ikiye katlanıyor. Araştırmaya göre, tatilde teknolojiye ara verme konusunda en başarılı ülke ise yüzde 30’la Avusturya oluyor.

Tatilde Haber Okumak İstemiyoruz!

Buna göre her dört Türk’ten biri ”Tatilde kafa dinlemek ve rahatlamak için ne yapıyorsunuz?” sorunu  “Haberleri takip etmiyorum” şeklinde yanıtlamış. Tatilde haber takip etmeyen ülkeler listesinin başında Avusturya (%27) Türkiye’yi Fransa (%25), Rusya (%24) ve Polonya (%24) takip ediyor. Öte yandan, tatilde en çok haber okuyan ülke ise yüzde 96’yla Finlandiya oldu.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.