arama

Sultanahmet Nerede, Nasıl Gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

İstanbul’un hem yerli hem de yabancı turist için gözde bölgelerinden olan Sultanahmet, İstanbul’da gezilecek en güzel yerler arasında.

Tarihi yarımada üzerindeki konumu ile geçmişin tüm izlerini taşıyan Ayasofya Müzesi’nin tam karşısında bulunan Sultan Ahmet Camii ise şehirdeki en etkileyici dini yapılardan biri. Sultan Ahmet Meydanı’nın güneydoğusunda tüm güzelliğiyle yükselen bu eşsiz yapı her yıl yerli yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

6 Minareli Sultanahmet Camisi, özellikle ramazan ayındaki hoş sohbetli, şenlikli iftar sofraları, mükemmel manevi atmosferi ile tüm dünya insanlarını kendine mıknatıs gibi çekiyor. Bu cami yabancı turistler tarafından içerisindeki mavi ve turkuaz renkli çinilerinin camiye verdiği ahenk sayesinde Blue Mosque olarak da adlandırılmış durumda. Özellikle yüksek sezonda camii ve çevresi çok kalabalık oluyor.

Sultanahmet’e  Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Sultanahmet, ulaşması oldukça kolay bir lokasyona sahip. Peki, Sultanahmet’e nasıl gidilir? İşte detaylı anlatımı:

Anadolu yakasından gelecekler için.

Kadıköy’den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapıp tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Sultanahmet’e ulaşabilirsiniz.

Üsküdar’dan Marmaray’ı kullanarak Sirkeci durağından indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapıp tramvay ile Sultanahmet durağında inin.

Ümraniye’den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta inin. Buradan Marmaray’a aktarma yaparak Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapın. Tramvay ile Sultanahmet durağında inin.

Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmara’ya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapın. Tramvay ile Sultanahmet durağında inin.

Avrupa Yakasından gelecekler için:

Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapın. Tramvay ile Sultanahmet durağında inin.

Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Aksaray istasyonunda inerek Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inmeniz yeterlidir.

Güngören, Bağcılar taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inin.

Taksim’den geliyorsanız fünikülere binerek Kabataş’ta inin. Buradan Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Sultanahmet’e ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.