arama

Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir?

Şehir kalabalığından kaçmak isteyenlerin uğrak yerlerinden olan Şile, özellikle Saklıgöl bölgesiyle oldukça dikkat çekiyor.

Yapay bir baraj gölü olan Saklıgöl, Şile’de gezilecek görülecek yerler arasında popüler yerlerden biri konumunda. Şile merkezine yaklaşık 8 km. mesafede, Kamandere Köyü sınırları içerisinde yer alan göl, muhteşem doğası, yeşillikler içinde göl kenarı kahvaltı ve yeme içme tesisi ile İstanbul’da güzel bir hafta sonu gezisi arayanlar için ideal bir yer.

Şile Saklıgöl’de Ne Yapabilirsiniz?

Saklıgöl’de keyifli vakit geçirmek için birçok alternatif sizi bekliyor. Bölgede göl kenarındaki işletmede kahvaltı yapabilir, göl kenarına kurulmuş masalarda mangal veya piknik yapabilir, çayınızı yudumlayarak temiz havayı soluyabilir, doğal güzellikler, ördek ve kazlarıyla cıvıl cıvıl göl eşliğinde doğa yürüyüşü ve doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Bunların yanında Saklıgöl’e gelirken veya dönerken, yolda köylüler tarafından kurulan tezgahlardan doğal ürünler satın alabilir, organik lezzetleri tatma şansı yakalayabilirsiniz.

Şile Saklıgöl Yeme İçme

Saklıgöl’de 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren Saklı Göl Cafe & Restaurant, doyurucu lezzetlerle sizi bekliyor olacak. Restoranda serpme köy kahvaltısı , mangal, ızgara, balık ve tatlı gibi seçeneklerden faydalanabilir, ayrıca piknik için masa da kiralayabilirsiniz.

Şile Saklıgöl’e Nasıl Gidilir?

Saklıgöl, Şile merkezine yaklaşık 8 km. mesafede Kamandere Köyü’nde bulunuyor. Saklıgöl’e, gitmek için İstanbul’dan Şile istikametine giden yolu takip etmeniz gerekiyor. Güzergahta Ahmetli Köyü istikametine dönüp, bu yolda yaklaşık 4 km. daha gittikten sonra karşınıza çıkan Saklıgöl tabelasını izlediğinizde Saklıgöl’e ulaşacaksınız.

Şile Saklıgöl Konum

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.