arama

SEA Life İstanbul Akvaryum (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

Türkiye’nin ve İstanbul’un en büyük akvaryumu olan SEA Life İstanbul, 8 bin metrekarelik alanda, 80 bin cam su altı gözlem tüneli ile büyük küçük herkesin ziyaret etmesi gereken yerlerden biri.  İçinde yer alan binlerce tür deniz canlısını en yakın mesafeden görebileceğiniz, çocuklarınız ve sizin için de farklı ve eğitici bir deneyim.

SEA Life İstanbul Akvaryum içinde 270 derecelik panoramik görünüme sahip Okyanus Odası, 15 binden fazla deniz canlısı ve 47 adet sergi tankına sahip 21 konulu bölgeye sahip muhteşem bir denizaltı. Özellikle çocuklarına unutulmaz bir gün armağan etmek isteyenlerin ziyaret etmesi gereken SEA Life İstanbul Akvaryum, şimdiye kadar dünyada eşi görülmemiş büyüklükte bir yapı.

5 milyon litre suyun altında, deniz canlıları ile birlikte geçireceğiniz günde, Okyanus Odası’nın muhteşem atmosferini yaşayacak, sualtı dünyasının ilginçliklerine şahit olacaksınız. 83 metre uzunluğundaki Okyanus Tünelinden geçerken, balıklarla yan yana yürüdüğünüzü hissedecek, Avrupa’nın en geniş köpekbalığı ailesi ile tanışma fırsatı yakalayacaksınız. SEA Life İstanbul Akvaryum’da deniz canlılarına dokunma imkanınız bile var. İnteraktif Dokunma Havuzunda, bir denizyıldızına ya da diğer canlılara dokunmanın nasıl olabileceğini tecrübe edebilirsiniz. Zebra, Kum Kaplanı, Gri Yüzgeçli, Bonnethead, Boowmouth gibi köpekbalığı türlerinin yakınınızdan geçişini şaşkınlıkla izleyeceksiniz. Balık besleme saatlerini, köpekbalığı ile dalma, dalgıç şovları ve çocuk oyun alanları ile SEA Life İstanbul, tüm gününüzü heyecan ve macera içinde geçirmenize yardımcı olacak.

12 farklı temaya sahip alanlar, ziyaretçilerin tüm canlıların hareketlerini rahatça görebilmesi amacıyla tasarlanmış. 12 tema arasında en göze çarpanlar, Çekiçbaş, Gitar, Hemşire, Kum Kaplanı gibi 15 farklı türün bulunduğu 61 tane köpekbalığının yer aldığı Köpekbalığı Krallığı. Adından anlaşılacağı gibi köpekbalığı türlerinin en nadidelerini bu akvaryumda görebilirsiniz. Maalesef bilinçsiz avlanma sebebi ile pek çok tür yok olma tehlikesi altında. Akvaryumda gezerken canlılar hakkında bilgi sahibi de oluyorsunuz.

Türkiye’nin özel sektöre ait ilk deniz kaplumbağası rehabilitasyon merkezi de burada. Kaplumbağa Hastanesi ve Kaplumbağa Dünyası’ndan istediğiniz bilgileri alabilir, uzmanların çalışmalarını izleyebilirsiniz. SEA Life İstanbul’da görebileceğiniz alanlardan bazıları, Yağmur Ormanı Bölümü, Denizanası Topluluğu, Palyoça Balığı Kasabası, Kaya Havuzu, Kıskaçllıar ve Resim Akvaryum.

5.000 araçlık ücretsiz otoparka sahip tesisin içinde ayrıca hediyelik eşya dükkanı, kafe gibi alanlar da mevcut. SEA Life İstanbul Akvaryum’un engellei dostu bir yapı olduğunu ekleyelim. Su altı dünyasına meraklı her yaş grubundan ziyaretçinin büyük bir heyecan ve şaşkınlıkla gezdiği tesisde, doğum günü, evlenme teklifi gibi özel etkinlikler de yapılıyor.

SEA Life İstanbul Akvaryum Nerede?

SEA Life İstanbul Akvaryum, İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde Forum İstanbul AVM’nin yanıbaşında yer alıyor. İstanbul Avrupa yakasının en büyük AVM lerinden biri olan Marmara Forum, ziyaretçi sayısı olarak da en yoğun alışveriş merkezlerinden biri. Marmara Forum bünyesinde yer alan SEA Life İstanbul Akvaryum, Kocatepe Mah. Paşa Cad. 5/5, 34045 – Bayrampaşa adresinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

SEA Life İstanbul Akvaryum Nasıl Gidilir?

SEA Life İstanbul’a ulaşım gerçekten çok kolay. Dilediğiniz her taşıtla gelebilyorsunuz. Özel aracınızla geliyorsunuz, açık kapalı otopark imkanı olduğu için bir zorluk yaşamayacaksınız. Yalnızca yoğun bir trafik hattı olduğu için biraz vakit kaybedebilirsiniz o kadar. Havaalanı güzergahı üzerinde olması, alışveriş ve iş merkezlerinin yakınında olması da trafikte vakit kaybetmenizin sebeplerinden olabilir. Bu nedenle en iyi yol toplu ulaşım.

Otobüs kullanmak isterseniz 32 A (Cevatpaşa-Beyazıt) , 32 M ( Mecidiyeköy-Cevatpaşa) , 32 T (Cevatpaşa-Taksim) , 32 (Cevatpaşa-Eminönü) hatlarından yararlanabilirsiniz. Size en yakın hattı kullanarak bu bölgeye ulaşmanız münkün.

Metrobüsü tercih edecek olanlar ise Merter aktarma noktasından inip Atatürk Havaalanı istasyonuna geçecek ve Kocatepe istasyonunda inerek tabelaları takip edecek.

Marmaray hattını kullanacak olan ziyaretçiler Anadolu’dan Marmaraya’a binecek, Yenikapı istasyonunda inecekler. Atatürk Havalanı-Yenikapı hattındaki metroyu kullanacaklar. Yine Kocatepe durağında inecekler ve yönlendirmeleri izleyerek akvaryuma ulaşabilecekler.

SEA Life İstanbul Akvaryum Bilet Fiyatları

SEA Life İstanbul Akavryumu ziyaret etmek isteyenlere çeşitli kampanyalar hazırlanmış. Online ve kapıda aldığınız bilet fiyatları değişiyor. Buna göre;

  • 15-64 yaş arası yetişkinler için kapı fiyatı 57 TL, online bilet ise 46 TL,
  • 3-14 yaş arası çocuk ziyaretçiler için kapı fiyatı 45 TL, online bilet 36 TL
  • 14 yaş üstü öğrenciler için kapı fiyatı 45 TL, online bilet fiyatı 36 TL
  • 3 yaş ve altı çocukların girişleri ücretsiz.

Online bilet almak her zaman olduğu gibi daha ekonomik. Bunun dışında ortak biletler, aile paketi, grup gezileri, yıllık üyelikler ve okul gezileri gibi farklı kampanyaları da mevcuttur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.