arama

Sazova Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Tam adı ile “Bilim, Sanat ve Kültür Parkı” olan Sazova Parkı, Eskişehir’de gezilecek yerler listesinde belki de en başta yer alması gereken bölgelerden biridir.

Masal Şatosu’ndan Hayvanat Bahçesi’ne kadar birçok önemli gezi noktasının yer aldığı Sazova Parkı, Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden bir tanesi. 2008 yılında açılmış olan Sazova Parkı, “Eskişehir’in Disneyland’ı” lakabına layık görülüyor. Bilim, Sanat ve Kültür Parkı, özellikle çocuklu ailelerin Eskişehir’de en çok vakit geçirdikleri yer olma özelliğini taşıyor. Daha çok çocukların ilgisini çekebilecek tarzda mekanların bulunduğu park, yaklaşık 400 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş.

Sazova Parkı’nın kısa sürede Eskişehir’in en popüler cazibe merkezlerine dönüşmesinde her yaş grubuna hitap eden bölümleri bünyesinde barındırmasının payı oldukça fazla. Bilim, Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi ve Masal Şatosu gibi noktalarda belirli saatlerde düzenlenen tur ve gösterimler için parkın kalabalık olduğu günlerde bilet veya yer bulamama sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Sazova Parkı’nda bulunan ve görmeniz gereken yerleri kabaca şöyle sıralayabiliriz:

1. Masal Şatosu
2. Korsan Gemisi
3. Gölet
4. Hayvanat Bahçesi & Eti Sualtı Dünyası
5. Japon Bahçesi
6. Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi
7. Esminyatürk
8. Bilim Deney Merkezi
9. Sabancı Uzay Evi
10. Sazova Parkı Gezi Treni
11. Sazova Parkı Oyun Alanları
12. Sazova Parkı Restoran, Büfe ve Hediyelikçiler

Sazova Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şehrin batı tarafında, Yeni Eskişehir Stadyumu’nun hemen yanı başında yer alan Sazova Parkı’na bu merkezi konumu sayesinde şehir merkezinden kolayca ulaşım sağlanabilir.

Sazova Parkı’na kendi aracınız ile gidecekseniz, parkın iki ucunda yer alan otoparkları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında Yeni Eskişehirspor Stadyumu tarafında yer alan otoparka aracınızı bırakıp bu noktadan parka doğru yürüyebilirsiniz.

Şehir merkezinden, Porsuk Çayı civarından ya da Odunpazarı Evleri‘nin olduğu bölgeden parka taksi ile gitmek, trafiğin durumuna göre en fazla 10-20 dakika arasında sürüyor.

Toplu taşıma ile gidecekseniz Odunpazarı’ndan 11 ve 17 numaralı otobüsler, parkın olduğu bölgeye doğrudan ulaşıyor. Şehir merkezinden ise 16 ve 38 numaralı minibüslere binebilirsiniz. Minibüsler, eski stadyumun arkasındaki duraktan kalkıyor.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.