arama

Samandere Şelalesi Gezi Rehberi

Düzce’de yer alan Samandere Şelalesi, koruma altına alınmış bir tabiat parkı olarak biliniyor. Çeşitli mesire ve piknik alanlarının yanı sıra kamp alanlarının da yer aldığı Samandere Şelalesi’nin etrafı ise çeşitli bitki örtüleri ile kaplanmış durumda.

Günübirlik şehir dışı gezilerinizde listenize yer alması gereken bölgelerden olan Samandere Şelalesi’nde ormanın içerisinde yürüyüş yapabilir daha sonrasında ise şelalenin kenarında biraz soluklanabilirsiniz. Burası aynı zamanda kamp yapabileceğiniz bir bölge olarak da ön plana çıkıyor. Sportif faaliyetler açısından da tercih edilebilecek bölgelerden olan Samandere Şelalesi, biraz daha sağlıklı yaşam ve doğa ile iç içe kalmak isteyen herkes için oldukça uygun bir yer. Etrafındaki bitki örtüsü son derece özel olan şelale, bu nedenle koruma altına alınmış durumda.

Samandere Şelalesi’nde Ne Yapılır?

Samandere Şelalesi’nin etrafında keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kır gazinosu ve kır kahvesi yer alıyor. Bununla birlikte çeşitli büfelerden de acıktığınız zaman yiyecek bir şeyler almanız mümkün. Eğer bir doğa aşığı iseniz Samandere Şelalesi’nde yapacağınız kamp, unutulmaz anılarınız arasında yer alacak. Çadırda kalmak istemezseniz bölgede yer alan ahşap bambu evlerde de konaklayabilirsiniz.

Samandere Şelalesi Nerede?

Pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapmakta olan Düzce’de yer alan Samandere Şelalesi, burada yer alan doğal güzelliklerden sadece bir tanesidir. Eğer şahsi aracınız ile gelirseniz diğer doğal güzellikleri de gezip görmek için bolca vaktiniz olacaktır.

Samandere Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Samandere Şelalesi’ne özel aracınızla gitmek istediğiniz takdirde Düzce merkezinden Beyköy yönüne doğru ilerlemeli ve daha sonra Samandere tabelalarını takip etmelisiniz. Bu tabelalar sizi doğruca şelaleye getirecektir. Şelale girişine aracınızı park ettikten sonra doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Şelaleye toplu taşıma ile gitmek istediğiniz takdirde Düzce otobüsleri ile bölgeye gelebilirsiniz.

Samandere Şelalesi Konum

 

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.