arama

Ramazan İftarı Yapabileceğiniz 6 Mekan Önerisi!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
 • 1 Star
  Loading...

Oruç tutmak şüphesiz insanın hem manevi arınmasını sağlayan hem de vücut detoksunu sağlayan ibadetlerden biridir. İftar saatini beklerken yaşadığınız iç savaş iftardan sonra kendini huzura bırakır. Çünkü görevinizi yerine getirmişsinizdir.  Ramazan sonunda ise bunu bayram ederek kutlarsınız.

Zaman o kadar değerli ki bazen uzak mesafelerde oturan dostlar ve akrabalar ile iftar yapabilmek için evlerinize eşit uzaklıkta ortak bir mekânda buluşmak ve huzuru paylaşmak harika oluyor.  Bunun için en uygun mekânları sizler için araştırdık ve bu yazımızda yer verdik.

Ramazan İftarı Yapabileceğiniz 6 Mekân! Ramazan ayının en güzel taraflarından biri de, iftar vakitleri. Bütün gün rutin işler peşinde ve kent karmaşasında koşturduktan sonra, akşam iftar saatine ulaşmak çok güzel. Hele bu güzelliği, eş ve dostlarla paylaşmak iki kat mutlu ediyor insanı.

İftar yemeği ister kendi evlerimizde özenle yapılan yiyeceklerle, ister dışarıda dostlarla olsun; ayrı güzeldir. Ramazan ayı ile birlikte, birçok mekân da gerek iftar ve gerekse özel sahur mönüleri  oluşturmaya başladı.

Farklı konseptlerden oluşan alternatif iftar mönülerini arasında çok farklı seçenekler bulunuyor. İftarınızı nerede yapmak istediğiniz tamamen size kalmış!

İstanbul’da iftar yemeği için tercih edebileceğiniz mekân önerilerin şöyle:

Marbella Cafe Restaurant

Dostlarınızla veya iş arkadaşlarınızla İftar yemeğinizi nostalji kokan tarihi yarımada da bulunan Marbella Cafe Restaurant’ta keyifle yiyebilirsiniz. Mekân, üç  tarafı manzarayla çevrili ve üç katlı tarihi şık bir binadan oluşuyor. Misafirlerine, balkon ve terasta oturma alternatifi de sunan  Marbella Cafe Restaurant, sunduğu zengin menüsü sayesinde Ramazan sonrasında uğrak yeriniz olmaya aday!

MARBELLA CAFE & RESTAURANT – İFTAR MENÜ FİYATI

 • 1 Kişi için 80 TL yerine 49 TL!
 • 2 Kişi için 160 TL yerine 95 TL!
 • 4 Kişi için 250 TL yerine 189 TL!
 • 10 Kişi için 700 TL yerine 479 TL!

Sheraton İstanbul Ataköy Cook Book Restaurant

İftar için gidebileceğiniz diğer bir mekân da Sheraton İstanbul Ataköy CookBook Restaurant. Mekân, her güne özel 3 farklı iftar büfesi dönüşümlü olarak hazırlıyor. Böylece farklı damaklara da hitap ediyor. İftar için hazırlanan mönünün görselliği de lezzeti kadar iddialı.

Zevkli  masaları, kusursuz servisi,  keyifli atmosferi ile siz ve sevdiklerinize güzel bir iftar ortamı sunuyor. Mekân, taze ürünleri ve 5 yıldız kalitesinde sunulan açık büfeleri ile konuklarına keyifli iftar mönüleri hazırlıyor.

SHERATON İSTANBUL ATAKÖY COOK BOOK RESTAURANT-İFTAR MENÜ FİYATI
Mekânda Açık Büfe İftar “kişi başı” 89 TL!
Açık Büfe İftar “4 kişi için” 339 TL!
Açık Büfe İftar “10 kişi için” 799 TL!

DoubleTree by Hilton İstanbul – Tuzla

Zarif tasarımlı ve şık dekorasyonuyla DoubleTree by Hilton İstanbul-Tuzla, Ramazan ayında dost ve sevdiklerinizi gönül ferahlığı ile ağırlayabileceğiniz bir yer. Mekân, iftar için gelen konuklarına Türk ve Osmanlı Mutfağı’nın en özgün yemeklerinden oluşan zengin bir seçki sunuyor.

Bu arada iftar yemeğinizi bir koruda yeme fırsatı sunan mekân, hoş sohbetler edebileceğiniz ve Ramazan’ın tadına varacağınız  huzurlu bir bahçe sunuyor. DoubleTree by Hilton İstanbul-Tuzla’da, iftar programı kapsamında haftada 1 kez de semazen gösterisi mevcut.

DOUBLETREE BY HİLTON İSTANBUL-TUZLA- İFTAR MENÜ FİYATI
Açık Büfe İftar Menüsü Kişi Başı 49 TL!

The Green Park Hotel Taksim

Taksim’in oteller bölgesi olan  Talimhane’de bulunan The Green Park Hotel Taksim bu yılda konuklarına  geleneksel bir Ramazan programı hazırlamış. Green Park Hotel Taksim, Ramazan ayı için hazırladığı  özel ve lezzetli iftar sofralarıyla  siz ve yakınlarınızı ağırlamaya hazır.

Türk mutfağının klasik lezzetlerinden vazgeçmeyen konuklar için birbirinden özel tatlardan oluşan mönüyü öneriyorum! Mekân, konuk sayısına göre, iftar yemeklerini set menü veya açık büfe olarak servis yapıyor.

THE GREEN PARK HOTEL TAKSİM- İFTAR MENÜ FİYATI
İftar Menüsü Kişi Başı 49,90 TL!

Kız Kulesi

İstanbul denilince  hemen akla gelen veya İstanbul’a gelince, mutlaka görülmek istenen bir mekândır Kız Kulesi. O nedenle burada iftar yemeği de emin olun çok keyifli olacak. Kız Kulesi’nde iftarınızı açarken Sultan Ahmet, Ayasofya, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Ortaköy ve Üsküdar sahillerini de keyifle seyretme şansınız var.

Kız Kulesi, 2.500 yıllık görkemli yapısıyla siz ve dostlarınıza, iftar yemeğine ev sahipliği yapıyor. Kız Kulesi, aynı zamanda iftarınızı yaparken size, İstanbul ve  Boğaz’ın muhteşem manzarasını izleme keyfini sunuyor.

KIZ KULESİ- İFTAR MENÜ FİYATI
Kız Kulesi’nde İftar Yemeği Kişi Başı 125 TL

Mihri Restaurant

Mihri Restoran, Türk ve Akdeniz Mutfağının en seçkin lezzetlerinden hazırlanan iftar mönüsü ile Ramazan ayını karşılamış. Mekân, zamanın da  hamamın ateşinin yandığı ve Külhan  olarak adlandırılan bölümde yer alan mutfağı ile damakları şenlendirmeye devam ediyor.  Mihri Restaurant, iftar mönülerinde  de Sultanlara Layık İftar Sofraları hazırlıyoruz diyecek kadar iddialı!

Tarihle bütünleşik ve yüzyıllık ağaçların gölgesinde yer alan mekânda, Ayasofya’ya bakarak iftarınızı açma şansınız var.

Mihri Restaurant, zaman içinde aslına sadık kalınarak büyük bir restorasyon geçirdi. Mekân, günümüzde Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı bahçesinde ve  leziz yemekleri ile tarihin gölgesinde misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Ramazan`a yönelik Osmanlı ritüelleri eşliğinde, Ayasofya ve Sultanahmet Camii`ne karşı iftar yapmanın  tadı da bir başka!

MİHRİ RESTAURANT – İFTAR MENÜ FİYATI
Mihri Restaurant’ta Tek Kişilik İftar Menüsü 64 TL

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.