arama

Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekanı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Beton yapıların esir aldığı ve artık temiz hava almanın neredeyse imkansız hale geldiği İstanbul’da yeşil kalan bazı yerler hala mevcut. Yorucu ve boğucu bir haftanın sonunda şöyle gidip yeşillikler içerisinde huzurla kafa dinlemek hepimizin isteğidir. İstanbul’un doğasını koruyan ender yerlerinden birisi olan Polonezköy bu anlamda İstanbulluların en sık kaçış noktası haline geldi. Kuş sütünün eksik olduğu bir pazar kahvaltısı için genelde Polonezköy tercih edilir ki bunun sebepleri eşsiz doğa ve huzurdur. Peki İstanbul’un en huzur dolu yerlerinden birisi olan Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekanı neresidir?

İşte Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekanı ;

1- Leonardo Restaurant

Polonezköyün en iyi 5 kahvaltı mekanı

Polonezköy’ün en başta gelen mekanlarından birisi olan Leonardo Restaurant 150 yıllık Polonya mimarisi ile yapılan evde yemyeşil bir doğada 4 mevsim kahvaltı yapma imkanı sunuyor. Mekan yaz boyunca açık büfe kahvaltı veriyor. Kahvaltınızı yaptıktan sonra saat 16:30’a kadar sıcak yemekler de bulunmakta. Bölgeden çok fazla uzaklaşmadan yürüyüşe çıktığınız taktirde dönüşte burada leziz yemekleri de bulabilirsiniz. Çocuk oyun alanları ve vale hizmeti sunan mekanın özgün tarifleriyle hafta sonu kahvaltı keyfiniz katlanacak.

Adres: Cumhuriyet Caddesi No:1 Polonezköy
Telefon: 0216 432 3082

2- Polonez Garden

Polonezköyün en iyi 5 kahvaltı mekanı

İstanbul’un karmaşasından ve keşmekeşinden kaçarak gün boyunca yeşillikler içerisinde vakit geçirmek isteyenler için Polonezköy’ün Kuzeydoğu çıkışına yakın Dereli Vadi piknik alanında yer alan Polonez Garden ideal bir mekan. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz alanın içinde piknik masalarında gün boyu serpme kahvaltı sunuluyor. Küçük misafirlerin de düşünüldüğü mekanda güzel bir oyun parkı da yer alıyor. Oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş olan mekan ufak bir dere kenarında yer alıyor. Kahvaltı sonrası mangalınızı ve etlerinizi sipariş ederek gün batımına kadar ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:6 Beykoz/İstanbul

3- Polina House

Polonezköyün en iyi 5 kahvaltı mekanı

Polonezköy’ün en özel mekanlarından birisi olan Polina House, Polonya kültürünü yaşayabileceğiniz mekanların başında geliyor. Konaklama imkanı da sunan mekana her ne kadar kahvaltı için gitseniz de leziz pastalar için midenizde yer bırakın. Çünkü ev yapımı olan özel pastalara hayran kalacaksınız. Hatta bu mekan bazen kahvaltı yerine pasta ve cheesecake’leri için bile tercih edilebiliyor.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, 75. Yıl Cad 26/A Polonez Köyü/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3153

4- Yeji Dohoda Restaurant

Polonezköyün en iyi 5 kahvaltı mekanı

İstanbul’un yemyeşil tabiat harikası yerlerinden Polonezköy’ün merkezinde bulunan Yeji Dohoda, doğayla baş başa bir kahvaltı imkanı sunuyor. Yemyeşil bir zemin üzerinde gün boyu kahvaltı yapma imkanı sunan mekanda akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Mekanın oldukça geniş alanında piknik masaları da bulunuyor. Bu masalarda ister kahvaltınızı yapabilir isterseniz mangalda etlerinizi pişirebilirsiniz.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cad. No:1 D:1 Polonez Mahallesi/Beykoz/Istanbul
Telefon: 0216 432 3133

5. Karçma Kriha

Polonezköyün en iyi 5 kahvaltı mekanı

Tabiat ananın bize her türlü şovunu yaptığı ormanın doyumsuz manzarasını sunan Karçma Kriha zengin bir kahvaltı seçeneği sunuyor. Sadece bir kahvaltı mekanı olmayan Karçma Kriha tam bir restoran. Mekanda kahvaltı tabakları, zengin ara sıcak seçekleri, ızgara etleri ve tatlıları bulabilirsiniz. Minik misafirlerin de unutulmadığı mekanda oyun parkı da bulunuyor. Ayrıca restoranda yağmurlu havalar için kapalı alan mevcut. Yazın ise güneşin altında minderlerde keyif sürebilirsiniz.

Adres: Ömerli Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:56, 34829 Cumhuriyet Mahallesi/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3281

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.