arama

Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekanı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

İster brunch ister kahvaltı faydaları hakkında bilginiz var mı?  Atlanmaması gereken öğünlerden biri olan kahvaltı, güne doğru besinler ile başlamak sizleri sağlıklı kılar. Hafta içi bir kahvaltı düzeni oluşturun güne enerji ve isteklendirme ile başlayın.  Şüphesiz hafta sonu kahvaltıları sosyalleşme alanlarından biridir de;  özellikle günümüzde o kadar çok çalışıyoruz ki; sadece hafta sonumuz var.  Hafta sonu hem sevdiklerimizi görmeli hem uykumuzu almalı hem zevkle kahvaltı etmeli hem de iyi bir mekânda biraz farklı bir deneyim yaşamalıyız.  Hayat koşturmacasının içinde kendimize zevk alanları yaratmalıyız. Brunch işte tüm bu ihtiyaçlarımızı karşılamamamıza yardım eder.

Beton yapıların esir aldığı ve artık temiz hava almanın neredeyse imkânsız hale geldiği İstanbul’da yeşil kalan bazı yerler hala mevcut. Yorucu ve boğucu bir haftanın sonunda şöyle gidip yeşillikler içerisinde huzurla kafa dinlemek hepimizin isteğidir. İstanbul’un doğasını koruyan ender yerlerinden birisi olan Polonezköy bu anlamda İstanbulluların en sık kaçış noktası haline geldi. Kuş sütünün eksik olduğu bir pazar kahvaltısı için genelde Polonezköy tercih edilir ki bunun sebepleri eşsiz doğa ve huzurdur. Peki, İstanbul’un en huzur dolu yerlerinden birisi olan Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekânı neresidir?

İşte Polonezköy’ün en iyi 5 kahvaltı mekânı;

Leonardo Restaurant

Leonarda Polonezköy

Polonezköy’ün en başta gelen mekânlarından birisi olan Leonardo Restaurant 150 yıllık Polonya mimarisi ile yapılan evde yemyeşil bir doğada 4 mevsim kahvaltı yapma imkânı sunuyor. Mekân yaz boyunca açık büfe kahvaltı veriyor. Kahvaltınızı yaptıktan sonra saat 16.30’a kadar sıcak yemekler de bulunmakta. Bölgeden çok fazla uzaklaşmadan yürüyüşe çıktığınız takdirde dönüşte burada leziz yemekleri de bulabilirsiniz. Çocuk oyun alanları ve vale hizmeti sunan mekânın özgün tarifleriyle hafta sonu kahvaltı keyfiniz katlanacak.

Adres: Cumhuriyet Caddesi No:1 Polonezköy
Telefon: 0216 432 3082

Polonez Garden

Polonezköy Garden

İstanbul’un karmaşasından ve keşmekeşinden kaçarak gün boyunca yeşillikler içerisinde vakit geçirmek isteyenler için Polonezköy’ün Kuzeydoğu çıkışına yakın Dereli Vadi piknik alanında yer alan Polonez Garden ideal bir mekân. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz alanın içinde piknik masalarında gün boyu serpme kahvaltı sunuluyor. Küçük misafirlerin de düşünüldüğü mekânda güzel bir oyun parkı da yer alıyor. Oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş olan mekân ufak bir dere kenarında yer alıyor. Kahvaltı sonrası mangalınızı ve etlerinizi sipariş ederek gün batımına kadar ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:6 Beykoz/İstanbul

Polina House

Polonezkoy-House

Polonezköy’ün en özel mekânlarından birisi olan Polina House, Polonya kültürünü yaşayabileceğiniz mekânların başında geliyor. Konaklama imkânı da sunan mekâna her ne kadar kahvaltı için gitseniz de leziz pastalar için midenizde yer bırakın. Çünkü ev yapımı olan özel pastalara hayran kalacaksınız. Hatta bu mekân bazen kahvaltı yerine pasta ve cheesecake’leri için bile tercih edilebiliyor.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, 75. Yıl Cad 26/A Polonez Köyü/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3153

Yedi Dohoda Restaurant

Yedi Dohoda Restaurant

İstanbul’un yemyeşil tabiat harikası yerlerinden Polonezköy’ün merkezinde bulunan Yedi Dohoda, doğayla baş başa bir kahvaltı imkânı sunuyor. Yemyeşil bir zemin üzerinde gün boyu kahvaltı yapma imkânı sunan mekânda akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Mekânın oldukça geniş alanında piknik masaları da bulunuyor. Bu masalarda ister kahvaltınızı yapabilir isterseniz mangalda etlerinizi pişirebilirsiniz.

Adres: Polonez Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cad. No:1 D:1 Polonez Mahallesi/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3133

Karçma Kriha

karcma-kriha

Tabiat ananın bize her türlü şovunu yaptığı ormanın doyumsuz manzarasını sunan Karçma Kriha zengin bir kahvaltı seçeneği sunuyor. Sadece bir kahvaltı mekânı olmayan Karçma Kriha tam bir restoran. Mekânda kahvaltı tabakları, zengin ara sıcak seçenekleri, ızgara etleri ve tatlıları bulabilirsiniz. Minik misafirlerin de unutulmadığı mekânda oyun parkı da bulunuyor. Ayrıca restoranda yağmurlu havalar için kapalı alan mevcut. Yazın ise güneşin altında minderlerde keyif sürebilirsiniz.

Adres: Ömerli Mahallesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Beykoz Cd. No:56, 34829 Cumhuriyet Mahallesi/Beykoz/İstanbul
Telefon: 0216 432 3281

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.