arama

Parasailing Nedir ve Fiyatları

Parasailing nedir diye merak ediyorsanız eğer deniz ve kara üzerinde özel bir tekneye ve araca bir halatla bağlı paraşütle uçtuğunuz deniz aktivitedir. Genelde Türkiye’de su sporları arasında parasailing geçmemektedir. Onun yerine eğlence aktiviteleri olarak bilinse de aslında parasiling su sporudur. Kelime anlamı olarak ise deniz paraşütü diyebiliriz. 75 – 200 metre arasında bir yükseklikte paraşütle denizin, manzaranın ve gökyüzünün keyfini çıkarıyorsunuz.

Parasailing Tehlikeli midir?

Her sporda ve aktivitede olduğu gibi parasilingde de biraz da olsa tehlike bulunmaktadır. Ancak gerekli tedbirleri tam olarak alırsanız hiçbir sıkıntısı yoktur. Sonuçta denizin üstünde olacaksınız ve düşseniz bile denize düşeceksiniz. Tabi yine de can yeleği ve diğer güvenlik önlemlerini almanızı öneririm. Genelde de tekneye binilmeden önce çok korkulsa da korkunun havaya çıktıktan sonra kesildiği söylenmektedir.

Parasailing Yapılabilecek Yerler?

Türkiye su sporları açısından elverişli bir ülkedir. Özellikle yerli ve yabancı turistler yaz aylarında su sporlarına aktif bir şekilde katılabileceği yerleri tercih etmektedir. Peki, Türkiye’de parasailing nerelerde yapılıyor? Parasiling birçok tatil köylerinde yapılmaktadır. Önemli olan sizin hangi manzarayı görmek istediğinizdir. Özellikle turistik, manzarası enfes olan yerler tercih ederseniz daha güzel vakit geçirebilirsiniz.

Mersin Kızkalesi parasailing için en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Kızkalesi’ni kuşbakışı bir şekilde görmek ve o manzarayı izlemek güzel hissettirmektedir. Diğer bir yer ise; Fethiye Ölüdenizdir. Zaten Türkiye’de en iyi denizlerden biri Ölüdenizdir. Tüm bunların yanında burada yapmak istediğiniz tüm aktiviteleri bulabilirsiniz. Yamaç paraşütü ve parasailing için ideal mekânlar arasında sayılmaktadır. Çeşme, Bodrum da bunlara eklenebilir.

Parasailing Fiyatları

Parasailing fiyatları ortalama olarak kişi başı 150 TL’den başlayarak 250 TL’ye göre değişiklik göstermektedir.  Kişi başı fiyatları çift kişilik fiyatlara oranla daha tuzludur. Kişi başı 150 TL iken iki kişilik fiyat 250 TL tarzı kampanyalar yapılmaktadır. Bu yüzden çift kişilik aktivitelere katılmanızı tavsiye ederiz. Hem bu sayede sevdiğiniz insanlar ile de güzel zaman geçirmiş olacaksınız. Bazı bölgelerinde, tek kişilik, çift kişilik ve 3 kişilik alternatifler de bulunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.