arama

Paddle Board Nedir ve Fiyatları

Yaz tatilini tüm gün plajlarda yatarak geçirmek istemeyenler için ideal seçeneklerden birisi su sporları ile ilgilenmesidir. Su sporları çok kapsamlı ve de çok faydalı sporlar arasında görülmektedir. Özellikle de yaz aylarında yoğun bir şekilde yapıldığı için sıcak havalardan bir nebze de olsa kaçış yapmamızı sağlamaktadır. Hal böyle olunca keyifli zaman geçirmek ve yaz tatilimizi en verimli şekilde geçirmek için yaz aylarında su sporları ile ilgilenmek güzel olacaktır.

Paddle board wakesurfa göre daha kolay yapılan bir spordur. Kısa bir şekilde bahsetmek gerekirse eğer paddle board deniz, göl ve nehir üzerinde bir tahta üzerinde kürek ile ilerlemektir. Rüzgâr sörfünden çok daha az teknik gerektirmektedir. Bu küre sörfünün kökeni Hawaii’ye dayanmaktadır.

Paddle Board Nerede Nasıl Yapılır?

Paddle boardın bu kadar ünlü olmasının nedenleri arasında ise kolay olması ve tüm vücudu çalıştırması vardır. Dalganın olmadığı her yerde yapılabilir. Deniz, okyanus, nehir ve göllerde paddle board yapabilirsiniz. Paddle board yapmak oldukça basittir ama ilk seferde başarılı olacağınızı düşünmemeniz ve sabırlı bir şekilde davranmanız gerekmektedir.

İlk olarak yapmanız gereken şey ise sığ bir su üzerinde dizlerinizin üstünde boardın üstüne çıkmanız gerekiyor. Sonrasında ise küreğinizi suya sokup çekmeniz gerekiyor. Denge durumuna alıştıktan sonra birkaç dakika içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. Ayağa kalkma işlemini yaparken de tek ayağınızı yavaş yavaş kaldırmayı denemelisiniz. Bu arada dengede durmak için boardın merkezinde durarak ayağınız hafif kırık şekilde ve omuz genişliğinde açık olarak iyi bir denge kurabilirsiniz.

Paddle Board Fiyatları

Paddle board fiyatları yaptığınız bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Öncelikle paddle board kendi başınıza da yapabileceğiniz bir spor olduğunu unutmamalısınız. Gerekli ekipmanları kendiniz ikinci el ve sıfır olarak sayın alabilir ve de dalgasız bir su üzerinde deneyebilirsiniz. Yüzmeyi bilen herkes bu sporu yapabilir. Ortalama tüm ekipmanların fiyatları 2500 TL civarında satın alabilirsiniz. Sıfır ürünlerde de aynı şekilde fiyat verilmektedir. İkinci el ürünlerde ortalama fiyat biraz daha düşmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.