arama

Özdere nerede nasıl gidilir?

Özdere nerede nasıl gidilir?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

İzmir Türkiye’nin en özel kentlerinden birisi. Sıcakkanlı insanları, eşsiz doğası ve gezilecek onlarca yeriyle İzmir, mutlaka gidilip görülmesi gereken bir şehir. İzmir’i gezip gördükçe memleketi İzmir olan insanları kıskanacaksınız. Sakin ve dingin kasabaları, denize nazır köyleri ve muhteşem doğasıyla İzmir’in en önemli yerlerinin başında da Özdere gelmektedir. Bu yazıda Özdere hakkında mutlaka bilinmesi gereken şeyleri ve “Özdere nerede nasıl gidilir?” konusunu ele alacağız.

Özdere nerede nasıl gidilir?

Milattan önce 5000 yıllarına dayanan geçmişi ve onlarca medeniyetin bıraktığı izlerle Özdere açık hava müzesini andırıyor. Menderes ilçesine bağlı olan Özdere, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan tek turizm beldesi olma özelliği ile ön plana çıkıyor. 40 kilometrelik benzersiz sahilinde inci kumlu plajlar bulunduran Özdere’de; kış aylarında nüfus 15.000 iken yaz aylarında 100.000’e kadar ulaşır. Bu doğa harikası beldeye ayak bastığınız andan itibaren huzur ve mutluluğu hissetmeye başlarsınız. Tarihi kalıntılara ve antik kentlere yakın olan belde, Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası ve Çeşme Deniz Limanları’na da yakın olması sayesinde oldukça fazla rağbet görmektedir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turist masmavi denizi, eşsiz sahili, yemyeşil ormanları görmek için sıraya girer. Peki Özdere nerede nasıl gidilir?

Özdere nerede nasıl gidilir?

Özdere nerede nasıl gidilir?

Özdere, ulaşım yönünden oldukça zengin alternatiflere sahiptir. Otobüsle beldeye gitmek isteyenler İzmir Otogar’da indikten sonra dolmuşlarla ulaşım sağlayabilir. İzmir Metro ve İzmir Banliyö Sistemi’nin belediye otobüsleri (ESHOT) ile bağlantılı seferlerle Özdere’ye ulaşım oldukça kolaydır.

Özdere nerede nasıl gidilir?

Özdere, ünü ülke sınırlarını aşmış olan plajlara sahiptir. Beldenin merkezindeki Çukuraltı Plajı, ülkemizin mavi bayraklı nadir plajlarından birisidir. Çadır kampı ve günübirlik tatil için düzenlenen Kalemlik Milli Parkı eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Ahmetbeyli Koyu ve Plajları, Zindancık Koyu ve Plajları, Koru Koyu ve Plajları, Göl Yatağı Koyu ve Plajları, Kuyubükü Koyu ve Plajları, Kalemlik Orman İçi Dinlenme Alanı ve Plajları, 14 Evler Plajları ve Göktur Plajları ise beldenin tercih edilebilecek diğer plajlarıdır. Beldede ayrıca doğayla baş başa kamp yapmak isteyenler için de Yıldırım çadırlı kamping ve piknik alanı bulunmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.