arama

Otağtepe Gezi Rehberi

İstanbul’un Anadolu yakasındaki en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz‘un Kavacık semtinde yer alan Otağtepe Parkı, İstanbulluların muhakkak gezip görmesi gereken yerlerden…

Konum itibariyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü ve boğazı yakından gören bir manzaraya sahip olan Otağtepe, gözlerinize seyir zevki yaşatacak. İstanbul gezilecek yerler listesinin başına almanız gereken yerlerden olan Otağtepe, Avrupa yakasından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü aracılığıyla Anadolu yakasına geçiyorsanız, harika bir şekilde dalgalanan Türk bayrağıyla sizi karşılıyor.

Otağtepe Parkı Tarihi

Otağtepe Parkı’ın resmi adı “Fatih Korusu TEMA Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi’dir.” İsmini ise Osmanlı’dan almış. Sultan Yıldırım Bayezid’in boğazın tepesinde otağ kurduğu yer, Otağtepe olarak adlandırılmış ve zamanla bu alanın adına dönüşmüş.

Otağtepe Parkı’nda Ne Yapılır?

• Harika manzaradan faydalanarak gözlerinize seyir ziyafeti yaşatabilirsiniz.
• Ağaç gölgelerinde, banklarda ya da çimenler üzerinde oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.
• Bebek arabasıyla rahatlıkla gezebilirsiniz.
• Keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.
• Parkta çocuk oyun parkının ve oturup bir şeyler içebileceğiniz işletmeler olmadığını da belirtelim.

Otağtepe Giriş Ücreti

Otağtepe’ye giriş ücretsiz fakat araçla giderseniz, otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

Otağtepe’ye Nasıl Gidilir?

Otağtepe Caddesi’ne İstanbul’un birçok noktasından halk otobüsleriyle kolayca ulaşmak mümkün. Caddedeki Otağtepe Kafe’nin bulunduğu noktadan “Fatih Korusu” tabelalarını takip ederek yaya olarak 10 dakikada da varabilirsiniz.

Kendi aracı ile gidecekler olanların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Anadolu yakasına geçtikten sonra, Anadolu Hisarı sapağından ilerleyip, Otağtepe tabelalarını takip etmeleri gerekiyor.

Otağtepe Konum

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.