arama

Nakkaştepe Gezilecek Yerler!

Nakkaştepe’de hem manzaraya doyacağınız hem de keyifli aktivitelerle gününüzü değerlendireceğiniz yerlerin başlıcası Nakkaştepe Millet Bahçesi’dir. Üsküdar Belediyesi tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Nakkaştepe Millet Bahçesi, 50 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralanan Millet Parkı, 250 piknik masasına ve aynı anda 2.500 kişiyi barındırabiliyor. Parkta yer alan aktivite alanları arasında macera parkı, fitness alanları, biyolojik gölet, kaşif atölyesi, tenis kortu ve daha birçok alan bulunuyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Neler Var?

Sevdiklerinizle birlikte hoş zamanlar geçirebilmek ve boğazın keyfini doğa ile birlikte yaşayabilmeniz için Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde şu alanlar bulunuyor:

Fitness Alanları
Çocuk Oyun Alanları
Biyolojik Gölet
Kapalı Çocuk Oyun Alanı
Piknik Alanları
Gezinti ve Dinlenme Alanları
Bitki Gösterim Alanı
Açık Kamp Alanları
Çok Amaçlı Eğitim Salonu/Ofis
Bay Bayan Mescit ve WC
Yürüyüş Parkuru
Macera Parkı
Uçan Yol
Ahşap Köprü
Şelale
Etkinlik Çayırı
Tenis Kortu
Amfi Alanı
Manzara Seyir Terasları
Okçuluk Alanı
Kaşif Atölyesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Nakkaştepe Millet Parkı’na hem Üsküdar üzerinden hem de Altunizade üzerinden ulaşabilirsiniz. Nakkaştepe Millet Bahçesi, Altunizade ile Kuzguncuk arasında yer alan eski askeri alanda bulunuyor.

Altunizade üzerinden geldiğinizde, metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Kuzguncuk üzerinden ulaşım sağlamak istediğinizde otobüs ve minibüs imkanı var. Üsküdar – Çekmeköy metrosu M4 hattına binerek Altunizade durağında inebilirsiniz. Altunizade’de indikten sonra Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne metrobüsle gelmek isterseniz, 34Z, 34A, 34AS metrobüs hatlarını kullanarak Altunizade durağında inebilir 10 dakika yürüyerek Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Konum

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.