arama

Bu mevsimde Antalya’ya Tatile Gidilir mi ?

Antalyada Kış Tatili
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Antalya tatiliniz için en ideal mevsim hangisi? Hangi mevsimde Antalya daha güzel olur? İşte tüm bu sorularınıza bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız.

Hava tahminine mutlaka bakın

Öncelikle Antalya tatiline çıkmadan önce mutlaka 15 günlük hava tahmin raporlarına bakın. Çünkü Antalya’da nisan ayında bolca yağmur yağar. Mayıs ayının sonlarına kadar devam eden yağışlar tatilinizin zehir olmasına neden olabilir. Yağışlı günlerde Antalya’da yapılacak en güzel şeylerden bir tanesi bir kafede sıcacık içeceğinizi yudumlarken yağmurun tadını çıkarmaktır.

En güzel mevsim ilkbahar

Nisan ve mayıs ayları aslında Antalya’da tatil yapmak için en ideal aylardır. Eğer erken rezervasyon yapmadıysanız yaz aylarında çok daha yüksek ücretler karşılığında otellerde yer bulabilirsiniz. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında çok nemli olan Antalya’da nefes almak bile zorlaşırken nisan ve mayıs aylarında sıcaklıklar ortalama derecelerde seyreder. Antalya’nın en güzel mevsimi de bu mevsimdir. Gündüzleri tişörtle gezerken akşamları da üzerinize ince bir mont alarak çıkabilirsiniz. Nisan ayının sonlarına doğru havuza ve denize girme imkanı da doğar.

Bu mevsimde Antalya sakin olur

Antalya’da bu mevsimde çok fazla turist olmaz. Turistler haziran ayının başından itibaren Antalya’ya gelmeye başlar. Bu yüzden nisan ve mayıs aylarında gece kulüpleri ve plajlar genel olarak boş olur. Eğer sakin bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız bu mevsim tam da size göre.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.