arama

Legoland İstanbul (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

Çocuklar ile birlikte eğlenceli vakit geçirmek isteyen ebeveynler için Legoland İstanbul iyi bir seçenektir. Çocukların favori mekanlarından olan Legoland içerisinde birbirinden eğlenceli ve farklı mekanlar yer alıyor. İçerisinde Miniland yer alıyor; Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Aya Sofya, Big Ben, Mısır Piramitleri yer alıyor.

Legoland İstanbul’a Nasıl Gidilir?

Legoland İstanbul’a gitmenin birkaç farklı yolu vardır. Kendi aracınız ile rahat bir şekilde gelebileceğiniz gibi toplu taşıma araçları ile de gelebilirsiniz.

Anadolu Yakasından Legoland İstanbul’a gelmek isteyenler için Marmaray hattı iyi olacaktır. Atatürk Havalimanı – Yenikapı metro hattına binerek Forum İstanbul durağında inebilirsiniz. Yine Marmaray yerine metrobüs ve metro yapabilirsiniz. Metrobüs ile Merter’e kadar gelerek oradan metro aktarması yapıp yine Forum İstanbul durağında inebilirsiniz.

Avrupa Yakasından ise Atatürk Havalimanı- Yenikapı metro hattına binerek gelebilirsiniz.

Legoland İstanbul Nerede?

Legoland İstanbul Forum İstanbul alışveriş merkezi içerisinde yer alıyor. Bayrampaşa’da yer alan alışveriş merkezine şehrin her yerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi, otobüs, metro ve mterobüs hattını kullanarak gelmeniz mümkündür. Kocatepe Mahallesinde, Paşa Caddesinde Bayrampaşa’da yer alıyor.

Legoland İstanbul’da Yer Alan Merkezler

İçerisinde Miniland, kafeler, 4D sinema Lego fabrikası vb. birçok eğlenceli merkez yer almaktadır. Sırasıyla inceleyelim.

LEGO 4D Sinema

4D sinema keyfi hem çocukların hem de büyüklerin eğlenerek tercih ettiği aktivitelerden birisidir. 4 boyutlu ve 15 dakikalık süre ile çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Güzel, farklı ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen herkese önerilir.

Krallık Macerası Lazer Oyunu

Farklı mı farklı bir oyuna katılmaya hazır mısınız? Arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte katılacağınız ve prensesi kurtarmaya yönelik olan bir eğlenceye var mısınız? İstanbul Legoland Discovery Centre’daki Krallık Macerası Lazer Oyunu size keyifli anlar sunuyor. At arabasına atlayın, kötü devler ile savaşın ve puan kazanın. Oyunun kurallardan biri kötü kişileri yenmek ve prensesi kurtarmaktadır. Ne kadar çok kişiyi yenerseniz puanlarınız o kadar artar ve prensesi kurtarma şansınız da artmış olur.

LEGO® Yapım Uzmanı

Legoland’ta uzmanından ders alarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Her Legoland Discovery Centre’ın merkezimizi dolaşırken binaların, hayvanların ve güçlü kahramanların model yapım uzmanı var. En iyi uzmanlardan ders alabilirsiniz.

DUPLO® Kasabası

0 -3 yaş arası çocuklar için hazırlanmış ve de yaratıcılıklarını geliştirmek için güzel bir seçenektir. Normal Lego parçalarının iki katı büyüklüğünde olmalarından dolayı Duplo adını alıyorlar. Bu büyük ve yumuşak parçalar ile ne yapacaklarını bırakın deneyerek görsünler.

LEGO® Arkadaşları Olivia’nın Evi

Legoland’ta birbirinden farklı birçok aktivite merkezi yer alıyor. Kareoke partisi en eğlenceli partilerden birisidir. Bu eğlenceli partiyi kaçırmamak için Oliva’nın Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Burada Stephanie, Andrea, Olvia, Mia ve Emma ile tanışma şansınız da var.

LEGO® Fabrikası

Lego tuğlaları yapmakta katkınız olsun istemez misiniz? Discovery Centre İstanbul deneyimi Lego Fabrika Turu ile başlıyor. Profesör Brick- a- Brack ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tezahürat yapmak eğlenceli olacaktır.

Merlin’in Çırağı

Havalara uçmak için ideal yöntemlerden olan Merlin’in Çırağı eğlenceli tüm merkezleri yukarıdan görmenizde yardımcı olacaktır. Çocuklarınız ve arkadaşlarınız ile keyifli zaman geçirmek için güzel bir eğlence merkezi olacaktır.

LEGO® Yarışçıları: İnşa Et ve Test Et

Çok farklı ve bir o kadar da eğlenceli olan merkezlerden birisi de Lego Yarışçılarıdır. İlk olarak hayal gücünüze bağlı olarak inşa edebilirsiniz.  İnşa etmek ile de kalmıyor aynı zamanda rampada hızını test edebiliyorsunuz.

LEGO® Mağazası

Eğlenceli vakit geçirdiniz ve eve giderken de bu ürünleri satın alabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Lego mağazası olan mağazamızı ziyaret edin. Mağaza 7 gün açıktır, aynı zamanda AVM ziyaret saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için bilet almanıza gerek yok. Her ay favori lego setler için indirimler var.

Kafe

Eğlenceye biraz ara vermek isteyenler için Legoland Discovery Centre Kafe’de güzel vakit geçirebilirsiniz. Tüm aile bireyleri için yiyecek ve içecekler bulunmaktadır.

Legoland İstanbul Giriş Ücretleri

Legoland İstanbul Giriş Ücretleri yetişkin ve çocuk biletleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Online olarak bilet almak isterseniz eğer 57 TL yerine 46 TL ödeyeceksiniz. Çocuk biletleri için ise 45 TL yerine 36 TL ödeyebilirsiniz. Online olarak bilet alırsanız daha indirimli gelecektir. Yıllık bilet almak en mantıklısıdır. 12 ay boyunca 123 TL’ye dilediğiniz kadar ziyaret edebilirsiniz.  Ortak biletler de iki kişilik bilet verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.