arama

Kurban Bayramı’nda Yunanistan Seyahati; Kalimera Komşu!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Kurban Bayramı’nda Yunanistan Seyahati; Kalimera Komşu! Yaz döneminin en güzel zamanlarında, tatil yapmanın güzelliği elbette tartışılmaz bile! Sıcakların bunalttığı bu havalarda, ofiste çalışmak da  ev  oturmak da insanı fazlasıyla bunaltır. Bu nedenle, yazın  sıcak günlerinde özellikle deniz ve kumla haşır neşir olmak hepimizin arzu ettiği tatil biçimleri arasında eminim ilk sırayı alıyor. Yıllık tatiller, izinler derken; yavaş yavaş yaz dönemini de bitiriyoruz.

O, nedenle bu dönem her resmi tatil ve Dini Bayram, gözümüze tatil fırsatı olarak görünüyor. Bu yıl Kurban Bayramı; 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 31 Ağustos Arefe günü toplamda elimizde mis gibi tatil olarak değerlendirebileceğimiz 6 günümüz mevcut. Bayram tatili için şimdiden planlama başladık dersem sanırım abartmamış olurum.

Bu bayramda da bazılarımız huzurlu bir tatil, bazılarımız eş ve dostları ziyareti planlamanın derdinde iken bazılarımız da kendini yurt dışına atacak. Ülke olarak sınır komşumuz olan Yunanistan, bu bayram tatilinde bütün güzel renkleri ile seyahat severleri ağırlama hazırlanıyor.

Yunanistan’da Bayram Tatili!

Yunanistan, hem sınır komşumuz olması nedeniyle, hem de sahip olduğu antik ve kültürel varlıklar sayesinde kadim bir tarihe sahip. Yurt dışı tatil planlarınız varsa, Yunanistan’ı da bu tatil seçeneğinde değerlendirebilirsiniz. Tarihsel açıdan Antik Yunan uygarlığının en güzel eserlerine sahip olan sınır komşumuzda, tarihi kalıntıları da görebilirsiniz.

Yunanistan, harika coğrafyası ve birbirinden farklı tatları ile tatilcileri cezbeden önemli turizm mekanları arasında yer alıyor. Bayram tatilinde Yunanistan’a gitmek isteyen mitoloji ve sanat tutkunu seyahat severler; Atatürk’ün evinin yer aldığı Selanik’i ve Anadolu’dan izler taşıyan Kavala’yı görme şansı yakalayacak.

Kos, Rodos, Samos adalarının güzelliği ve buzuki melodileri eşliğinde keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Doğa harikası Santorini adası ile renkli gece eğlencelerinin merkezi Mikonos ise, tatilcilerin Yunanistan turundaki vazgeçilmez adresi konumunda.

Havası, doğası, Akdeniz mutfağının en lezzetli yemekleri ve denizi ile sınır komşumuz Yunanistan, Kurban Bayramı’nda bizlere yurt dışı tatili için güzel bir alternatif sunuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.