arama

Kurban Bayramı’nda Tatil Tercihi, Uzak Destinasyonlar!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Kurban Bayramı’nda Tatil Tercihi Uzak Destinasyonlar! Bu yıl bayram tatilleri birleşince, tatil rotaları uzaklara çevrildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı’nın birleşmesi nedeniyle, seyahat severler bu yıl tatil rotalarını uzak destinasyonlara yöneltti.

Uluslararası seyahat arama motorlarından Skyscanner, ülkemizin tatilci profiline yönelik verileri açıkladı. Buna göre, rapor Türklerin Kurban Bayramı’nda en çok seyahat etmek istediği destinasyon ve buralarda ortalama kalış sürelerine yönelik bilgileri içeriyor.

Bilgilere göre bayram tatillerinde, Türk seyahat severler ağırlıklı olarak uzak mesafeleri tercih etti. Öte yandan, en çok aranan yurt dışı destinasyonlar arasında ise, bu yıl Amerika ilk sırada yer alırken, yurt içinde ise, Antalya en çok rezervasyon yapılan şehir oldu.

Bayram Tatili Fırsatı Uzaklarda!

Buna göre, en dikkat çekici nokta ise, uzun tatili fırsat bilen seyahatseverlerin uzak rotalara yönelmeyi tercih etmesi oldu. Bu yıl Kurban Bayramı tatili için Türkiye’den en çok uçak bileti rezervasyonu yapılan kent ise,  New York  oldu. New York’u ikinci sırada Amsterdam, üçüncü sırada Belgrad, dördüncü sırada ise Bangkok yer alıyor. Belgrad ve Bangkok ise Türk vatandaşlarından vize istemeyen destinasyonlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Öte yandan, bayram tatili için destinasyonlardaki kalış süreleri de belirlendi. Buna göre, New York’ta ortalama 16, Amsterdam’da 12, Belgrad’da 5, Bangkok’ta ise 13 gün kalmayı tercih etti. Öte yandan, ailelerin en çok arama yaptığı yurtiçi destinasyonu Antalya oldu. Ailelerin seyahat tercihlerinde Antalya’dan birinci, Paris ikinci, İstanbul ise üçüncü sırada yer aldı.

Erken Rezervasyon, Her Zaman Avantajlı!

Tatille çıkacağımızda veya tatil yapmayı düşündüğümüzde,planlamaya önceden başlamamız gerekiyor. Çünkü böylesi, tatilcilere her zaman erken rezervasyon fırsatı sunuyor.

Tatil planlarını son dakikaya bırakmadan, erken rezervasyon yapan tatilciler ciddi oranda avantajlara sahip oluyor. Geçtiğimiz aylarda tatilcilerin tercihleri konusunda yapılan araştırmada, Türkiye yüzde 42’lik oranla Avrupa’nın son dakikacı ülkeleri arasında ilk sıralarda yer aldı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.