arama

Konyaaltı Plajı nerede, nasıl gidilir?

Turizm cenneti Antalya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Antalya’nıın en gözde plajlarından biri Konyaaltı Plajı’dır. Hem yerli hem de yabancı turistler Konyaaltı Plajı’na büyük ilgi göstermektedir. Ülkemizdeki en uzun plajlardan biri olan Konyaaltı Plajı 7 kilometre uzunluğundadır. Antalya il merkezinin 4 km batısında yer alan Konyaaltı Plajı’nda sahil boyunca birçok otel, tatilinizde size ev sahipliği yapar. Eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan cafeler, barlar, gece kulüpleri ve eğlence mekanları da yine Konyaaltı Plajı sahili boyunca yer alır.

Konyaaltı Plajı halk plajı olduğu için herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Ancak plaj üzerinde yer alan otellerin özel plajlarına gitmek istediğinizde belli bir giriş ücreti ödemeniz gerekir. Şezlong ve şemsiye kullanmak istediğinizde 5 ile 15 TL arasında bir ücret ödeyerek şezlong ve şemsiye kullanabilirsiniz. Plajda giriş ve çıkış için belli bir saat bulunmamaktadır. İstediğiniz saatte plajı ziyaret edebilirsiniz.

Konyaaltı Plajına Nasıl Gidilir?

Ülkemizdeki en uzun plajlardan biri olma özelliği gösteren Konyaaltı Plajı’na özel araç ile gitmek istediğinizde Antalya merkez’den tabelaları takip ederek çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma kullanarak gitmek isteyenler için de alternatif seçenekler bulunmaktadır. Antalya merkezden konyaaltı dolmuşlarını ya da 800, VF02, VF04, KC06, LC07, KL08, UC32, KC33, KC34, KC35, TK36, MF40, TCP45, CV47, TK51, TK52, VC57, MC58, VC59, MC68, KC71 hat numaralı belediye otobüslerini kullanarak plaja gitmeniz mümkündür.

Antalya merkez ve sahil boyunca bütçenize uygun farklı konaklama alternatifleri bulabilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Antalya tatilinizde Konyaaltı Plajı’na uğramayı sakın unutmayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.