arama

Konya en iyi iftar mekanları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Ramazan ayının manevi havası en güzel Konya’da yaşanır. Esrarengiz bir atmosferi olan Konya, erenler ve dervişler şehri olarak da bilinir. Böyle bir şehirde Ramazan ayını yaşamak ayrıcalıktır. Dostlarla ve aileyle yapılan iftarların tadı bu şehirde bambaşka olur. Hele bir de gidilen mekan iyiyse lezzetli yemeklerin ardından koyu sohbetler başlar. Peki Konya en iyi iftar mekanları hangileri? Bu yazımızda sizlere Konya en iyi iftar mekanları incelemesini aktaracağız. Haydi başlayalım…

Konya en iyi iftar mekanları

1- Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası

Konya en iyi iftar mekanları

Konya denildiği zaman akla ilk Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası gelir. Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan mekanda tarihi ve otantik bie atmosfer bulunur. Yaz günlerinde sıcak havada oruç tutan misafirlerine serin bir iftar sunmak isteyen mekanın bahçesi de bulunmaktadır. Sebzeli Kuzu İncik ile meşhur olan mekanın Ramazan ayına özel menüleri bulunmaktadır.

Adres: Aziziye Mahallesi, Celal Sokak No:39, 42030 Karatay/Konya
Telefon: 0536 562 22 05

2- Konak Konya Mutfağı

Konya en iyi iftar mekanları

Konya en iyi iftar mekanları arasında özel bir yere sahip olan Konak Konya Mutfağı müdavim olmuş müşterilere sahip. Bir gelenin mutlaka bir daha gelmek istediği mekanın iftar menüleri bulunmakta. Konağın yeniden restore edilmiş olması aslının havasını hiç bozmamış. Otantik bir ortam sunan mekanda iftarınızı yaparken tarihte bir yolculuğa çıkacaksınız.

Adres: Akçeşme Mahallesi, Piri Esat Cd. No:5, 42020 Karatay/Konya
Telefon: (0332) 352 85 47

3- Konya Mevlevi Sofrası

Konya en iyi iftar mekanları

Konya ile özdeşleşmiş olan Hazreti Mevlana’nın müzesinin hemen yanında bulunan Konya Mevlevi Sofrası, manevi bir havada iftar deneyimi sunuyor. 3 tane klasik Konya evinin birleşiminden meydana gelen mekan Osmanlı ve Selçuklu döneminden izler taşımaktadır. Konya’ya özel olan Patlıcan Orta yemeği ile ünlü olan mekanda mutlaka iftar yapmalısınız.

Adres: Aziziye Mahallesi, Şht. Nazım Bey Cd. No:1, 42030 Karatay/Konya
Telefon: (0332) 325 25 29

4- Roof Restoran

Konya en iyi iftar mekanları

Dedeman otelinin en üst katında yer alan Roof Restoran, doyumsuz bir Konya manzarası sunuyor. Manzarayı izlemekten kendinizi alamayacağınız mekanda Osmanlı mutfağının eşsiz lezzetlerinden oluşan iftar menülerini deneyimleyeceksiniz. Dekorasyonu ve şıklığıyla misafirlerine yemeğin ötesinde keyif de sunan mekana bir kere gidenler bir daha gitmeden edemiyor.

Adres: Isparta Beyşehir Yolu, Sille Kav. Özalan Mah. Selçuklu, 42080
Telefon: (0332) 221 66 00

5- Lokmahane

Konya en iyi iftar mekanları

Otantik bir ortam sunan Lokmahane, Konya mutfağına özgü yöresel lezzetleri misafirlerine sunuyor. Ramazan ayı boyunca özel iftar menüleri oluşturan Lokmahane’de eşsiz bir iftar deneyimi yaşayacaksınız.

Adres: Aziziye Mahallesi, Mengüc Cd. No:49, 42050 Karatay/Konya
Telefon: 0532 780 02 24

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.