arama

Konya en iyi iftar mekanları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Konya özellikle hayvancılık açısından gelişmiş bir şehrimiz olduğundan et yemekleri çok çeşitlidir ve özellikle etli ekmeği çok meşhurdur.  Çorbalardan ise bamya çorbası bu yöreye özgü enfes bir tatdır. Fırın kebabı veya düğün pilavı ile iftar açmak istiyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz.  Devam edin…

Ramazan ayını yaşamak ayrıcalıktır. Dostlarla ve aileyle yapılan iftarların tadı bu şehirde bambaşka olur. Hele bir de gidilen mekân iyiyse lezzetli yemeklerin ardından koyu sohbetler başlar. Peki, Konya en iyi iftar mekânları hangileri? Bu yazımızda sizlere Konya en iyi iftar mekânları incelemesini aktaracağız. Haydi başlayalım…

1- Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası

Konya denildiği zaman akla ilk Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası gelir. Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan mekânda tarihi ve otantik bir atmosfer bulunur. Yaz günlerinde sıcak havada oruç tutan misafirlerine serin bir iftar sunmak isteyen mekânın bahçesi de bulunmaktadır. Sebzeli Kuzu İncik ile meşhur olan mekânın Ramazan ayına özel menüleri bulunmaktadır.

Adres: Aziziye Mahallesi, Celal Sokak No:39, 42030 Karatay/Konya
Telefon: 0536 562 22 05

2- Konak Konya Mutfağı

Konya en iyi iftar mekânları arasında özel bir yere sahip olan Konak Konya Mutfağı müdavim olmuş müşterilere sahip. Bir gelenin mutlaka bir daha gelmek istediği mekânın iftar menüleri bulunmakta. Konağın yeniden restore edilmiş olması aslının havasını hiç bozmamış. Otantik bir ortam sunan mekânda iftarınızı yaparken tarihte bir yolculuğa çıkacaksınız.

Adres: Akçeşme Mahallesi, Piri Esat Cd. No:5, 42020 Karatay/Konya
Telefon: (0332) 352 85 47

3- Konya Mevlevi Sofrası

Konya ile özdeşleşmiş olan Hazreti Mevlana’nın müzesinin hemen yanında bulunan Konya Mevlevi Sofrası, manevi bir havada iftar deneyimi sunuyor. 3 tane klasik Konya evinin birleşiminden meydana gelen mekân Osmanlı ve Selçuklu döneminden izler taşımaktadır. Konya’ya özel olan Patlıcan Orta yemeği ile ünlü olan mekânda mutlaka iftar yapmalısınız.

Adres: Aziziye Mahallesi, Şht. Nazım Bey Cd. No:1, 42030 Karatay/Konya
Telefon: (0332) 325 25 29

4- Roof Restoran

Dedeman otelinin en üst katında yer alan Roof Restoran, doyumsuz bir Konya manzarası sunuyor. Manzarayı izlemekten kendinizi alamayacağınız mekânda Osmanlı mutfağının eşsiz lezzetlerinden oluşan iftar menülerini deneyimleyeceksiniz. Dekorasyonu ve şıklığıyla misafirlerine yemeğin ötesinde keyif de sunan mekâna bir kere gidenler bir daha gitmeden edemiyor.

Adres: Isparta Beyşehir Yolu, Sille Kav. Özal an Mah. Selçuklu, 42080
Telefon: (0332) 221 66 00

5- Lokma hane

Otantik bir ortam sunan Lokma hane, Konya mutfağına özgü yöresel lezzetleri misafirlerine sunuyor. Ramazan ayı boyunca özel iftar menüleri oluşturan Lokma hane’de eşsiz bir iftar deneyimi yaşayacaksınız.

Adres: Aziziye Mahallesi, Mengüc Cd. No:49, 42050 Karatay/Konya
Telefon: 0532 780 02 24

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.