arama

KidzMondo İstanbul (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

KidzMondo, yalnızca çocuklar için kurulmuş özel bir şehir. 4-14 yaş grubundaki çocuklara, hayatı sadece anlatarak değil yaşayarak da görme, kavrama fırsatı sunan, keyifli ve öğretici harika bir fırsat. Tamamen çocuk boyutlarında planlanan bu şehir, Trump Alışveriş Merkezi’nde ve 4 bin m2 gibi geniş bir yüzölçümüne sahip. Burada tüm söz hakkı çocukların. Mesleklerini seçip, paralarını kazanıyorlar, hayata hem eğlenerek hem de öğrenerek sağlam bir adım atma fırsatı yakalıyorlar.

Gerçek hayatta bir şehirde neler varsa KidzMondo’da da aynı şeyler var. KidzMondo sokakları, binaları, yerleşim yerleri, anayasası, her şey gerçeğin küçük bir kopyası. Elbette bu şehrin yöneticileri de çocuklar.  Tüm gün boyunca harika bir deneyim yaşayacak olan çocuklarınızın şehire girşleri de gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği bir havaalanı. Havalanında check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte, şehir haritalarını ve çeklerini alan çocuklar, bileklerini kidzbantlarını takıyorlar. Yani artık hepsi bir KidzMondo vatandaşı oluyor. Tüm KidzMondo vatandaşlarına ise Kidizen deniyor.

Özgüven Sahibi Çocuklar

Kidizenler, KidzMondo şehrine ayak bastıklarında gerçek dünyanın eğlenceli ama diğer taraftan da öğretici tarafını keşfetmeye başlıyorlar. Tüm çocuklar, istedikleri meslekleri seçebilir ve para kazanabilirler. Kazandıkları paranın adı da Kidlar. İsterlerse paralarını biriktiriyorlar isterlerse harcıyorlar. 40’dan fazla mesleği tanıma ve deneyimleme fırsatı veren KidzMondo, çocukların özgüven gelişimi için önemli bir fayda sağlıyor. Çocuğunuz isterse polis, kuaför, doktor, itfaiyeci, pilot, hemşire olabilir. Seçtiği mesleğe uygun üniformasını giyebilir ve maaşını kazanabilir. Eğer bir doktorsa hasta muayene eder, polis ise suçluları yakalar, itfaiyeci ise yangına müdahale edebilir. İzlediği, kitaplardan okuduğu ve merak ettiği meslekleri birebir yaşayarak ilerisi için oluşacak fikirlerini sağlam bir temelle dayandırabilir. Meslek edinmenin güzelliklerini, gerçek hayatın pratiğini canlı bir şekilde yaşayabilirler. Tüm bunlar çocukların gerçek dünya ile tanışmasını eğlenceli hale getiren KidzMondo şehrinde.

KidzMondo ile Yaratıcı Düşünme ve Hayat Pratiği

KidzMondo Trump İstanbul’da, yaklaşık 150 kişilik eğitimli uzman bir kadro eşliğinde, çocuğunuzun ilgi alanlarını takip edebilirsiniz. Burada arkadaşları ile sosyalleşen, eğlenen ve tüm gün boyunca farklı meslekleri deneyimleyen çocuğunuzun daha önce keşfetmediğiniz özelliklerini görebilirsiniz. Yaratıcı düşünmeyi destekleyen KidzMondo, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini de destekliyor, anne babalara ise çocuğunu yönlendirme konusunda yardımcı oluyor. Çocuk tüm gün boyunca ilgi duyduğu meslekleri eğlenerek tecrübe ediyor, ilgi alanlarını keşfediyor ve hayat hakkında gerçekçi fikirlere sahip oluyor.

KidzMondo Nerede?

KidzMondo konum olarak İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Mecidiyeköy’de. İstanbul’un en hareketli ilçelerinden olan Mecidiyeköy, ulaşım açısından da son derece kolay bir konumda.  Mecidiyeköy’de yer alan Trump Towers’ın içinde konumlanan şehir, çocukların en sık ziyaret ettiği eğlence yerlerinden biri. Açık adresi ise, Kuştepe Mh. Mecidiyeköy Yolu Cad. No:12 – Mecidiyeköy / İstanbul.

KidzMondo’ya Nasıl Gidilir?

Yukarıda da söylediğimiz gibi, KidzMondo İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Mecidiyeköy’de bulunuyor. Bu nedenle ulaşım imkanları çok fazla. Mecidiyeköy pek çok ulaşım hattının ortak noktası olması sebebi ile, KidzMondo’ya gelmek isteyenler herhangi bir zorlukla karşılaşmıyorlar. Dilerseniz kendi aracınızla, dilersiniz metroyla ya da otobüsle ulaşabilirsiniz. Metrobüsle gelmek isteyenler, Mecidiyeköy durağında inip alt geçitten Trup Towers’a ulaşıyorsunuz. Eğer metro ile gelmek isterseniz Gayrettepe durağında inmeniz gerekli. Gayrettepe Durağında indiğinizde, yine alt geçit kullanıyorsunuz, sizi direkt Trump Towers’a götürüyor. Otobüs kullanmak isterseniz, Mecidiyeköy duraklarında iniyorsunuz ve 150-200 metre kadar bir mesafe sonucunda KidzMondo’ya ulaşıyorsunuz.

KidzMondo İstanbul’da Yer Alan Aktiviteler

Kek Fabrikası Aktivitesi

Çocukların vakit geçirmekten en çok hoşlandığı yerlerden biri mutfak. KidzMondo’da da mutfakla ilgili pek çok bölüm bulunuyor. Bunlardan biri Kek Fabrikası Aktivitesi. Markaların sponsorluğunda gerçekleşen aktivitelerle çocuklar hem el becerelerini geliştiriyor, hem de lezzetli aparatifler yapıyorlar. Kek Fabrikası Aktivitesi’nde çocuklar kendi yaptıkları kekleri tadıyorlar, hem eğleniyorlar hem de motor becerilerini geliştirip, kaliteli zaman geçirmiş oluyorlar.

Bisküvi Fabrikası Aktivitesi

Bisküvilerin nasıl yapıldığını sadece çocuklar değil, yetişkinler de merak ediyor aslında. Bu aktivite hem sizin hem çocuğunuz için eğlenceli bir deneyim olabilir. Çocuğunuz bisküvinin nasıl yapıldığını öğreniyor, size de çocuğunuz yaptığı bissküvilerin tadına bakmak kalıyor.

Çikolata Fabrikası Aktivitesi

Çocukluğumuzun tüp çikolatalarını hatırlarsınız. Şimdi de kendi çocuklarımız bu eşsiz lezzetin farkında. Pekiyi o çikolatalar, tüplere nasıl giriyor? Çikolata Fabrikası Aktivitesinde, çocuklar, tüplere dolan lezzetleri görüyorlar. Marketlerde gördükleri lezzetlerin, yapım aşamasına şahit oluyorlar. Neyin nasıl yapıldığına şahit olan çocukların bilinç düzeykeri artıyor ve farkındalıkları da gelişmiş oluyor.

Şeker Fabrikası Aktivitesi

Bisküvi ve çikolatadan sonra sırada yine çocukların çok sevdiği bir lezzet var. Şeker Fabrikası Aktivitesi olmazsa olmaz. Tüm çocukların hayır diyemediği lolipopların nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız KidzMondo’nun Şeker Fabrikası Aktivitesi’nde öğrenebilirsiniz. Üstelik bu lolipop sadece çocuğunuza özel, kendi tasarladığı benzeri olmayan bir lolipop olacak.

Dondurma Fabrikası Aktivitesi

Artık dondurmanın yazı kışı yok. En sağlıklı atıştırmalıklardan biri olduğu da kanıtlanmış. Böyle olunca çocuğunuzu dondurmanın yapım aşamaları ile yakından tanıştırabilirsiniz. Çocukların harika bir deneyim yaşamaları için, Dondurma Fabrikası Aktivitesi en eğlenceli yollardan biri. Renk renk, birbirinden lezzetli dondurmaların yapımını izlemek, çocuğunuzu hem şaşırtacak hem de keşfetme isteklerini arttıracak.

Güvenli Yarış Pisti Aktivitesi

Arabalara meraklı küçükler için bulunmaz bir fırsat. Güvenli Yarış Pisti Aktivitesi, çocuklara sürüş teknikleri hakkında yararlı bilgiler veriyor, trafikle ilgili öğrendiklerini tazeliyor. Çocuklar araç kullanma hakkında fikir sahibi oluyor ve güvenli yarış pistinde, sürüş keyfini doyasıya yaşıyorlar.

Sürücü Eğitim Alanı Aktivitesi

Çocukların trafik kuralları hakkında fikir sahibi olabilmeleri için hazırlanmış çok güzel bir aktivete. Sürücü belgesi almak için öncelikle KidzMondo’da bir şehir turu atması gereken çocuklar, simülasyona biniyorlar. Burada KidzMondo’yu dolaşıyorlar. Trafik kurallarına uyan çocuklar, kendi adlarına hazırlanan sürücü belgesini almaya hak kazanıyorlar.

Uçak Aktivitesi

Hemen her çocuğun uçaklarla ilgili bir merakı vardır. Uçak Aktivitesi bölümünde, çocuklar isterlerse pilot olabiliyorlar ve uçak kullanımı hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Tüm bu aktiviteleri yaparken de her mesleğin gerektirdiği kotümlerini giyiyorlar. Pilotlar, uçak kullanırken giydikleri üniformaları ile, kabin görevlisi olmak isteyenler de yine kendi özel kıyafetlerini giyiyorlar.

Radyo Aktivitesi

Radyo programlarının nasıl yapıldığını merak edenleri bekleyen aktivite Radyo Aktivitesi. Radyo yıldızı olmak isteyen, konuşmayı seven çocuklar, bu aktivite ile kendi radyo programlarını yapıp kaydedebilirler. Gelecekteki meslekleri konusunda fikir sahibi olma imkanı veren meslek aktiviteleri, belki de geleceğin yıldızlarını KidzMondo ile hayata hazırlıyor olabilir. Çocuğunuz ilgi alanlarını keşfetmeleri için KidzMondo’nun aktivitelerinden yararlanan aileler, sonrasında çocuklarını ilgi alanlarına yönlendirebilirler.

Hastane Aktivitesi

Hayat kurtarmanın mutluluğu ile özgüvenleri gelişen çocuklar için yine harika bir etkinlik Hastanesi Aktivitesi. Hastane Aktivitesi ile doktorluk mesleğini tanıyan çocuklar, yaraları tedavi ediyor, doktor önlüğü giyiyor, ambulansa biniyor.  Doktor olmayı düşünen çocukların, pratik yapmaları için olanak sağlayan aktivite, geleceğin doktorlarına şimdiden fırsat sunuyor ve KidzMondo yarattığı hastane ortamı ile çocukları buluşturuyor.

Modaevi Aktivitesi

Podyumda yürümek isteyen çocuklar için hazırlanmış bir aktivite. Moda dünyasına ilgisi olan minikler Modaevi Aktivitesi’nde çok eğlenebilirler. Hem yaratıcılıklarını sergileyip hem de podyum deneyimi yaşayabilirler. KidzMondo’nun eğlenceli aktivitelerinden biri olan Modaevi Aktivitesi, tüm çocukların uğrak noktalarından biri.

TV Aktivitesi

Her gün izledikleri, haberlerde gördükleri spikerlerin nasıl konuştuklarını, tv’nin nasıl yayın yaptığını, kameraları ve ekran önünü merak edenler için KidzMondo’nun tv stüdyosu güzel bir fırsat sunuyor. Çocuklar isterlerse kamera önünde spiker oluyorlar, isterlerse kameraman. Eğer ilerde tv yıldızı olmayı düşünen bir çocuğunuz varsa, onu ilk olarak KidzMondo’ya getirebilir, ekran deneyimi yaşamasına şahit olabilirsiniz.

Banka Aktivitesi

Ekonomiye meraklı, yatırım için şimdiden planlar yapan küçükleri bu bölüme alalım. KidzMondo’da biriktirdiği paraları nerede değerlendireceğini düşünen minikler için Banka Aktivitesi güzel bir fırsat. Burada çekini Kidlar’a çevirebilir, çalışarak kazandığın Kidlar’ı hesabına yatırabilir ya da yeni yatırımlar için projeler geliştirebilirsin.

Banka Kasası Aktivitesi

KidzMondo şehrinin tüm parasını sen yönetebilir, bu parayı kasalarda güvenli bir şekilde saklayabilirsin. KizdMondo’da çalışan bütün çocuklar, kazandıkları paraları sana getirirler ve paraları Banka Kasası Aktivitesi sayesinde güvende olabilir. Çocukların sorumluluk duygularını geliştiren bu aktivite ile yöneticilik vasıfları da gelişiyor.

Polis Merkezi Aktivitesi

KidzMondo’da yaşayan Kidizenlerin güvenliğini sağlamak ister misin? KidzMondo şehrinin sokaklarında korkmadan yaşamak için suçluları bul ve KidzMondo polis merkezinin bir parçası ol. Polis Merkezi Aktivitesi’nde çocuklar polis kıyafetlerini giyerek, şehrin sokaklarında dolaşıyorlar. Şehri tehlikeli durumlara karşı koruyorlar.

İtfaiye Arama Kurtarma Aktivitesi

İtfaiye Arama Kurtarma Aktivitesi’nde KidzMondo’nun sokalarında yardıma muhtaç hayvalara yardım edebilir, yangın çıktığında müdahale edebilirsiniz. Kahraman itfaiyecilerden biri olmak için siz de bu ekibe katılın ve KidzMondo’nun daha güvenli bir şehir olması için yardım edin. İtfaiyeci kostümlerinizi giyip, itfaiye arabalarında gerçek bir deneyim yaşamak için, KidzMondo sokakları korkusuz itfaiyecilerini bekliyor.

Gazete Aktivitesi

KidzMondo’da neler oluyor? Şehrin en acar muhabiri olmak istersen eğer, Gazete Aktivitesi’ne gelerek, gazete çıkarabilir, istediğin manşeti atabilirsin. Araştırmalarını yap, sokaklarda neler olduğunu bul ve tüm bildiklerini gazetenin manşetine taşı. Geleceğin habercileri, KidzMondo’da ilk deneyimlerini yaşayabilirler. Haber takibi, gazete hazırlama süreçlerini birebir görebilecekleri etkinlik, çocuklar için gayet faydalı.

Akaryakıt İstasyonu ve Araba Yıkama Aktivitesi

KidzMondo’dan aldığın sürücü ehliyeti ile harika bir sürüş keyfi yaşadıysan sıradaki aktiviteye hazırsın demektir. Çünkü artık aracına akaryakıt alman ve onu bir güzel yıkaman gerekiyor. Çocukların en çok eğlendiği alanlardan biri olan Akaryakıt İstasyonu ve Araba Yıkama Aktivitesi, tüm çocukları hayatın akışı içinde herkesin yaptığı günlük işlerle tanıştırıyor.

Güzellik Salonu Aktivitesi

Kız çocuklarının uğramadan gitmediği bir aktiviteye geldik. Güzelik Salonu Aktivitesi’nde isterseniz bakım yaptırabilir, isterseniz salonunuza gelenlere siz bakım yapabilirsiniz. Kidizenler KidzMondo şehrinini güzelliği ve bakımı için salonlarında misafirlerini ağırlayabilirler.

Erkek Kuaförü Aktivitesi

Elbette beyefendi Kidizenler için de bir kuaför etkinliği bulunuyor. Burada kuaför koltuğuna oturan yakışıklılar, kendilerine bir sakal modeli seçebilirler. Şehrin en yakışıklısı olmak için Erkek Kuaförü Aktivitesi’ne uğrayabilir, hatıra kalması için de bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kargo Aktivitesi

Her şehirde olduğu gibi, KidzMondo’da da bir kargo şirketi olması gerekliydi. Siz de bu kargo şirketinde çalışmak ister misiniz? Gelen paketlerin hızlı ve dikkatlice sahiplerine ulaşması gerekiyor. Bu yüzden de kahraman kargo çalışanlarına ihtiyaç var. Çocuklar için yine güzel bir aktivite olan Kargo Aktivitesi, her zaman kapılarına gelen kargo çalışanlarının nasıl iş yaptıkları hakkında bilgi veriyor. Çocuklar Kargo Aktivitesi ile kendileri için özel hazırlanmış kıyafetlerini giyiyorlar ve şehrin kargolarını sahiplerine teslim ediyorlar.

Diş Hastanesi Aktivitesi

Çocuklara diş doktorunu sevdiren aktivite de diyebiliriz. Diş sağlığı hakkında bilgi alan çocuklar, neler yapmaları gerektiğini öğreniyorlar. Aynı zamanda dişçi koltuğuna oturup, doktor önlüklerini de giyiyorlar.

Astronomi ve Uzay Mekiği Aktivitesi

Astronot kıyafetlerini giyen Kidizenliler hazırsa kurtarma başlasın. Çocukların en çok ilgisiniz çeken konulardan biri olan uzay hakkında daha kapsamlı bilgi alabildikleri etkinlik yine en çok tercih edilenler arasında. Özellikle astronot kıyafetlerinin çekiciği ile tüm çocukların uğrak noktası halinde. Uzayı keşfetmek isteyen çocuklar için hazırlanan aktivite, çocuklarınıza unutulmaz anlar yaşatacak.

Sahne Sanatları Akademisi Aktivitesi

Çocuklar bu aktivite ile isterlerse müzisyen, isterlerse dansçı ya da aktör- aktiris olabilirler. Kendi showlarını sergileyebilir ve bir gösteri hazırlayabilirler. Yıldız olmak isteyen minikler Sahne Sanatları Akademisi Aktivitesi ile yeteneklerini tüm KidzMondo halkı ile paylaşabilirler.

İnşaat Boya Badana Alanı Aktivitesi

Boya konusu zaten çocukların işi. Yalnız boyanacak alan bu sefer gerçekten fazla. KidzMondo şehrinin inşaat ve boya işleri bitmiyor. Çünkü şehrin yeni birimleri açılıyor. Bu yüzden yeni arkadaşlara ihtiyaç var. Çocuklar için eğlenceli bir aktivite olan İnşaat Boya Badana Alanı Aktivitesi, meslekleri tanıma konusunda çocuklara yol gösterici oluyor.

Süpermarket Aktivitesi

Bu aktivite ile çocuğunuz kasiyer, reyon görevlisi ya da müşteri olabilir. Kasada durup müsterilerin aldıkları ürünlerin fiyatlarını geçebilir, reyon görevlisi olup raflara ürün dizebilir ya da sadece alışveriş yapabilir. Bir markette olan her malzemenin birebir aynısını hayata geçiren KidzMondo, çocuklar için yine gündelik hayatın işleyişine yönelik bir etkinlik hazırlamış. Böylece çocuklar hayatın yalnızca bir tarafından değil, değişik açılardan bakma fırsatını yakalamış oluyorlar. Günlük hayatta sadece müşteri olarak gittikleri marketlerin işleyişini öğtreniyorlar ve keyifli vakit geçiriyorlar.

Olay Yeri İnceleme Aktivitesi

Meraklı minikler için hazırlanmış çok güzel bir etkinlik. Araştırma yapmayı seven, detaylara önem veren, problem çözmekten hoşlanan çocuklar bu aktiviteye bayılacak. Delilleri dikkatlice toplayın, laboratuvarda analiz edin ve bir dedektif gibi olayların sır perdesini aralayın.

Otel Aktivitesi

Çocuklar, bir otel nasıl işletilir sorusunun cevabını bu aktivite ile bulabilir. Resepsiyondan, yeme içme bölümüne, kat oda hizmetlerine kadar tüm birimlerin çalışması hakkında bilgi sahibi olan çocuklar isterlerse otelin müşterisi de olabililer. Bir işletmenin nasıl yönetileceği ve birimler arasındaki iletişimi gören çocuklar yine çok eğleniyorlar.

Pencere Yıkama Aktivitesi

KidzMondo’da çok yüksek binalar var. Temiz bir şehir için kulelerin bile pencerelerinin yıkanması gerekiyor. Bunu yapabilecek kimse var mı acaba? Çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite daha. Pencere Yıkama Aktivitesi ile bütün çocuklar çok eğleniyor. Pırıl pırıl olan şehir küçük misafirlerinin yardımı ışıldıyor.

Yaratıcılık Atölyesi Aktivitesi

Bütün çocuklar yaratıcılık konusunda çok yetenekli olduğuna göre Yaratıcılık Atölyesi tam onlara göre. Burada ressam, heykıltraş olabilirsiniz. Tüm yaratıcılığınızı sergileyip, KidzMondo’ya yeni bir sanatçı kazandırabilirsiniz. Sınırsız hayal gücü ile çocuklarınızın önünde yeni ufuklar açan Yaratıcılık Atölyesi Aktivitesi’nde, çocuklarınızın ortaya çıkardığı eserlere çok şaşıracaksınız.

Dans&Müzik Aktivitesi

Dans&Müzük Odasına gelen çocuklar burada özgürce dans edip, şarkı söylüyorlar. İsterlerse DJ oluyorlar, yeni müzikler yapıyorlar, isterlerse yeni klipleri izleyicilere sunan VJ oluyorlar. Çocukların yetenekleri sergilemek için özgür bir alan sunan aktivite, en çok ziyaret edilen yerlerden biri olma özelliğinde.

Minik Kidizen Dünya Aktivitesi

KidzMondo’ya gelen 0-3 yaş arası minikler için özel olarak hazırlanmış bir alan. Burada minikler oyunlar oynuyor, hikayeler dinliyor. Kendi yaş grubundaki diğer çocuklarla birlikte sosyalleşme imkanı buluyor ve kendileri için hazırlanmış aktivitelere katılıyorlar.

Kidlar Mağaza Aktivitesi

Tüm gün boyunca meslekleri tanıyan, çalışan, para kazanan çocuklar bu bölümde alışverişin zevkini çıkarıyor. Kazandıkları kidlarla alışveriş yapma imkanı veren aktivite ile kendinize ya da arkadaşlarınıza hediye alabilirsiniz. Çeşir çeşit ürününün yer aldığı mağaza, tüm çocukları alışveriş yapmaya bekliyor.

KM Store Aktivitesi

KidzMondo şehrinin sonunda yer alan mağaza, günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için size güzel fırsatlar sunuyor. Tüm gün boyunca yaşadıklarınızın hatıranızda ölümsüzleşmesi için alışveriş yapabilir, KidzMondo temalı ürünlerden satın alabilirsiniz.

KidzMondo Giriş Ücretleri

KidzMondo biletlerini online ya da direkt gişeden satın alabiliyorsunuz. Eğer online almak isterseniz 0-2 yaş ücretsiz, 3 yaş ise 50 TL. Gişedeki fiyatlar da aynı. 4-14 yaş online bilet fiyatı 63 TL, eğer bu yaş aralığı için gişeden bilet alırsanız 70 TL ödüyorsunuz. 15 yaş ve üstü için online bilet fiyatı 27 TL, yine aynı yaş grubu için gişede ödediğiniz ücret 30 TL oluyor. 3 yaş biletlerini yalnızca KidzMondo gişelerinden temin edebiliyorsunuz.

Bunun dışında aile paketi fiyatları da mevcut:

2 yetişkin + 1 çocuk = 114 TL

1 yetişkin+ 2 çocuk =  134 TL

2 yetişkin + 2 çocuk =  154TL

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.