arama

Katrancı Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir koy olan Katrancı Koyu, iki ayrı koydan meydana geliyor. Orman içerisinde bulunan bu koy, okaliptüs ve çam ağaçları ile sarılı durumda. Katrancı Koyu içerisinde bulunan tabiat parkında kamp yapabilir, Fethiye-Göçek arasında yapılan tekne turlarına katılabilirsiniz. Katrancı Koyu’nun eşsiz manzarasını izlemeniz için arabaları için seyir teraslarında dinlendirebilir, araçlarınızı park ederek manzaranın keyfine varabilirsiniz. Bunun yanında kamp alanında bulunan eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz.

Katrancı Koyu’na Nasıl Gidilir?

Katrancı Koyu, Fethiye’ye 16 kilometre mesafededir. Koya Fethiye’den Göcek’e giden dolmuşlara binip kamp alanı yolunda indikten sonra 1,5-2 kilometre kadar yürüyerek ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla geliyorsanız bu yolu kullanarak kampa kolayca ulaşabilirsiniz. Fethiye Merkez’den ve kamp alanından dönüş dolmuşları mevcuttur.

Katrancı Koyu’nda Nerelerde Kalınır?

Otel veya pansiyonun yer almadığı Katrancı Koyu’nun ikinci kolu, kamp alanından meydana geliyor. Kendi çadırınız ya da burada bulunan kiralık çadırlardan birini kiralayarak kalabilirsiniz. Ya da karavan türü araçlarınız varsa onlarla da konaklayabilirsiniz. Kamp alanında kendi çadırınızı kurmak için yerler bulunmaktadır. Kamp alanında ayrıca tuvalet, elektrik, duş alanları, yemek pişirme yerleri ve çamaşır yıkama bölümleri bulunmaktadır. Kamp alanı ücretlidir ve buraya gelmeden önce rezervasyon yaptırırsanız sizin için faydalı olacaktır.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücretleri 2020

• Kişi başı giriş ücreti: 9 TL

• Otomobil Giriş Ücreti: 27 TL

• Minibüs Giriş Ücreti: 81 TL

Katrancı Orman Kampı Ücretleri 2020

• 4 Kişi Kamp Çadırı Yeri Ücreti 55 TL

• Karavan Yeri Ücreti 65 TL

• Öğrenciler İçin İse Fiyatlar Çadır Başı 35 TL’dir

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.