arama

Kasımpaşa Sosyal Tesisi Nerede Nasıl Gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Mimari ve tarihi yapıları ile kendinden söz ettiren İstanbul, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Sahip olduğu tarihi ve doğal mekanlarının yanı sıra kültürel etkinliklere yaptığı, evsahipliği nedeniyle de çok ayrıcalıklı bir kent. Dünya’nın, Altın Boynuz olarak nitelendirdiği Haliç, başlı başına görülmesi ve kıyısında mutlaka vakit geçirilmesi gereken ayrıcalıklı bir mekan. İstanbul’da yer alan sosyal tesislerden olan Kasımpaşa Sosyal Tesisi, konuklarını Haliç kıyısında ağırlıyor.

 

Bir taraftan sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz tesis, öte yandan bir şeyler içip yemenize de olanak sağlıyor. Haliç kıyısında yer alan ve Beyoğlu Cezayirli Hasan Paşa Parkı içerisinde bulunan Kasımpaşa Sosyal Tesisi, aynı zamanda tarihi Haliç Tersanesi’ne de komşu. Kasımpaşa Sosyal Tesisi, 2004 yılından bu yana konuklarına restoran hizmeti sunuyor.
Bir çok tarihi mekan gibi öyküsü olan Kasımpaşa Sosyal Tesisinin de ilginç bir öyküsü var. Tarihi semt, adını Osmanlı döneminde, Haliç civarında görev yapan Kanun Sultan Süleyman’ın veziri olan Güzelce Kasım Paşa’dan alıyor. Tarihi semtte, sosyal tesise gittiğiniz de hem eş dostlarla muhabbet etme, hem de Osmanlı İmparatorluğu’nun Haliç kıyısındaki muhteşem eserlerini seyretme imkanı bulacaksınız.

 

Kasımpaşa Sosyal Tesisi Nerede?

Kasımpaşa Sosyal Tesisi, gelen konuklarına güler yüzlü hizmeti, servis kalitesi ve zengin spesiyalleri sayesinde keyifli zaman geçirecekleri güzel bir ortam sunuyor. Tesisin en çok tercih edilen lezzetleri arasında; Levrek Şiş, çeşitli sebzeler ve kaşar peyniri ile doldurulup sarılarak ızgara pişirilerek servis edilen Kasımpaşa Sarması, Kiremitte Alabalık ve Kağıtta Levrek bonfile yer alıyor.

 

Kasımpaşa Sosyal Tesisi, ortalama 600 m2’lik açık alanı ve 250 m2’lik restoran bölümüyle konuklarını ağırlıyor. Evliya Çelebi Caddesi Bedrettin Mahallesi Haliç Tersanesi Yanı No:4 – Kasımpaşa adresinde yer alan Kasımpaşa Sosyal Tesisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi, 444 10 34 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.