arama

Kadın Plajı Olarak; En İyi 10 Plajın Listesi!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Kadın Plajı Olarak; En İyi 10 Plajın Listesi! Bu yıl bayramlar birleşince, ortaya denize gidilebilecek bir tatil çıktı. Deniz, kum güneş denilince de, en iyi kadın plajları akla geliyor.

Öyle ki, çok detaylı bir çalışma sonrası belirlenen  en iyi 10 kadın plajını, gerek editörler, gerek kullanıcı ve yorumlarda yer alan bilgiler derlenerek belirlendi. Hemen belirtmeliyim ki; Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz kıyılarında, tamamı kadın personelden oluşan söz konusu  plajları arasından hassasiyetle seçildi. Gelelim  bu 10 kadın plajına!

WOME DELUXE OTEL PLAJI :  Akdeniz’in incisi Antalya’nın, Alanya ilçesindeki Avsallar mevkiinde ve deniz kenarındaki İncekum Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Plaj, 120 bin m2 üzerine konumlanan 5 yıldızlı Wome Deluxe Otel ve Tatil Köyü’nde yer alıyor. Bu plaj, özgürlüğüne düşkün kadınlar özel bir dünya sunuyor. 10 bin m2’lik orman içerisinde yer alan komplekste, İncekum’un efsane kumsalı sadece kadınların kullanımına ayrıldı.

SARISU KADINLAR PLAJI : 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete  açılan Konyaaltı – Kemer Karayolu üzerinde yer alan, Sarısu Kadınlar Plajı’nın 400 metre uzunluğunda sahili bulunuyor. Toplamda, 77 dönüm üzerine kurulan plajda bin 500 şezlong ve şemsiye yer alıyor. VIP tesisteki cankurtaran, güvenlik görevlileri ve mali işlerden sorumlu  dahil bütün çalışanlar kadın.

ANGEL’S MARMARİS OTEL PLAJI :  Angel’s Marmaris Hotel, World Travel Awards tarafından dünyanın en iyi lüks ve alkolsüz oteli olarak belirlenmiş. Otelde sadece kadınların kullanımına ayrılmış ve Kleopatra kumundan oluşan mavi bayraklı, deniz suyundan oluşan özel bir plaj var.

 

KERPE MİÇO KOYU KADINLAR PLAJI :  Doğal güzellikleriyle bilinen Kandıra Miço Koyu’nda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yazında açılan kadınlar plajı ise, 81 dönümden meydana geliyor. Mavi bayraklı plajda, kadınlar rahat bir şekilde denize girip güneşlenebiliyor.

İHLAS ARMUTLU TATİL KÖYÜ KADINLAR PLAJI :  Yalova’da yer alan İhlas Armutlu Tatil Köyü, deniz  ve yeşiliyle doğanın içinde  huzurun adresi konumunda. Kadınlar plajı, tatil köyünün dolup taşmasının en büyük nedenlerinden biri. Toplamda, 2 bin m2’lik sahile sahip olan  tesiste karma plaj ve havuzlar da bulunuyor.

REİS KADINLAR PLAJI :  

Reis Kadınlar Plajı, Yalova Esenköy’ün Şelale mevkiinde   yer alıyor. Güzel bir deniz keyfi için Reis Kadınlar Plajı tüm isteklerinizi karşılamaya hazır. Reis Kadınlar Plajı’nda, güneşlenme alanlarının dışında ağaçlık alanda da  keyifli zaman geçirme olanağınız var.

BÜYÜK KUM KADINLAR PLAJI :  Marmara Adası’ndaki Abroz Mevkii’ndeki bulunan bu  güzel koy, 1930 yılından bu yana  kadınlar plajı olarak hizmet veriyor. Erkeklerin girmesinin yasak olduğu bölgede kadınlar, yıllardır özgürce yüzüp güneşlenebiliyor. Ancak bu doğal plajın profesyonel bir işletmecisi   bulunmuyor.

PERŞEMBE (EFİRLİ) KADINLAR PLAJI :  Ordu’nun Perşembe ilçesi sınırları içinde yer alan Efirli Kadınlar Plajı, mavi bayraklı temiz plajlardan biridir. Efirli Kadınlar Plajı, içinin görünmemesi için yeşil branda ile çevrilmiş durum. Öyle ki, dışarıdan soyutlanan plaj, ziyaretçilerine rahat bir yüzme keyfi sunuyor.

FENER KADINLAR PLAJI :  Samsun’un mavi bayraklı gözde plajların arasında yer alan ve 235 metre uzunluğunda, 48 metre genişliğindeki Fener Plajı, temiz ve ince bir kumsala sahip. Söz konusu bin 100 kişi kapasiteli komplekste, hizmet veren personelin tamamı kadın.

 

AKÇAKOCA KADINLAR PLAJI :  Batı Karadeniz’in incisi olan Düzce’nin Akçakoca ilçesinde, üç tarafı orman ve kayalıklarla çevrili, sadece deniz gören kısmının açık olduğu plajda kadınlar rahatlıkla denize girebiliyor. Burada yer alan Kadınlar plajı, belediye tarafından  bu yıl daha modern hale getirildi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.