arama

Jurassic Land İstanbul (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

Çocuklarınız ile birlikte tatillerde farklı zaman geçirmek istiyor musunuz? İstanbul Avrupa Yakası Bayrampaşa’da yer alan Forum İstanbul içerisinde büyük bir alana kurulmuş olan Jurassic Land hem çocukların hem de aynı zamanda yetişkinlerin severek zaman geçirdiği yerlerden birisidir. Özellikle çocuklu ailelerin keyifli vakit geçireceği ve de farklı aktivitelere katılabileceği yer olan Jurassic Land ile tatillerin tadını çıkarın.

Jurassic Land Nasıl Gidilir?

Jurassic Land’a gitmek için birkaç farklı yöntem vardır. Eğer özel aracınız ile Jurassic Land’ı ziyaret edecekseniz eğer TEM otoyolundan “Hal Otogar” çıkışını kullanıp, Kuru Gıda Otogar istikametine doğru gitmeniz gerekir. E5 otoyolundan Bayrampaşa Otogar yolunu takip ederek Forum İstanbul yolunu takip etmeniz gerekiyor.

Toplu taşıma ile Jurassic Land’a gitmek de oldukça kolaydır. İlk olarak Avrupa Yakasında oturanlar için, Aksaray- Atatürk Havalimanı hattını kullanmak ve de Kocatepe Metro durağında inmeniz gerekiyor. Anadolu Yakasında oturuyorsanız eğer bu metro hattına aktarma yaparak geçebilirsiniz. Otobüs kullanmak isteyenlere ise HT-5 ve 32- M otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Jurassic Land Nerede?

Yukarıda da söz ettiğimiz Jurassic Land İstanbul Bayrampaşa’da yer alıyor. Kocatepe Mahallesi, Şehir Parkı Caddesinde yer alan Forum İstanbul AVM içerisinde yer alıyor. Jurassic Land’a gitmek isteyenler yukarıdaki yol tariflerinden yararlanabilirler.

Jurassic Land İstanbul’da Yer Alan Etkinlikler

Jurassic Land içerisinde birbirinden eğlenceli aktivite ve de eğlence yer almaktadır. Şimdi sırası ile Jurassic Land’da neler var inceleyelim.

DİNAZOR MÜZESİ

Farklı bir etkinlik yapmak ve dinozorlar hakkında yeni şeyler öğrenmek isteyenler için ideal olan etkinliklerden biridir. Fantastik bir kurgu ile farklı dönemlere ait 70 dinozorun hareketli maketlerin ve yumurtaların yer aldığı bir müze yer alıyor. Burada çocuklarınız ile birlikte oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz.

4 BOYUTLU SİNEMA JUROCOPTER

Burada Türkiye’nin ve birçok bölgenin en büyük 4 boyutlu sineması yer alıyor. Hem keyifli zaman geçiriyorsunuz hem de dinozorların dünyasını öğrenmiş oluyorsunuz. Her yaştan insan için iyi bir aktivite olacaktır.

KAZI ETKİNLİĞİ

Özellikle çocuklar için hazırlanmış bu kazı etkinliği çok öğreticidir. Rehberler etkinliğinde çalışmalar yapılmaktadır. Palentojik kazı ekipmanları ve de rehberler eşliğinde dinozor kemikleri ve yumurtalar aranıyor.

STRATEJİ OYUNU, LAZER TAG

Farklı mı farklı aktivitelerden birisi de popüler olan lazer tag strateji oyunudur. Bu oyun hem küçük çocuklar için hem de yetişkinler için tasarlanmıştır. Bu oyun içerisinde patlayan dinozor yumurtaları, özel efekt sesleri de duyabiliyorsunuz. Herkes için oldukça kaliteli ve eğlenceli bir aktivite olacaktır.

DİNAZOR OYUNCAKLARI

Dinozor oyuncakları ile oynamak hiç inanılmayacak kadar eğlencelidir. Bilim Merkezi gezisinden sonra tur bitiyor ve dinozor mağazasını ziyaret ediyorsunuz. Güzel bir günün ardından, hatıra kalacak güzel bir hediye almak istemez misiniz? Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için oyuncaklar alabilirsiniz.

Jurassic Land Giriş Ücreti

Jurassic Land Giriş ücreti yaşa göre değişiklik göstermektedir. Girişte yetişkinler için ücretler 49 TL, 16 Yaşa kadar çocuklar, öğrenci, öğretmen için ücret ise 39 TL’dir. Dino Lazer Tag için ayrıca ücret vardır. Kişi başı 15 TL eğer 10 kişilik ekip olarak gelirseniz 120 TL ödersiniz.

Jurassic Land giriş saatleri AVM saatlerinin giriş çıkış saatleri ile aynıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.