arama

Jet Ski Nedir ve Fiyatları

Jet ski nedir?” sorusunun en güzel Türkçe karşılığı su kızağıdır. Her ne kadar su aracı olarak bilinse de TDK jet skinin tam Türkçe karşılığının su kızağı olduğunu söylemektedir. Birazcık tehlike ve oldukça da eğlenceli olan jet ski hız tutkunlarının vazgeçilmez su sporu araçlarından bir tanesidir. Bu araç denizde su püskürterek ilerlemektedir, altında herhangi bir kavis olmayan düz bir su aracıdır.

Jet Ski Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jet ski kullanımı yaz aylarında bir hayli yaygındır. Jet ski kullanırken karşımıza gelebilecek kötü olayları engellemek adına dikkatli bir şekilde hareket etmeliyiz. Öncelikle olarak uzman birinden jet ski kullanımı hakkında gerekli bilgileri almak gerekiyor.

Jet ski kullanırken almamız gereken önlemlerin başında can yeleği takmak vardır. Jet ski ile seyir halindeyken olası bir kaza durumunda yoğun dalgalara maruz kalınabiliyor. Böyle bir durumda yaralanamamak ve de su üzerinde kalabilmek için can yeleği takmamız gerekmektedir. Yüzmeyi çok iyi bilseniz de suya sert bir şekilde düştüğünüzde sizi yaralanmamanızı sağlayacaktır. Can yeleği dışında eldiven takmak da oldukça önemlidir. Uzun süre jet ski kullanan kişilerin ellerinde ise nasır oluşabilmektedir. Bunu önlemek adına ve de jet ski ile seyir halindeyken elimizin kaymaması için eldiven takmanızı öneriyoruz. Son olarak ise emniyet stop bilekliği de önermekteyiz. Her bilekliğin içerisinde motoru durdurabilen bir anahtar sistem bulunmaktadır. Yani eğer düştüğümüz takdirde bileklik de bizimle birlikte düşeceği için bizden uzaklaşması mümkün değildir.

Jet Ski Sıfır ve İkinci El Fiyatları

Jet ski fiyatları aracın durumuna, modeline, motor hacmine, motor tipi ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Jet ski sıfır fiyatları, ikinci el fiyatlarına göre daha fazladır tabi ki. Jet ski sıfır fiyatları 15 000 – 20 000 € gibi ortalama fiyatları arasında değişiklik göstermektedir. Daha uygun fiyatlara da jet ski bulmak tabi ki mümkündür.

İkinci el jet ski fiyatları ise yine 6 000 TL gibi bir fiyat ortalama sayılmaktadır. Bunların yanı sıra jet ski kiralayarak da deniz keyfi yapabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.