arama

İstanbul’da Çocuklarla Gezilebilecek Yerler!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

İstanbul’da Çocuklarla Gezilebilecek yerler! İçimizdeki çocuğun hiç büyümemesi, elbette en büyük temennimiz!

Ancak bu naif temenni bir yana, 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle, özellikle bu  haftasonu ister kendi çocuğumuz, ister torun veya yeğenlerimiz olsun eğlenebilecekleri mekanlara götürmek gerekiyor!

Bu güzel günde çocukları, keyif alacakları ve eğlenecekleri mekanlara götürmek; çocuk bayramında onlara verilecek en  güzel armağan olur!

Aslında günün anlamına ilişkin yurt genelinde, her kentte bir çok şenlik ve kutlama etkinliği gerçekleşecek. Bununla birlikte bayram nedeniyle, bir çok ülkeden çocuklar da kutlama gösterilerine katılmak üzere ülkemize geliyor!

Bugün sizlere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özelinde; ancak, genel olarak her zaman işimize yarayacak bir liste oluşturdum!

Çizgi film izlerken başka boyuta olurlar, oysa reklam girdiğinde bütün hırçınlıkları ortaya çıkar!

İstanbul’da çocuklarla gezilecek mekanlara dair liste o nedenle önemli bence!

Gelelim çocuklarla gezilebilecek, eğlenceli ve  keyifli mekanlara!

1 – KidZania – KidzMondo

“KidZania ve KidzMondo”, İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinde en başka yer alacak mekanlardan bir!

KidZmania ve KidzMondo, aslında aynı işleve sahip bir çocuk oyun alanı.

KidZania Acıbadem Akasya AVM’de KidZmondo ise Şişli Trump AVM içerisinde çocuklara keyifli vakit geçirmeleri konusunda hizmet veriyor.

Her iki eğlence merkezindeki amaç, çocuklara eğlenceli zaman yaşatmak ve gelecekte olmak istedikleri meslekleri, gerçeğe yakın şekilde ve eğlenceli bir şekilde yaşatmak!

 

2 – ViaSea Eğlence Adası

Çocuklar farklı ve ilginç şeylerden hoşlanırlar, Viaport Marina Tuzla’da yer alan “ViaSea Eğlence Adası” tam onlara göre bir mekan, adada yok yok!

ViaSea Akvaryum çocuklar kadar büyüklerinde ilgisini çeken eğlendirirken,  öğreten bir mekan olma özelliği taşıyor. ViaSea Tema Park‘ta çocuklarla birbirinden eğlenceli oyuncak üniteleri sayesinde keyifli zaman geçirme olanağınız mevcut.

Adada yer alan, Via Entertainment ile Sinema ve Bowling’e de vakit ayırıp çocuklarla, çocuklar gibi eğlenebilirsiniz!

3 – İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum, “Dünyanın En Büyük Tematik Akvaryumu” özelliğine sahip ayrıcalıklı ve çocukların da  vakit geçirmekten hoşlandığı bir mekan!

Çocukların için gezilecek mekanlar deyip geçmeyin İstanbul Akvaryum, çocuklar kadar büyüklerinde gezmekten birbirinden farklı ve renkli balıkları incelemekten keyif aldığı farklı bir dünya!

Renkli su altı yaşamına dair bir çok bilgi edebileceğiniz “İstanbul Akvaryum”, restoran, sinema ve daha bir çok aktivitesi ile Florya’da siz ve miniklerin ziyaretini bekliyor!

 

4 – Vialand

Vialand, Türkiye’nin ilk Tema Parkı olma ayrıcalığına sahip. Çocukların, en çok eğlendikleri mekanların başında Vialand geliyor!

Vialand, birbirinden farklı temalara sahip olan  oyun üniteleriyle, eğlenceyi çocuklar kadar büyükler içinde keyifli zaman geçirmesi doğrultusunda düzenlemiş mekanlardan!

İstanbul’da çocuklarla gezilebilecek mekanlar listesinin olmasa olmaz mekanları arasında yer alan “Vialand”, aynı zamanda Viaport Marina bölümünde ziyaretçilerin yeme, içme ve alışveriş ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunan ayrıcalıklı bir mekan!

 5 – Snow Park

Biz büyükler bahar aylarını ne kadar çok seviyorsak, çocuklar da lapa lapa kar yağan o güzelim kış aylarını seviyorlar!

Ve doğaldır ki, çocuklar  bu kış günlerinde karlı yollarda kaymaya bayılırlar! Esenyurt’ta bulunan  Torium AVM içinde yer alan  “Snowpark”,  İstanbul’da yaşayan çocuklara her mevsim kar keyfi sunuyor!

Çocukları sevindirmek ve karla vakit geçirmelerini sağlamak istiyorsanız; çocuklarla Kayak ve Snowboard yapmak için kışın kar yağmasını beklemenize gerek yor!

6 – MiniaTürk

MiniaTürk, ülkemizin minyatürü sayılabilecek donatıları ile büyük küçük herkesin, hayranlıkla gezdiği bir mekan!

Ziyaretçilerini, Türklerin tarih boyunca farklı zamanlarda  iz bıraktığı topraklar ve tarihi yapılara götüren MiniaTürk, gezerken bilgilendiriyor.

Özellikle, çocukların gezerken tarihi ve kültürel  mekanlar konusunda bilgi de alabilecekleri farklı bir yer!

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.