arama

İstanbul Shopping Fest, Moda Ve Sanatı Buluşturuyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

İstanbul Shopping Fest, Moda ve Sanatı Buluşturuyor! İstanbul, her mevsim güzel kentlerden. Tarihi  zenginliği, kültürel birikimi ve  coğrafyası nedeniyle, bir çok kent ve ülkeyi kıskandıracak ayrıcalıklara sahip. İstanbul ister yaz tatilinde gezebileceğiniz mekanları, ister tarihi ve kültürel açıdan  ayrıcalıklı yapılarıyla görenleri mest eden bir kent. Aslında özel bir etkinlik, festival veya şölene gerek kalmaksızın; her günü tatil modunda yaşamanız olası, büyülü havası olan bir  şehirdir İstanbul.

Bütün bu ayrıcalıkları yanı sıra, belli zamanlarda İstanbul’da düzenlenen festival, konser ve etkinliklerin de tadı bir başka oluyor. Mesela, bu yıl 7’ncisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest (İSF) bu aktivitelerden birisi. Hem kent geneli hareketleniyor hem de alışveriş avantajları sayesinde piyasaya hareketlilik geliyor. İstanbul’da; 1-16 Temmuz tarihlerini kapsayan festival süresince AVM’lerde ‘Design İSF’ ile  farklı bir alışveriş deneyimi sunuluyor.

Festivalin  açılışı geniş katılım ve coşku ile dünyanın ilk alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı’da düzenlenen törenle başladı. Alışveriş ve İstanbul tutkunları için harika bir fırsatlar sunan festival, tarihi Kapalıçarşı’nın Nuruosmaniye Kapısı’nda kortejle başladı. İstanbul Shopping Fest (İSF) açılış törenini, aralarında  İtalya, Rusya, Fransa, Çin ve Singapur’un da bulunduğu 13 ülkeden toplam 40 basın mensubu takip etti.

“ALAN DA, SATAN DA MUTLU”

Bu yıl festivalde, “Sen Hiç Kapalıçarşı’yı Gördün mü” sloganıyla, İstanbullular ve turist tarihi  Kapalıçarşı’ya davet ediliyor. Böylece, Kapalıçarşı’nın çok renkli ve bilinmeyen sokaklarının yeniden canlanması amaçlanıyor. Bir çok alışveriş merkezinde kurulan Design İSF alanları, alıveriş tutkunlarını dünyaca ünlü tasarımcılarımızdan Gamze Saraçoğlu, Bahar Korçan, Arzu Kaprol ve Neslihan Yargıcı’nın tasarımlarıyla buluşturuyor.

Festivalde, moda dünyasının tanınmış tasarımcılarına ait olan kitap, kırtasiye, cam, mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş ve takı tasarımlarına kolayca ulaşıp satın alabilecek. AVM’lerde ayrıca aralarında; Yusuf Aygeç, Aynur Önürmen, Rüstem Ekici, Günseli Kato, Malik Bulut, Yılmaz Kale, Ebru Yücel Kale, Elif Tutka ve Ömer Atakan’ın da olduğu sanatçıların sergileri görülebilecek.

DESİGN İSF:MODA VE SANATLA BULUŞTU!

İstanbul, iki hafta süresince İSF etkinlikleri kapsamında Zeynep Özçoban, Hande Akın, Filiz Özkol, Dilara Koçak, Ender Saraç, Berrin Yiğit, Özge Lokmanhekim ve Demet Cengiz farklı konulardaki söyleşilerle buluşacak. Festival süresince, Design İSF alanlarında 200’e yakın yerli ve yabancı tasarımcı, 15’e yakın sanatçı ve sergi, 150 civarında da atölye ve sohbet programı ile  30’u aşkın müzik ve dans performansı yer alacak. Öte yandan, festival kapsamında markalarda yüzde 70’e varan indirimler ile sürpriz hediyeler dağıtılacak.

İstanbul Shopping Fest, 1-16 Temmuz tarihleri arasında İstinyePark, Kanyon, Palladium, Venezia, Akasya, Capitol, Emaar Square Mall, Forum İstanbul ve Zorlu Center’da  ziyaretçilerine birbirinden renkli alışveriş fırsatları sunacak. Festival kapsamında, dans ve müzik performanslarıyla; Jülide Hatay, Deniz Güngör, Deniz Tekin, Ali Deniz Kardelen, Uninvited Jazz Band, Tango Rojo, Can Türkkan, Arbil Çelen Jazz Station ve Hande Gençörnek sahne alacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.