arama

İstanbul Sea Life Akvaryum nerede nasıl gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Günlük hayatın koşturmacası içerisinde ne kendimize ne de çocuklarımıza fazla vakit ayıramıyoruz. İş stresi, trafik çilesi derken yorgun argın bir şekilde kendimizi eve zor atıyoruz. Ancak haftasonu ya da izinli olduğumuz günlerde eğlenceli ve büyüleyici bir aktivite yapmak bizim de hakkımız değil mi? Peki İstanbul’da çocuklarımız ile birlikte gideceğimiz neresi var?

Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul alışveriş merkezinde Sea Life Akvaryum, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte gidebileceğiniz ve oldukça eğlenip fazlaca şaşıracağınız ayrı bir dünya! Suyun altındaki yaşamı görmek için normal şartlarda tam takım şekilde dalış yapmanız gerekir. Ancak bu akvaryumda 1000’den fazla balık türünü, 15 binden fazla deniz canlısını üstünüz dahi ıslanmadan görebilirsiniz. Köpek balıklarından deniz yıldızına kadar birçok canlı size akvaryum gezinizde eşlik edecek. Peki İstanbul Sea Life Akvaryum nerede nasıl gidilir?

İstanbul Sea Life Akvaryum nerede nasıl gidilir?

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde bulunan İstanbul Sea Life Akvaryum’a özel araçla gitmek isteyenler Tem otoyolunun Hal–Otogar kavşağından çıkarak Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’ne ulaşabilir. Ayrıca 32, 32A, 32M, 32T numaralı otobüslerle ulaşmak mümkündür. Akvaryuma metrobüs ile gitmek isteyenler ise metrobüsün Merter durağında inerek aktarmalı olarak Atatürk Havaalanı – Yenikapı metrosuna binip Kocatepe durağında inerek ulaşabilir. Anadolu yakasından akvaryuma gitmek için ise en kolay ve hızlı yol Marmaray’ı kullanmaktır. Marmaraya’a binerek Yenikapı istasyonunda inerek metroya binmek gerekir. Atatürk Havaalanı – Yenikapı metrosuyla Kocateğe de inerek ulaşım sağlamak mümkündür.

Köpek balıklarını ellerinizle besleyeceğiniz İstanbul Sea Life Akvaryum, çocuklara özel alanları, etkinlikleri ve oyuncaklarıyla ailecek müthiş bir gezi imkanı sunuyor. Çocukların su altı dünyasını keşfetmesine imkan sunan akvaryumda 80 metrelik tünelden mutlaka geçin. Siz tünelden geçerken üstünüzden kocaman vatoz balıkları, yanınızdan köpek balığı diğer tarafınızdan ise deniz kaplumbağaları geçebilir. Bu büyüleyici atmosferi yaşamadan dönmeyin.

Tekerlekli sandalye veya çocuk arabası ile gelen misafirler için de oldukça kolay şekilde gezme imkanı sunan akvaryumda hayatınız boyunca kolay kolay görme fırsatı buşamayacağınız deniz canlılarını görme fırsatınız olacak. Okul veya gruplarla toplu ziyaretlerde bulunmak mümkündür. Toplu ziyaretlerde indirim almakla mümkündür. Ayrıca özel günlerinizi burada kutlama olanağı da vardır. Bunun için rezervasyon yaptırmanız yeterlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.