arama

İstanbul Eğlence Merkezleri

Türkiye’nin metropol kenti İstanbul, yaşamınıza hareket ve eğlence katacak bir çok alternatifi barındırıyor. Eğlence deyince akla ilk gelen seçenekler arasında yer alan tema parklar bakımından zengin olan İstanbul’da her yaştan insana hitap edecek oyun parkları bulunuyor. Özellikle çocukların çok eğleneceği oyuncakların yer aldığı ve onlara unutamayacakları eğlenceli anlar sunan tema parklar aynı zamanda yetişkinler için de keyifli zaman geçirmenin adresi haline gelmiş durumda.

İsterseniz okuldan sonra ya da tatilde çocuğunuzu bu eğlence parklarına götürerek hem eğlenerek enerjilerini atmalarını hem de sosyalleşmelerini sağlayabilir, isterseniz de arkadaşlarınızla bir araya gelerek ilerde hatırlayacağınız keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Hem eğitici hem de eğlendiren birçok alternatifin mevcut olduğu tema parklar, özellikle teknoloji bağımlısı çocukların sosyalleşmesi açısından oldukça faydalı bir hizmet sunuyor. Bu tema parklar ve eğlence merkezlerinde vakit geçiren çocuklar için keyifli birer anı haline gelecek etkinlikler sizin için de unutulmaz olacak.

Dünyada göz dolduran bir popülariteye sahip olan tema parklar ülkemizde de oldukça ilgi görüyor. Özellikle son yıllarda özgün konseptleri ile daha da geliştirilen bu tema parklar ve eğlence merkezleri yalnızca İstanbul ile sınırlı kalmayıp Ankara ve Eskişehir gibi büyük illerimizde de hizmet veriyor.

İstanbul’da yer alan, hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla birbirinden keyifli anlar yaşayacağınız tema parkları ve oyun parklarını sizin için derledik. İşte, heyecan dolu anlar geçirmek için mutlaka görmek isteyeceğiniz İstanbul eğlence merkezleri ve tema parkları.

Vialand Tema Park

Yalnızca eğlence merkezi olmaktan çok daha ötesini sunan Vialand Tema Park, Türkiye’nin ilk tema parkı olma özelliğine sahip. Birçok olanağı barındıracak bir konseptte hizmet veren Vialand Tema Park’ın içerisinde restoranlar, sinema ve bowling salonu, alışveriş merkezi gibi yaşam birimleri de yer alıyor. Hem büyükler hem de çocuklar için geniş alternatifli eğlence olanaklarının yer aldığı Vialand Tema Park’ta yirmiden fazla eğlence birimi mevcut.

Unutulmaz eğlencelerin adresi olan Vialand Tema Park’ta heyecanınızı üst seviyede tutacak birimler arasında 110 kilometre hıza ulaşan Nefeskesen, Adalet Kulesi, Viking Üniteleri, Çarpışan Arabalar, Küçük Madenciler, Gelin Oynayalım, Cesur Sürücüler, Fatih’in Rüyası gibi benzerlerinden ayrışan birçok eğlence üniteleri yer alıyor.

Vialand Tema Park giriş ücretleri parka giren herkesten tek seferlik olarak alınıyor. Vialand Tema Park 2018 giriş ücreti biletler gişeden alındığında 79 TL olarak ödenmektedir. Bununla birlikte Vialand Tema Park giriş bileti fiyatları, biletler internet üzerinden alındığında biraz daha yüksek olabilmektedir.

İsfanbul Tema Park

Eski adı Vialand Tema Park olan İsfanbul Tema Park, büyük küçük her yaş grubuna unutulmaz eğlenceler yaşatacak konsepti ile benzerlerinden ayrılıyor. Çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirerek sosyalleşebilecekleri birimleri barındıran İsfanbul Tema Park, sıradan bir tema parktan çok daha fazlasını barındırıyor.

Birçok yaşam biriminin yer aldığı İsfanbul Tema Park’ta sinema ve bowling salonu, alışveriş merkezleri ve restoranlar gibi büyüklerin de keyifli vakit geçirebileceği olanaklar mevcut durumda. Türkiye’nin ilk tema parkı olma özelliği taşıyan İsfanbul Tema Park’ta yirmiden fazla birbirinden eğlenceli ünite bulunuyor. Heyecanınıza heyecan katarken çocuklarınızın da unutulmaz anları arasında yer alacak olan İsfanbul Tema Park’ta 110 kilometrelik hızıyla Nefeskesen, çarpışan arabalar, Viking üniteleri, Adalet Kulesi, Fatih’in Rüyası ve Cesur Sürücüler gibi ve çok daha fazla seçenekler sunan birimler yer alıyor.

İsfanbul Tema Park 2018 giriş ücretleri biletler gişeden alındığında 79 TL olarak belirtilirken, internet üzerinden alınan biletlerde farklılaşabiliyor.

Viasea Tema Park

İstanbul Tuzla’da bulunan Viaport adlı alışveriş merkezinin bünyesinde açılan Viasea Tema Park, daha çok çocuklara hitap eden temasıyla dikkat çekiyor. Çocukların eğlenmesi için pek çok eğlence biriminin yer aldığı Viasea Tema Park, yetişkinlerin de rahatça alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Dünya standartlarına göre tasarlanan Viasea Tema Park’ın bünyesinde Avrupa’nın en hızlı beşinci hız treni bulunuyor. Birbirinden farklı 35 adet eğlence biriminin yer aldığı Viasea Tema Park’ta en çok ilgi gören ünite hızlı trenler olarak göz dolduruyor. Viasea Tema Park’ta yer alan hız treni tek seferde 12 kişilik kapasite ile saatte 110 kilometrelik hıza ulaşabilecek donanıma sahip. Viasea Tema Park ulaşımı ile de kolaylık sunuyor. Parka ulaşım için dilerseniz kendi aracınızı kullanarak alışveriş merkezinin otoparkına park edebilir, dilerseniz de çeşitli otobüs ve minibüslerle ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Moi Park

İstanbul’un Başakşehir bölgesinde yer alan Moi Park, Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı olarak hizmet veriyor. Tam 12 bin metrekarelik alanı ile dikkat çeken Moi Park, 30 kadar eğlence ünitesi ile dikkat çekiyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için birbirinden farklı eğlence birimlerine yer verilen Moi Park’ın üst katında -10 yaş arası çocukların eğlenebildiği onlarca farklı eğlence olanağı varken, parkın alt katında ise büyüklere özel tasarlanan adrenalin ve eğlence dolu bir dünya var.

Eğlenceli ve hareketli bir gün sunan Moi Park’ta bunun yanı sıra parkın maskotları Taş Kafalar’ın gösterileri ve farklı etkinlikler de yer alıyor. Moi Park’ta ayrıca sevgililer günü gibi özel günler için farklı etkinlikler de yapılıyor. Farklı bir eğlence parkı olarak tasarlanan Moi Park’ta girişte aldığınız karta kredi yükleyerek istediğiniz birim için eğlenceye dahil olabiliyorsunuz. Moi Park’ta böylece ilginizi çekmeyen hiçbir birime ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

İstanbul Akvaryum

Gün boyu ailecek eğlenceli bir gün yaşamak istiyorsanız doğru adres olan İstanbul Akvaryum, Florya’da 100 dönümlük bir alan içinde kurulmuş durumda. İçerisindeki sosyal olanakları ile dikkat çeken İstanbul Akvaryum, barındırdığı yüksek teknolojisi ve teması ile dikkat çekiyor. İstanbul Akvaryum, barındırdığı 1.500’den fazla çeşit ve 15 binden fazla canlıya ev sahipliği yapması açısından dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olma özelliğine sahip durumda.

Açıldığı günden itibaren yoğun bir ziyaretçi akışına sahip olan İstanbul Akvaryum, indirimli ve kampanyalı biletleri ile de ziyaretçilerine önemli fırsatlar sunuyor. İstanbul Akvaryum ziyaret saatleri hafta içi 10:00 ile 19:00 ve hafta sonu 10:00 ile 20:00 olarak belirtiliyor.

Jurassic Land

Teması ile dikkat çeken Jurassic Land, Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ise tek dinozor temalı parkı olma özelliğine sahip. Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap edecek tasarıma sahip olan Jurassic Land, eğlendirirken aynı zamanda öğretiyor.

Bayrampaşa’da yer alan Forum İstanbul’da ziyaretçilerini ağırlayan Jurassic Land, ziyaretçilerine zamanda yolculuk yaptırarak benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Milyonlarca yıllık geçmişi canlı olarak sunan Jurassic Land ilginç ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için uygun adreslerden biri. Jurassic Land’in içerisinde Jurassic Land Dinozor Müzesi, oyuncak mağazası, kazı alanı, dinozor adası ve daha birçok eğitici ve öğretici birim mevcut durumda. Jurassic Land ziyaret saatleri hafta içi sabah 10.00 ve akşam 22.00 olarak belirtiliyor.

Kidzmondo

Tam anlamıyla çocuk şehri olarak tasarlanan Kidzmondo’da çocuklara gerçek hayata oranla yüzde 70 oranında daha büyük bir dünya sunuluyor. Tüm ayrıntıların çocuklara uygun olarak tasarlandığı Kidzmondo, sahip olduğu olanaklarla çocuklara unutamayacakları anlar yaşatıyor.

Hem eğlendiren hem de çocuklar açısından öğretici bir olanak sunan Kidzmondo, çocuklara aynı zamanda gerçek hayatın kapılarını açıyor. Kidzmondo dünyasında çocuklar için polis, bankacı, itfaiye, doktor gibi onlarca meslek grubu yakından tanıtılarak onların deneyimlemesi sağlanıyor. Çocuklar Kidzmondo bu meslekleri birebir uygulamalı olarak öğrenirken aynı zamanda benzersiz bir eğlence yaşıyorlar.

Çocuklar için gerçek hayatın uyarlaması olarak tasarlanan Kidzmondo 4 bin metrekarelik bir alana sahip. Anne-babaların boş günlerini değerlendirmek hem de çocuklarına unutulmaz bir zaman yaşatmaları için Kidzmondo dünyası doğru bir adres.

Miniatürk

Haliç kıyısında yer alan Miniatürk, Türkiye’de bulunan en ünlü mimari eserlerin minyatür ölçekte tasarlanarak ziyaretçilere sunulduğu temasıyla ayrışıyor. Büyükten küçüğe herkesin ilgisini çeken Miniatürk, 60 bin metrekarelik alanıyla ziyaretçilere benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Ülkemizdeki tarihi mimarileri aynı anda inceleme imkanı sunan Miniatürk’te yüzden fazla eser yer alıyor. Hem toplu taşımaya yakın olan hem de şahsi aracı ile gelecek olanlar için oldukça kolay ulaşılabilecek bir konumda bulunan Miniatürk, Sütlüce’de, İmrahor Caddesi üzerinde bulunuyor.

Yılın tüm günleri ziyarete açık olan Miniatürk, bünyesinde amfi tiyatro, beş yüz araçlık otopark, havuz ve küçük alışveriş merkezleri gibi birimleri de ziyaretçilerin hizmetine sunmuş durumda. Farklı dillerde rehberlik hizmetinin sunulduğu Miniatürk’te, Miniatürk ekspress ile parkın içerisinde bir geziye çıkmak da mümkün.

Viaport Lunapark

İstanbul’un Pendik bölgesinde yer alan ve her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlayan Viaport Lunapark, büyüklüğü ile dikkat çekiyor. Viaport Avm’nin bünyesinde yükselen Viaport Lunapark, yılın en eğlenceli alışveriş merkezleri arasında yer alarak ödül almıştır. Viaport Lunapark, toplamda 188 mağazasıyla İstanbul’daki en büyük yaşam merkezlerinden birisi konumundaki Viaport Avm’nin ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Hem keyifli vakit geçirtecek hem de alıveriş yapma imkanı sunan Viaport Lunapark, bünyesindeki eğlence birimleri ile büyükten küçüğe herkesin beğenisini kazanıyor. En büyük yaşam merkezlerinden biri olan Viaport Avm ile birlikte yoğun ziyaretçi ilgisinin yaşandığı Viaport Lunapark, ebeveynlere alışveriş yaparak stres atma olanağı sunarken küçükler için de birçok eğlence ünitesi barındırıyor.

Legoland İstanbul

Lego meraklılarına özel olarak tasarlanan Legoland İstanbul, özel temasıyla dikkat çekiyor. Bayrampaşa’da bulunan ve içerisinde birçok farklı dev legonun yer aldığı Legoland İstanbul, Doğu Avrupa ve Türkiye’de açılan ilk Legoland Discovery Center olma özelliğine sahip. Lego severlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Legoland İstanbul’da yaş sınırı fark etmeksizin eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Toplam 3 bin metrekarelik alanında her şeyin lego temasına uygun olarak tasarlandığı Legoland İstanbul’un içerisinde legolarla ilgili 4D boyutunda sinema deneyimi de yaşatılıyor. Ziyaretçilerin kendi Legolarını yaratabildiği legoland İstanbul’da dünyaya legoların gözünden bakacaksınız. Legoland İstanbul’da aynı zamanda legodan tasarlanan evlerin ve arabaların olduğu, legodan araba yarışlarının yapıldığı pek çok aktivite alternatifi de sizi bekliyor.

SEA Life İstanbul Akvaryum

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan SEA Life İstanbul, İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında. Dünyanın 5. Büyük akvaryumuna ve Türkiye’nin en uzun su altı tüneline sahip olan SEA Life İstanbul, 2009 yılından bu yana Bayrampaşa Forum İstanbul’da ziyaretçilerle buluşuyor.

İçerisinde 83 metre Okyanus Tüneli’nin ve panoramik görünümlü Okyanus Odası’nın yer aldığı SEA Life İstanbul’da 15 binden fazla deniz canlısının bulunduğu akvaryum, yerli ve yabacı ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor. Büyükler ve küçükler için birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer aldığı SEA Life İstanbul’da deniz canlılarının oyuncaklarını satın alabilir, köpekbalıkları ile dalabilir, dalgıçların su altı gösterilerini izleyebilir, dokunma havuzunda bir yengece ya da denizyıldızına dokunma şansı yakalayabilirsiniz. Bunların yanı sıra kendi hayalinizdeki balığı da çizebileceğiniz SEA Life İstanbul’da balığınızı multimedya tarayıcısının yardımı ile dijital akvaryumda yüzdürebilirsiniz.

SEA Life İstanbul ziyaret saatleri hafta içi ve hafta sonu farklılaşıyor. SEA Life İstanbul hafta içi ziyaret saati saat 10:00 ile 19:00 arasında değişirken, hafta sonu bu saatler 10:00 ile 20:00 olarak belirtiliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.