arama

İstanbul Akvaryum (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

Aqua Florya Alışveriş Merkezi bünyesinde ziyaretçilerini ağırlayan İstanbul Akvaryum 2011 yılında faaliyetlerine başladı. Tematik yapısı ile dünyanın en büyük akvaryumları arasında bulunan İstanbul Akvaryum 18 farklı tema alanı ile 17.000’den fazla canlıyı bünyesinde barındırıyor.

Renkli su altı dünyasına şahit olarak yeni şeyler keşfetmeye olanak veren İstanbul Akvaryum, Florya’da 100 dönümlük arazi üzerinde bulunuyor. Akvaryumun 2 katında toplam 6.800 metreküp su kapasiteli 64 tank yer alıyor.

Çeşitli bölmelere ayrılan akvaryum, deniz yaşamının sunumu Karadeniz ile başlıyor. İstanbul Boğazı, Marmara, Çanakkale Boğazı, Ege, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Küresel Isınma, Akdeniz, Cebelitarık, Doğu Atlantik (Gemi batığı), Orta ve Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik Okyanusu, Nautilus (Denizaltı) olmak üzere 16 tema yer alıyor. Bu bölümlerin ardından iklim şartlarına uygun yapay yağmur ormanları bölümü geliyor.

Akvaryumda bulunan canlılar için doğal ortamlarına yakın yaşam alanları oluşturulmuş. Son teknoloji kullanılarak sağlıklı bir yaşam alanı canlılara sağlanmış. 18 farklı tema alanının yanı sıra bilim merkezi, çocuk eğlence alanları, sinema salonları, yeme-içme bölümleri ve mağazalar ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor. Özel araçları ile İstanbul Akvaryum’a gelen ziyaretçiler için 1.200 araçlık otopark mevcut.

İSTANBUL AKVARYUM NEREDE?

İstanbul Florya’da Aqua Florya Alışveriş Merkezi bünyesinde yer alan İstanbul Akvaryum’un adres bilgileri şu şekilde: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

İSTANBUL AKVARYUM NASIL GİDİLİR?

İstanbul Akvaryum’a üç farklı ulaşım seçeneği ile gelmek mümkün. Özel aracıyla gelmek isteyenler Sahil yolundan Florya tabelalarını veya E-5 karayolundan Bakırköy sahil yolu veya Ataköy sahil yoluna girerek Florya tabelalarını takip edebilir.

Toplu taşıma seçeneğini kullanmak isteyen ziyaretçiler İETT’nin BN1, BN2, BN3, 73Y, 73B, ve 73F numaralı otobüsleri ile Belediye Tesisleri durağında inerek akvaryuma giriş sağlayabilir.

Metrobüs ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerin Beşyol, Sefaköy, Florya-Bağlar veya Cennet Mah. duraklarında inmesi gerekiyor.

İstanbul Akvaryum’a ücretsiz servis araçları ile de gelmek mümkün. Biletli ziyaretçiler; Taksim, Sultanahmet ve Sirkeci’den sabah 10’da kalkan servislerle akvaryuma ulaşım sağlayabilir.

İSTANBUL AKVARYUM GİRİŞ ÜCRETİ

İstanbul Akvaryum giriş ücreti yaş grubuna ve paketlere bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir. 0-2 yaş çocuklarda giriş ücretsizdir. Akvaryum ücretleri yetişkin, 2-12 yaş, öğrenci, öğretmen, engelli, 65 yaş üstü ve gazi olmak üzere yediye ayrılıyor. Yetişkinler için 62,10 TL, 2-12 yaş, öğrenci, öğretmen, engelli, 65 yaş üstü ve gaziler için ise 39,60 TL giriş ücreti talep ediliyor.

Ayrıca İstanbul Akvaryum’da yıllık geçiş uygulaması ve 3-4 kişilik ailelere özel kart uygulaması da mevcut. Yıllık geçiş ücreti; yetişkinler için 125 TL, çocuklar için 95 TL. Anne-baba-çocuktan oluşan 3 kişilik aile uygulamasında giriş ücreti 159 TL, anne-baba-2 çocuktan oluşan 4 kişilik aile uygulamasında ise giriş ücreti 199 TL olarak belirlendi.

İstanbul Akvaryum haftanın 7 günü 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.