arama

İsfanbul Tema Parkı (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri)

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

İstanbul’da eğlence, alışveriş ve yaşam dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri İSFANBUL.  Dünyada ve Türkiye’de ilk defa bir tema parkı, AVM ve gösteri merkezi ile birleştiren alışveriş ve yaşam kompleksi olma özelliğinde olan İSFANBUL,  ilk olarak 26 Mayıs 2013 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Kısa sürede alışveriş ve eğlencenin adresi haline gelen İSFANBUL, yaklaşık 600.000 m2 alanı kapsıyor. Açık ve kapalı alışveriş caddeleri içinde yerli ve yabancı pek çok markayı birarada görebileceğiniz gibi, aktivite alanlarında keyifli vakit geçirebileceğiniz geniş bir hizmet yelpazesine sahip. Konser alanları, gösteri merkezi, göleti, yeşil alanları ile farklı bir mimariye sahip olan İSFANBUL’da, tema parkın girişinde İSFANBUL Şato’su da ziyaretçilerini masal dünyasına götürüyor.

Dünyada ilk defa AVM ve Tema Park konseptini bünyesinde barındıran İSFANBUL, 2013 yılında yaklaşık 23 milyon ziyaretçi kabul etmiş. Bu başarı İSFANBUL’a birçok ödülü beraberinde getirmiş. Avrupa’nın en iyi 10 tema parkı özelliğini kazanması, İSFANBUL’u tercih edenlerin haksız olmadığının kanıtı. Özellikle her yaş grubuna hitap eden aktiviteleri ile kısa sürede bilinirliğini artıran İSFANBUL, her yıl ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Tema Park ve AVM dışında içinde otel de bulunan İSFANBUL, süregelen alışveriş ve eğlence anlayışının çok üzerinde bir hizmet veriyor. Çocuklara ve yetişkinlere özel eğlence platformları ile şimdiye kadar alışık olduğumuzun dışında bir konsept. Üstelik hazırlanan tüm ünitelerde engelli bireyler düşünülmüş, onların rahatça kullanımına uygun tasarlanmış.

Avrupa’nın en büyük eğlence ve alışveriş merkezilerinden olan tesisde yaklaşık 200 markanın ürünlerine ulaşabilirsiniz. Kapalı, açık caddelerde, ulaşım için tramvay hizmeti de sunulmuş. Alışveriş caddelerinde yeme içme, bowling, sinema ve sağlıklı yaşam aktivitelerindn yararlanabiliyorsunuz. Kültürel aktiviteler, konserler ve organizasyonlara ayrılan bölüm yaklaşık 10.000 kişi kapasiteye sahip. Yıl boyunca ulusal ve uluslararası pek çok organizasyonun yapıldığı İSFANBUL, kültürel anlamda da İstanbul’un adını duyuruyor.

İSFANBUL Nerede?

İSFANBUL, İstanbul’un en eski ve tarihi ilçelerinden biri olan Eyüp ilçesinde yer alıyor. İstanbul’un hareketli sayılabilecek ilçelerinden olan Eyüp, ulaşım bakımından da merkez konumunda. Yeşilpınar Mahallesi’nde yer alan tesis, sabah 10:30’dan, akşam 21:30 saatlerine kadar açık.

İSFANBUL’a Nasıl Gidilir?

Kendi aracı ile gidecekler için İSFANBUL’un 8.000 araçlık otoparkı bulunuyor. Bunun dışında İstanbul’un 16 değişik noktasından biletli ziyaretçiler için servis hizmeti bulunuyor. Servisler sabah saat 10:00’dan akşam kapanış saatine kadar çalışıyor. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Eyüp ilçesine Şişli, Taksim ve Eminönü gibi merkez noktalarından hareket eden otobüsleri kullanabilirler.

İSFANBUL AVM

Pek çok markayı bünyesinde barındıran AVM bölümünde açık ve kapalı caddeler yer alıyor. Ayrıca yeme içme bölümü, sinema, fitness, otel ve etkinlik alanları da yer alıyor. Geniş bir alana yayılan AVM içinde tramvay ile ulaşım sağlama imkanı da var.

İSFANBUL Sinema

Vizyondaki en yeni filmelerin yer aldığı sinema, AVM bölümünde yer alıyor. Geniş salonları ve rahat konsepti ile İSFANBULCinemaximum keyfini yaşayabilir, salon ve seansların çeşitliliği ile de istediğiniz filmi izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

İSFANBUL Holiday Home

Eğlence, alışveriş ve yaşam konforunu bir arada olduğu İSFANBUL’un içinde yer alan İSFANBUL Holiday Home, size farklı bir otel hizmeti sunuyor. Yılın istediğiniz döneminde konaklama imkanı bulabileceğiniz otelin 53 adet evini 22 yıl süre ile satın alabiliyorsunuz. Rezidans hizmeti alabileceğiniz 60 ve 110 metrekare arasında değişen 4 tip evden birine bu şekilde sahip olabilirsiniz. Üstelik Tema Park ve AVM’nin yanıbaşında, dilediğiniz her an eğlence ve alışverişle iç içe konaklama imkanınız da var.

İsfanbul Tema Parkı’nda Yer Alan Bölümler

İSFANBUL Nefeskesen

Adından da anlaşılabileceği gibi Nefeskesen, İSFANBUL’un adrenali en yüksek eğlencelerinden biri. Korkusuzlar ve macerayı sevenler için ideal bir aktivite olan Nefeskesene boyu en az 140 cm olan kişiler binebilir. Bir yetişken eğlencesi olan ve elbette hızı sevenlerin tercih edeceği ünitede her 3 saniyede 110 km hız yapılıyor.

İSFANBUL Adalet Kulesi

Adalet Kulesi, İSFANBUL manzarası izlemek isteyenler için ideal. 50 metre kadar yükseğe çıkıp, aniden ve hızlı bir şekilde yere iniyorsunuz. Yine adrenalin sevenler için düzenlenmiş bu ünite, Nefeskesen gibi hız ve macera tutkunları için ideal bir eğlence aracı.

İSFANBUL Viking

İSFANBUL’da bulunan iki su ünitesinden biri Viking, önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Genişçe bir kayığın içinde yine hız ve aksiyonun yer aldığı bir yolculuk yapıyorsunuz. Yetişkinler için eğlenceli bir aksiyon alternatifi olan Viking, su temalı eğlenceleri sevenler için ideal.

İSFANBUL 360

Yaklaşık 28 metre bir yükseklite ters durduğunuzu düşünün. İSFANBUL’un Nefeskesen’den sonra belki de en adrenalin yüklü etkinliği 360, bir çark gibi dönüyor, yükseğe çıkıyor ve ters durması ile korkusuz, cesaretli ziyaretçilerini bekliyor.

İSFANBUL Minik Kaşifler

Çocukların en çok eğlenebileceği noktalardan biri Minik Kaşifler bölümü. Çocuklar yanlarında refakatçileri ile birlikte kültürel bir geziye çıkıyorlar. 160 metre uzunluğundaki kanallardan geçiyorlar ve ülkelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Tur süresince dünyanın her köşesinden çocukların şarkılarını duyabilirsiniz. Aileleri ile birlikte kayıklara binen çocuklar bu etkinlikte minik bir dünya turuna şahitlik ediyorlar.

İSFANBUL Fatih’İn Rüyası

Bu bölüm yetişkinler için de çocuklar içinde çok etkileyici. Bir zaman tüneline girmişçesine İstanbul’un fethine yolculuk yapıyorsunuz. İstanbul’un tarihine ışık tutan hologram tekniği ile yaklaşık 10 dakikalık bir sunum izliyorsunuz. Ardından kayıklara biniyorsunuz ve 10 dakika boyunca kendinizi İstanbul’un fethedildiği günde buluyorsunuz.

İSFANBUL Safari Tüneli

Özellikle erkek çocuklarının en çok seveceği bölüm Safari Tüneli.  Adında safari geçiyor ama burası hayvanlarla ilgli bir bölüm değil. İçeri girdiğinizde sizin için bekleyen araçlara biniyorsunuz ve elinizdeki lazer tabancaları ile yol boyunca gösterilen hedefleri vuruyorsunuz. Ne kadar çok hedef vurusanız o kadar çok puan kazanıyorsunuz.

İSFANBUL King Kong

Parkın en eğlenceli yerlerinden biri King Kong’un olduğu bölüm. Özellikle devasa yapısı ve çıkardığı ses ile King Kong, parka gelen herkesin ilgi odağı. Dev King Kong’un eline aldığı vagona biniyorsunuz ve King Kong vagonu çok da hızlı olmayan bir şeklide ileri geri sallıyor.

İSFANBUL Çılgın Nehir

Küçük ziyaretçilerin en çok eğlendiği bölümlerden biri Çılgın Nehir. Yuvarlak botlara binerek, oluşturulan nehir boyunca ilerliyorsunuz. Yalnız bu nehir biraz dalgalı olabilir, bu nedenle bir parça ıslanma payınız da var.

İSFANBUL Bir Zamanlar İstanbul

Çocuk gruplarının içinde ilerlerken rastlayacağınız Bir Zamanlar İstanbul bölümü sizi sanki bir film setine götürüyor. İstanbul’un eski evleri, tatları, çeşmelerini görebilir, hediyelik eşya satan dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

İSFANBUL Kahraman İtfayeciler

Yine küçük ziyaretçilerin hoşlanacağı bir nokta Kahraman İtfayeciler bölümü. Ufak araçlarına binen çocuklar, orta bölümde yer alan bir evin pencerelerinden çıkan alev görsellerini nişan alıyorlar ve ellerindeki su tabancaları ile alevleri söndürmeye çalışıyorlar.

İSFANBUL Giriş Ücretleri

Tüm gün boyunca yararlanabileceğiniz aktiviteler için ödemeniz gereken ücret yetişkinler için 139, çocuklar için 129 TL olarak belirlenmiş. Her yaş grubu için farklı eğlence alternatiflerinin olduğu İSFANBUL Tema Park’ta hem siz hem de çocuğunuz unutulmaz bir gün geçirebilir, heyecan, adrenalin ve macerayı aynı anda yaşayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.