arama

İnciraltı Nerede Nasıl Gidilir?

İnciraltı Nerede Nasıl Gidilir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

İnciraltı Nerede Nasıl Gidilir? Ege Kıyıları, yaz aylarının kendini hissettirdiği bu dönemde, yerli ve yabancı tatilcileri ağırlamaya başladı. Bir taraftan  Ramazan Bayramı tatili diğer yandan, yıllık izinlerin başladığı bu dönem;  Akdeniz ve Ege Kıyıları oldukça hareketli ve kalabalık günler yaşıyor. Bazı kent ve beldeler coğrafik konum avantajına  sahip olurken; bazıları ise, sahip oldukları deniz, kum ve güneş olanakları sayesinde  bölgeye gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlama fırsatı yakalıyor.

İzmir’de Balçova ilçesine bağlı İnciraltı mahallesi, sahip olduğu doğan olanaklar ve deniz sayesinde bir çoğumuzun  oturmak isteyeceği bir semt konumundan. Hem tarihi hem de kültürel zenginliğiyle, görenleri büyülemeye devam ediyor. İlginç bir tarihsel geçmişi de olan  İnciraltı’nın öyküsü şöyle; 3.000 yıllık geçmişe sahip olan bölge ve Ayesefit adıyla deniz kıyısında barınan ve korsan saldırılarından kaçan halkın kurduğu bir yerleşim merkeziydi.

Balçova, İzmir’e bağlı bir köy iken, özellikle şifalı suları sayesinde bir çok medeniyetin yararlandığı kaplıcalarıyla ünlü bir merkezdi.Bence, siz de  İnciraltı’nı görmek için kendinize bir tatil fırsat yaratmalısınız. Emin olun, sıkılmadan, keyifli zaman geçireceksiniz. İnciraltı, yöresel  bilindik mekanları dışında, bireysel olarak da keşfedeceğiniz bir çok güzelliğiyle sizleri bekliyor.

İNCİRALTI NASIL GİDİLİR?

İnciraltı’na gitmek için aynı güzergahtan geçen  Eshot Otobüs ve hat numaraları   ise  şöyle:

ESHOT 11 – İNCİRALTI – KONAK,

ESHOT 311 – İNCİRALTI – KONAK,

ESHOT 480 – ÜÇKUYULAR İSKELE – İNCİRALTI ve

ESHOT 486 – F. ALTAY AKTARMA – İNCİRALTI otobüsleri ile ulaşım sağlanabiliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.