arama

İnciraltı Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir?

2006 yılında yapılan ağaçlandırma çalışmaları sonucunda bugünkü halini alan İnciraltı Kent Ormanı, İzmir’in Balçova ilçesi sınırlarında yer alıyor. Güzel bir hafta sonu geçirmek ya da sevdiklerinizle piknik yapabilmek için en makul yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

İnciraltı Kent Ormanı 15.000 metrekareden fazla bir alanı kapsıyor. Park içinde oturma bankları, barbeküler, tuvaletler, çocuk parkı, 600 metrekare açık restoran, 100 araçlık otopark ve daha birçok olanak yer alıyor.

Sakinlik ve orman isteyen tüm vatandaşların yardımına yetişen İnciraltı Kent Ormanı, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve dinlenmek istiyorsanız doğru adres olacaktır. Yaklaşık 19 bin ağacın bulunduğu alanda birbirinden keyifli anılar biriktireceksiniz. Ormanın merkeze yakınlığı, İzmirlilerin burayı sıklıkla tercih etmesinin en büyük etkenlerinden biri.

İnciraltı Kent Ormanı’na Giriş Ücreti Var mı?

Orman girişi için herhangi bir ücret talep edilmiyor ancak bölgede bulunan otoparkı kullanmak için cüzi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

İzmir Kent Ormanı Nerede?

İzmir Kent Ormanı, İzmir’in Balçova ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Kent ormanına özel araçlarla ya da toplu taşıma araçları ile gidebilirsiniz. Ormana özel aracınızla gitmek istediğiniz takdirde D300 karayolunu kullanmanız gerekiyor. Buradan Mustafa Kemal Bulvarı’na geçiş yapıldığında tabelaları takip ederek ormana ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek istediğinizde ise otobüs, dolmuş ve metro gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Orman alanı kent merkezinde yer aldığı için, buraya ulaşım konusunda herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır.

İnciraltı Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

Buca’dan: 290 veya 671’e binip Fahrettin Altay’a, oradan 311, 480 veya 486’ya binin.

Bornova’dan: Metro ile Fahrettin Altay’a, oradan 311, 480 veya 486’ya binin.

Konak’tan: Metro ile Fahrettin Altay’a gelip 311, 480 veya 486 numaralı otobüslere binin.

Gaziemir’den: İzban’a binip metroya aktarma yapın ve Fahrettin Altay’a gelin, oradan 311, 480 veya 486’ya binin.

Karşıyaka’dan: Vapur ile Üçkuyular İskele’ye gelin, 311, 480 veya 486’ya binin.

İzmir Kent Ormanı Konum

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.