arama

İllüzyon Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Büyüleyici, görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşamak isteyen herkesin yolu İstanbul İllüzyon Müzesi’den bir kere dahi olsa geçmeli. Hem yetişkinler hem de çocuklar için harika görsel deneyimler sunan İstanbul İllüzyonlar Müzesi, sizlere interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı tanıyor. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı İstanbul İllüzyon Müzesi, sizi ve çocuklarınızı çevirecek bir dünyanın kapılarını aralıyor.

İllüzyon Müzesi’nde Neler Var?

Tepetaklak Oda

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’nin en sevilen yerinde dünyayı görüş biçiminizde radikal bir değişiklik arayanların adresi tam da burası! Tek sınır, hayal gücünüz. 90 dereceye ne dersiniz? İnanılmaz pozlarda fotoğraflarınız olacak! Hayal dünyanızda gezinerek Instagram’ın yıldızı olacak bir illüzyon yaratabilirsiniz!

Vortex Tüneli

Ayağınızın altından yerin kayması nasıl olurdu hiç merak ettiniz mi? Üstelik hiçbir şey hareket etmezken başınızın yüzde yüz döndüğü bir andan bahsediyoruz. Vortex Tüneli sizi adeta çılgına çevirecek ve döner silindirde vücudunuzu dengede tutmanın imkansız olduğunu düşündürecek.

Sonsuzluk Odası

Sonsuzluk Odasında yer alan Harikalar Diyarı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için tasarlandı. Sonsuzluk Odası, diğer bir ifadeyle, Aynalar Odası size harikalar diyarının kapılarını aralayacak! Odanın tüm duvarlarına yerleştirilen tam boy aynalar, optik illüzyonla sonsuz bir mekan algısı yaratıyor.

Ames Odası

İlk bakışta sıradan bir oda gibi görünen bu mekan, ustalıklı tasarlanmış oyunlar sayesinde ziyaretçilere unutulmaz bir görsel illüzyon yaşatıyor. Odanın bir köşesinde bir dev, diğerinde ise bir cüce var! Bu inanılmaz illüzyon odasında ileri geri yürüyen bir kişinin gözlerinizin önünde büyüyüp küçüldüğüne tanık olacaksınız.

İllüzyon Müzesi Nerede?

İstanbul İllüzyonlar Müzesi Taksim’de, İstiklal Caddesi üzerinde, Asmalımescit’te, Narmanlı Han’ın içerisinde bulunuyor. Metro ile Şişhane durağında indiğinizde 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor.

İllüzyon Müzesi Hangi Saatler Açık?

Müze haftanın her günü sabah 10:00’dan akşam 10:00’a kadar ziyarete açık durumda.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.