arama

Haliç Sosyal Tesisleri nerede nasıl gidilir?

Haliç Sosyal Tesisleri

İstanbul’un en özel yerlerine kurulu olan sosyal tesisler, belediye tarafından halka kusursuz hizmet veriyor. Birbirinden özel mekanları ve eşsiz İstanbul manzarasıyla sosyal tesislerde güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapmak ve leziz öğlen ve akşam yemekleri yemek mümkün. Haftanın her günü açık olan sosyal tesisler İstanbulluların uğrak mekanları haline geldi. Yoğun şekilde rağbet gören sosyal tesislerde kaliteli hizmet ve leziz tatlar uygun fiyatlarla buluşuyor. Haliç Sosyal Tesisleri de bu özel tesislerden bir tanesi. Bu yazımızda tesis hakkında her türlü bilgiye ve “Haliç Sosyal Tesisleri nerede nasıl gidilir?” konusuna yer vereceğiz.

İstanbul’un kendisine has tarzıyla filmlere hatta dizi ve belgesellere konu olan semti Balat’ın dokusuna uygun olarak inşa edilen Haliç Sosyal Tesisleri, eşsiz boğaz manzarasını ve Haliç’i tepeden seyretme fırsatı sunuyor. Rengarenk sokakları ve özel bir manzarası bulunan Balat’ın tarihi havasını muhteşem manzarayla birleştiren Haliç Sosyal Tesisleri bir ressamın tablosunu andıran görsel şölen eşliğinde kahvenizi yudumlama imkanı veriyor. Dış cephesi ve içinin büyük bir kısmı ahşap kaplama olan tesis toplamda 340 kişiye hizmet verebiliyor. Peki Haliç Sosyal Tesisleri nerede nasıl gidilir?

Haliç Sosyal Tesisleri nerede nasıl gidilir?

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Haliç Sosyal Tesisleri ulaşım anlamında oldukça kolay noktadadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak tesise rahatça ulaşmak mümkün. Tesise otobüsle gitmek isteyenler 399B numaralı Güzeltepe – Eminönü, 44B numaralı Hamidiye Mahallesi-Eminönü, 1453 numaralı Miniatürk-Panorama 1453, 99A numaralı Gaziosmanpaşa – Eminönü, 33ES numaralı Atışalanı-Eminönü, 99 numaralı Akşemsettin Mahallesi – Eminönü, 55T numaralı Gaziosmanpaşa – Taksim, 36CE numaralı Cebeci – Eminönü, 399C numaralı Esentepe Mahallesi – Eminönü, 48E numaralı Göktürk-Eminönü hatlarını kullanabilir.  Ayrıca tesise özel araçla gitmek isteyenler ise Edirnekapı Haliç istikametinde ilerlerken Ayvansaray Eyüp tabelasından çıkış yapıp, ışıklardan sağa dönerek yaklaşık 2.5 kilometre ilerleyerek tesislere ulaşabilir.

İstanbulluların sıkça gittiği mekanlardan birisi olan Haliç Sosyal Tesisleri’nde güzel bir hafta sonu kahvaltısı ya da keyifli akşam veya öğlen yemekleri yiyebilirsiniz. Türk mutfağının en özel tatlarını en uygun fiyatlarla sunan tesiste muazzam manzara da size yemeğiniz sırasında eşlik ediyor. Tarihi yarımadanın tüm güzelliklerini sunan tesiste zamanın durmasını isteyeceksiniz.

İstanbul’da bulunan tüm sosyal tesislerde olduğu gibi Haliç Sosyal Tesisleri’nde de geleneksel Türk mutfağına has özel lezzetler sunulur. Haliç’te ise balık ayrı bir önem kazanır. Tesisin spesiyalleri olan Beğendili Levrek, Fesleğen Soslu Levrek, Kiremitte Alabalık ve Somon Güveç en lezzetli ve en zevkli sunumları ile misafirlerle buluşur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.