arama

Hafta sonu tatili için Sapanca ve Abant kaçamağı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

“Bu hafta işler çığ gibi üstüme geldi yeterrrr artık” diye isyan eden ofis canlılarına terapi niyetine önerimiz Sapanca ve Abant kaçamağı… Kocaman olmasa da bu hafta sonu tatili size iyi gelecek.

Cennetten bir köşe: Abant

Bolu’nun en güzel turizm mekânlarından olan Abant Gölü’nü kartpostallarda sık sık görmüşlüğünüz vardır. Mavi göl kenarında Orman Bakanlığı misafirhanesi’nin suya yansıyan inanılmaz güzel yansımasıyla akıllarımıza gelen Abant Gölü, her mevsimi faklı güzellikleri ziyaretçilerine sunuyor. Ormanın arasında cennetten bir köşe olan Abant, İstanbul ve Ankara arasında yer alıyor. Hafta sonu kaçamağı için gideceğiniz Abant, sakinliğiyle size doğal bir terapi sunuyor.

Her şey size kalmış. Ormanın içinden yapacağınız uzun yürüyüşler sonunda göl kenarında ailenizle yapacağınız keyifli bir piknik bütün stresini alacaktır. Hafta sonunu Abant’ta geçirmek isteyenlere Abant Gölü çevresinde birkaç tesis hizmet veriyor. Buralarda nefis ızgara yemekler ve balık çeşitleri yiyebilirsiniz. İki günlük hafta sonu tatili bittiği zaman Abant Gölü’nde çevre köylerden mevsimine göre börülce, erik kurusu, fasulye, doğal petekli bal, kuşburnu ve köy peyniri satın alabilirsiniz.

Doğa ve huzurun adresi: Sapanca

İstanbul’un kaosundan kısa süreliğine uzaklaşmak isteyenlere bir önerimizde Sapanca… İstanbul’a yaklaşık 2 buçuk saat uzakta olan Sapanca, hızlı bir kaçamak için uygun bir mekân. Serin havasında Sapanca Göl’ü çevre çevresinde yapacağınız yürüyüş ruhunuzu dinlendirecek.

Doğa ile iç içe ve huzurlu bir şekilde yapacağınız gezintiler hafta içi yaşadığınız stresi unutmanıza yardımcı olacak. Sapanca ayrıca kültürel gezi isteyenlere Vecihi Kapısı, Rahime Sultan Camii, Hasan Fehmi Paşa Camii ve Bizans devri Lahit ve Mezar taşları gibi pek çok tarihi eseri görme fırsatı da sunuyor.

Tarih kadar gölde vakit geçirmek isteyenlerde göl kenarında bot ve deniz bisikleti kiralanacak mekânlar bulabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.