arama

Göksu Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara’da gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Göksu Parkı, Ankara parkları arasında turist olarak görülebilecek en güzel parklardan biri. Göl üzerinde su bisikletleri ile dolaşarak, piknik yaparak ya da göle karşı güzel bir hafta sonu kahvaltısı ile gününüze renk katabilirsiniz.

Göksu Parkı’nda Hangi Aktiviteler Yapılır?

Piknik yapabilirsiniz: Yaz aylarında ailenizle keyifli bir hafta sonu pikniği işin en uygun adreslerden biri Göksu Parkı olacaktır. Park içerisinde birçok piknik yeri ve mangal yeri bulunuyor.

Balık tutabilirsiniz: Park içerisindeki gölette belirlenmiş alanları kullanarak balık tutabilirsiniz.

Nargile keyfi yapabilirsiniz: Park içerisinde göl manzaralı birçok cafe bulunuyor. Bu cafelerin çoğunda nargile bulmak mümkün. Göl manzarasına karşı eşiniz veya dostunuzla güzel bir nargile keyfi yapabilirsiniz.

Lunapark’ta eğlenceye doyabilirsiniz: Göksu Parkı’ndaki lunapark, çok çeşitli olmasa da, özellikle çocuklarınız için güzel bir deneyim olacaktır.

Dağ kızağı yapabilirsiniz: Dağ kızağı ile, bir rayın üzerinde 1-2 kişi beraber yukarı-aşağı yaparak eğlenmeye çalışabilirsiniz.

Yürüyüş yapabilirsiniz: Park ortalama 1.5 km yürüyüş yolu ile, tercih edilebilecek yerlerden. Park içerisinde ve girişinde bulunan güvenlik görevlileri sayesinde, Ankara’da güvenli olarak yürüyüş yapıp, temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Su bisikletini kullanabilirsiniz: Parkta bulunan gölette su bisikletlerini kiralayabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

Göksu Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Toplu ulaşımla gidecekseniz birkaç alternatif kullanabilirsiniz:

Metro ile gitmek istiyorsanız, Kızılay’dan Batıkent’e oradan da aktarma yaparak parka ulaşmak mümkün. Batıkent metro istasyonuna geldiğinizde M3 nolu (OSB-Törekent) metro hattını kullanarak parka yürüme mesafesinde olan ”Eryaman 1-2” adlı metro durağına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gitmek istiyorsanız, EGO 531 nolu (Etimesgut-Elvankent-Sincan-Fatih-Eryaman) otobüsleri ile de parka ulaşmak mümkün. Bunun dışında Kızılay’a 20-25 km uzaklıkta bulunan bu parkın önünden birçok minibüs geçiyor. Kızılay veya Ulus’ta bulunan minibüs duraklarından birinde, mutlaka bu parkın yakınından geçen minibüsleri bulabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.