arama

Gitarist Sinan Erşahin, Müzikseverlerle Akbank Sanat’ta!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Gitarist Sinan Erşahin, Müzikseverlerle Akbank Sanat’ta!

 Müzik ruhun gıdası söyleminden yola çıkarak  bu hafta ortasını müzikle aralamaya ne dersiniz?

 

Bence, oldukça keyifli olur!  Ülkemizi başarılı müzik çalışmaları ile temsil eden ünlü gitarist Sinan Erşahin, gelecek hafta ortasında vereceği konserle müzikseverlerle olacak.

Çarşamba günü 19 Nisan 2017’de Akbank Sanat’ta, müzik  severlerle bir araya gelecek olan sanatçı performansında müzik tutkunlarını mest edecek.

Carlo Domeniconi, Francisco Ortiz gibi dünyaca ünlü pek çok sanatçı ile masterclass’lar düzenleyen ve aynı sahneyi paylaşan ünlü gitarist,  Akbank Sanat’taki konserinde gitar repertuarının seçkin eserlerine yer verecek.

“Prag Music Academy” de burslu olarak Milan Zelenka’nın sınıfında performans programına kabul edilen  Sinan Erşahin, Prag’dan sonra MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’ndan, “Sanatta Yeterlik Diploması” ile mezun oldu.

Sinan Erşahin, 2016 yılında ise gitar ve senfonik orkestra için yazdığı ‘Grand Rondo’ isimli konçerto çalışması, seslendirilmek üzere seçildi.

Carlo Domeniconi, Dale Cavanagh, Nora Buschman Francisco Ortiz, Victor Monge “Serranito”, Jorge Cardoso, Juan Falu, Ricardo Moyano, M.A. Cherubito, Marco Socias ve Hiroki Terashima gibi müzisyenlerle masterclass çalışmalar düzenledi ve birlikte çok sayıda konserlerde yer aldı!

2015 yılında New York’ta bir dizi konser veren ünlü gitarist Sinan Erşahin, 2016 yılında ise gitar ve senfonik orkestra için yazdığı ‘Grand Rondo’ isimli konçerto çalışması, seslendirilmek üzere seçildi.

Müzisyen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda görevine devam eden Sinan Erşahin,  doçent olarak öğretim üyeliğini de sürdürüyor.

SİNAN ERŞAHİN Konser Programı:

Sinan Erşahin   :  Gitar

Yer                    :  Akbank Sanat

Tarih                  : 19 Nisan 2017, Çarşamba

Saat                   : 20.00

Bilet Fiyatı Tam: 20 TL- Öğrenci: 10 TL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.