arama

Flyboard Nedir ve Fiyatları

Özellikle yaz aylarında ve güzel havalarda yapılabilecek çeşitli aktiviteler vardır. Yaz ayı aktiviteleri olarak su sporlarından birini yapmak mantıklı gelmektedir. Flyboard sizlere denizin üzerinde havalanma imkânı sunmaktadır. Flyboard deniz suyunu güçlü motorlar sayesinde iterek su yüzeyine çıkmayı sağlayan bir eğlence aletidir. Teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ile birlikte flyboardın kullanımı kolaylaşmaktadır ve de farklı özellikler yüklenmektedir. Özellikle turizm bölgelerinde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Kimler Flyboard Yapabilir?

Flyboard alt yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. 18 yaşının altındaki kişiler yapamaz. Flyboard yapan kişilerin bu işte usta olmasına gerek yoktur. Deneyim öncesi teorik olarak nasıl kullanılacağı gösterilmektedir. Bu yüzden yüzme bilen ve su fobisi olmayan herkes bu sporu yapabilir. Bunların dışında flyboardı etkileyen faktör kilodur. 130-140 kilogram ve bunların üstünde kilolara sahip insanların yapması pek uygun görülmemektedir. İlk derslerde 1 metreye kadar yükselirken ilerleyen zaman ve uzmanlık ile 10 metreye kadar çıkmaktadır.

Flyboard Nasıl Bir Spordur?

Flyboard neredeyse üç senedir ülkemizde popüler olmaya başlamıştır. Aslında dünyada oldukça yaygın olan flyboard ülkemize yeni ulaşmıştır. Tek kişilik uçuş keyfi yaşayacağınız flyboard ile yunus balığı gibi hareketler yapabilirsiniz. Başlangıçta dengede kalabilmek için biraz efor sarf etmeniz gerekse de tecrübe edindikçe göreceksiniz ki oldukça keyifli bir spor haline dönüşecektir. Bu sporun en güzel yanlarından biri ise yapmak için usta olmanız gerekmemesidir. 15 dakikalık ön eğitimler ile gerekli teknik eğitimi almış olup flyboard sürüşü denemelerine başlayabilirsiniz.

Flyboard Fiyatları

Flyboard fiyatları İstanbul’da diğer bölgelere göre daha ucuzdur. İstanbul’da Caddebostan ve Gürpınar sahilinde flyboard keyfi yapabilirsiniz. 15 dakikalık deneme için ortalama fiyat 100 TL civarında seyretmektedir.

İstanbul’dan diğer bölgelere gittikçe fiyat artmaktadır. Özellikle tatil yerlerinde bu fiyatlar iki katına kadar çıkabilmektedir. Bodrum, Marmaris, Antalya, Fethiye’de de flyboard yapabilirsiniz. Buralarda ise genelde otellerin su sporları merkezinde bu tarz aktiviteler yapılmaktadır. Bu bölgeler için ortalama biçilen fiyat ise 200 -300 TL gibi bir fiyattır. Ortalama fiyatlar yine 15 dakikalık zaman dilimleri ve tek kişiliktir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.