arama

Flamingo Köy Gezi Rehberi

Çatalca denince akla gelen ilk bölgelerden olan Flamingo Köy, hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri durumunda. Şehrin stresinden uzak tamamen doğal organik ürünlerden oluşan kahvaltı veya günün yorgunluğunu bir söğüt ağacının altına kurulan hamakta içilen nargile ile üstünüzden atmak için en doğru lokasyonlardan biri Flamingo Köy olacak desek yanılmış olmayız. Muhteşem doğası, rengârenk atmosferi ve zengin kahvaltı seçenekleri ile hem gözünüze hem midenize ziyafet çekecek olan Flamingo Köy’ü daha yakından tanımak ister misiniz?

Flamingo Köy Kahvaltısı

Flamingo Köy hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Flamingo Köy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Siz dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının keyfini sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlerle olacak. Tamamen doğal ürünlerin kullanıldığı Flamingo Köy kahvaltısında Mevsimine göre sebze ve meyveleri dalından toplama imkanı bulunuyor. Serpme kahvaltıda peynir ve zeytin çeşitleri, domates soslu sosis, salam, sigara böreği, patates ve biber kızartması, söğüş tabağı, reçel ve bal kaymak yer alıyor. Bu tabağa tercihinize göre menemen veya sucuklu yumurta eşlik ediyor. Sınırsız çay da dahil olmak üzere Flamingo serpme kahvaltısı için kişi başı ücretler değişiklik gösteriyor. Bu ücretler hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösteriyor. Kahvaltı 9:00 ile 13:30 arasında servis ediliyor.

Flamingo Köy Hayvanat Bahçesi

Flamingo Köy’de yapacağınız harika kahvaltı sonrası tesis içinde yer alan hayvanat bahçesini çocuklarınızla birlikte gezintiye çıkabilirsiniz. Çocuklu aileler için çocuk parkı da mevcut. Mini hayvanat bahçesinde flamingoların yanı sıra ördekler, kazlar, tavus kuşları, kuğular, sülünler, civciv ve tavuklar da bulunuyor. Bununla birlikte derede yunuslarla gezme imkanını da yakalayabilirsiniz. Flamingo Köy, hafta sonunu tatil havasında, doğanın kollarında geçirmek isteyen aileleri Çatalca’da bekliyor.

Flamingo Köy’e Nasıl Gidilir?

Flamingo Köy’e aracınızla gidecekseniz Çatalca’ya girmeden sağdaki Gökçeali yolunu takip etmeniz gerekiyor. Yaklaşık 5 Km sonra Gökçeali Köy’ü girişindeki Gökçeali köprüsünü geçince hemen soldaki ilk yola girerek cevizlik sokak boyunca 250 metre gittikten sonra Flamingo Köy solunuzda kalacak.

Flamingo Köy Konum:

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.