arama

Fenerbahçe Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan Fenerbahçe Parkı, yürüyüş yaparak keyifli vakit geçirmek isteyen vatandaşların tercih ettiği nezih parklardan biridir. Deniz kenarındaki manzarasıyla dikkat çeken park, Faruk Ilgaz Tesisleri ve Kalamış Marina ile komşudur.

Fenerbahçe Parkı, adını 1562 yılında bölgede olan bir fenerden almaktadır. Park, bir ada üzerinde yer alır ve bir köprü ile Fenerbahçe Burnu’na bağlanır. Tarihi çok eski medeniyetlere dayanan parkın üzerinde hala Doğu Roma İmparatorluğu zamanından kalan bir sarayın kalıntıları yer alıyor. O dönemde parkın olduğu alan, sarayın bahçesi olarak kullanılmış. Yeşil alanları, eşsiz manzarası ve muhteşem düzenlemesiyle park, günümüzde de önemli bir konuma sahip.

Fenerbahçe Parkı’nda Ne Yapılır?

Özellikle hafta sonları çok fazla kişinin tercih ettiği bir yer olan Fenerbahçe Parkı, İstanbul’da mavi ve yeşilin birleştiği ve dinlendirici ortamıyla da adından söz ettiren yerlerden biri. Parkta ziyaretçilerin kahvaltı yapmaları için 5 tane restoran yer alıyor. Park içinde yer alana kafelerin dışında dışarıdaki çimlerde piknik de yapabilirsiniz. Ailecek vakit geçirmek için oldukça uygun bir alan olan Fenerbahçe Parkı, özellikle çocukların özgürce koşup oynayabilecekleri geniş alanlar sunuyor.

Kent karmaşasından kaçıp nefes almak isteyenler için iyi bir fırsat sunan park, özellikle bahar aylarında erguvanların açmasıyla seyredilesi bir manzaraya bürünüyor. 150 yıllık bir sakız ağacının da yer aldığı parkta birçok anıt ağaç da görmeniz mümkün.

Fenerbahçe Parkı Giriş Ücreti

Fenerbahçe Parkı’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmiyor ve park 7/24 açık. Çok fazla ziyaretçi ağırlamasına rağmen parkta ortam oldukça temiz.

Fenerbahçe Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Fenerbahçe Parkı İstanbul’un Kadıköy ilçesi sınırlarında yer alıyor. Parka ulaşmak için yaya yolu ya da araçlara açık olan köprüyü kullanabilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekseniz, Kadıköy’den kalkan FB1 ve FB2 otobüslerini kullanarak parka ulaşmanız mümkün. Parka yürüyerek gitmek için Moda üzerinden giden yolu takip edebilirsiniz. Şahsi aracınızla gitmek isterseniz, Fenerbahçe Stadyumu yanından gidip Fener Kalamış caddesinden ilerleyerek parka ulaşabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.