arama

Dünyanın en tuhaf 8 oteli

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Mühendislerin hayal edilen her şeyi hayata geçirebildiği günümüzde yapıların estetiği ve şekli özgünleşmeye başladı. Bu özgünlük beraberinde de ilginçliği ve tuhaflığı getirdi. İlk bakışta yadırgasak da sonradan hayran kaldığımız yapılar halkasına dünyanın dört bir yanındaki oteller de eklendi. Bu yazımızda inceleyeceğimiz oteller yapısı ve şekli itibariyle dünyanın en tuhaf otelleri. Bu otellerin birisinde yapacağınız tatili hayatınız boyunca unutamayacaksınız.

İşte Dünyanın en tuhaf 8 oteli;

1-Inntel Hotels

Hollanda’nın Amsterdam şehrinde bulunan otel adeta masallardan fırlamış gibi. Üst üste binmiş evler şeklinde bir mimariye sahip olan otel merkezi konumu ile de büyük avantaj sağlıyor. Amsterdam’ın merkezine trenle 2 durak mesafede bulunan otel Hollanda’nın simgelerinden birisi haline gelmiş durumda. Inntel Hotels, ultra lüks odaları ve kaliteli hizmetiyle Hollanda’da mutlaka görülmesi gereken bir otel.

2-Crane Hotel

Bir inşaat vincinde tatil yapma fikri kulağınıza ilginç geliyor değil mi? Günlük hayatta büyük betonarme yapılara hayat veren inşaat vinci Hollanda’da otel olarak kullanılıyor. Hem de rakiplerine taş çıkaracak konfor sunuyor. Sabah muhteşem bir manzara eşliğinde uyanarak leziz bir kahvaltı yapıp gökyüzünde inzivaya çekilebilirsiniz. Bu ilginç otele Hollandalılar “Kralın inzivaya çekildiği yer” lakabı takmışlar.

3-Sheraton Huzhou Hot Spring Resort

Çin’in en itibarlı yapılarından birisi olan otel kendine özgü mimarisiyle konuklarını şaşırtıyor. Deniz üzerinde duran bir at nalı görüntüsü veren otelin kapısından içeriye adımınızı attığınız andan itibaren ihtişam ve lüks sizi karşılıyor. Muhteşem gün batışı manzaralarına şahitlik eden odaları ve dünya mutfağından sunduğu leziz yemekler ile dünyada eşi benzeri olmayan otel misafirlerinde hayranlık uyandırıyor.

4-Hotel Jested

Çek Cumhuriyeti’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Liberec’e tepeden bakan bir uzay gemisini andıran Hotel Jested, unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Eskiden sinyal istasyonu olarak kullanılan yapı sonradan otele çevrilmiş. Sinyal istasyonu olarak inşa edildiği için şehrin en yüksek ve hakim noktasından Liberec’in manzarasına doyamayacaksınız. Tasarım olarak uzay gemisini andıran otelde ultra lüks bir tatil sizleri bekliyor. Ayrıca Çek mutfağının özel tatlarını da tatmayı ihmal etmeyin.

5-9 Hours Capsule Hotel

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi bir otel ve o filmin başrol oyuncusu olmak… İşte 9 Hours Capsule Hotel sizlere bu deneyimi yaşatıyor. Kadın ve erkek ayrımının zirve yaptığı otelde kapsülünüzün içerisinde konaklıyorsunuz. Banyo, tuvalet ve dolapları tamamen ortak kullanıma açık olan otel, farklı deneyimler yaşamak isteyen maceraperest misafirlerini ağırlıyor.

6-Sun Cruise Resort

Güney Kore’de hakim bir tepenin üzerine demirlemiş gemi görünümlü Sun Cruise Resort otel dünyanın faklı ülkelerinden misafir ağırlıyor. Bakmaya doyamadığınız otelin içerisi de dışı gibi hayran bıraktırıyor. Lüks odaları ve özenli hizmetiyle hafızalara kazınan otelin belgeseli bile yapıldı. Büyüleyici oda manzaraları ve eşsiz deneyimleriyle bu oteli mutlaka görmelisiniz.

7-Free Spirit Spheres

Hayatınız boyunca görebileceğiniz tek odalı otel muhtemelen Free Spirit Spheres olacak. Yemyeşil ormanların içerisinde doğayla baş başa bir kürenin içerisinde ultra lüks bir tatilin unutulmaz deneyimini mutlaka yaşamalısınız. Peter Pan masallarının içerisinde kendinizi bulacağınız bu otelde sakinliğin ve dinginliğin tadını çıkaracaksınız. Kendi özel banyonuz, tuvaletiniz ve alanınız ile birlikte otel tarafından sunulan birbirinden leziz yemekleri tatmayı ihmal etmeyin.

8-The Aurora Express

Yıllarca içerisinde yolculuk yaptığınız bir ekspres trene bu sefer de tatil için geldiğinizi söylesek ne düşünürsünüz? ABD’nin Alaska bölgesinde yıllara meydan okuyan bir trende tarihi bir dekor içerisinde yıllar öncesini yaşamanın heyecanını mutlaka yaşamalısınız. Tatilcileri zaman tünelinde bir yolculuğa çıkaran aynı zamanda da günümüz teknolojisi sunan trende ilginç bir tatil sizleri bekliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.